Podręczniki z biologii do matury.

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
stechiometria
Posty: 204
Rejestracja: 2 sie 2013, o 15:13

Re: Podręczniki z biologii do matury.

Post autor: stechiometria »

A co sądzicie o czytaniu czasopism biologicznych, czy doczytywaniu jakiś ciekawostek, które pojawiają się w zadaniach źródłowych na maturze w internecie? Ja czasami wolę się oczytać z tematem, niż wykuć punkt po punkcie, chyba, że jest to taki temat np. tkanki to wiadomo. Ale genetyka- to dla mnie bardziej na logikę i zrozumienie Dobrze myślę?
baCH_u
Posty: 12
Rejestracja: 2 sie 2014, o 11:08

Re: Podręczniki z biologii do matury.

Post autor: baCH_u »

Ciekawostki to raczej nie na mature, olimpiada - warto przeczytac. W maju dadza ci najwyzej tekst zrodlowy i musisz napisac cos na jegi podstawie. To bardziej zadanie na polski zobacz struktore egzaminu z biologii, w tym roku taka ciekawostka na ostatnim zadaniu - rozsz

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Podręczniki z biologii do matury.

Post autor: Smile_Forever »

Zgadzam się, ciekawostek raczej nie opłaca się doczytywać pod kątem matury. Zresztą odpowiedzi do zadań maturalnych nie mogą odbiegać od licealnego poziomu, nie dostanie się więcej punktów za napisanie jakiejś ambitnej informacji. Pod kątem Olimpiady natomiast - artykuły są jak najbardziej wskazane .
kruci
Posty: 4
Rejestracja: 25 maja 2014, o 11:40

Re: Podręczniki z biologii do matury.

Post autor: kruci »

A taki podręcznik może być? Wiem, że to stara podstawa, ale wolałbym nie kupować nowych, jeśli to jest dobre.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Podręczniki z biologii do matury.

Post autor: Smile_Forever »

Ja z niego korzystałam i go naprawdę bardzo lubiłam Zawiera sporo informacji ponad program (jak np. dokładniejszy opis cyklu pentozofosforanowego czy syntezy kwasów tłuszczowych), mi to akurat odpowiadało, bo czytałam go pod kątem OB, ale do matury trzeba być nieco bardziej selektywnym. Polecam zwłaszcza właśnie metabolizm z niego, jest ładnie i przejrzyście wytłumaczony
Awatar użytkownika
kagata0418
Posty: 72
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 18:15

Re: Podręczniki z biologii do matury.

Post autor: kagata0418 »

O tak,podreczniki Lewisnkiego sa dobre,chociaz ja uczylam sie glownie ze WSiPu i dla mnie to najlepsze ksiazki do matury z bio.To+operon i wystarczy w zupelnosci.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości