Plan B: Ratownictwo medyczne a potem stomatologia ?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Mr Pomidorek
Posty: 21
Rejestracja: 28 cze 2014, o 22:16

Plan B: Ratownictwo medyczne a potem stomatologia ?

Post autor: Mr Pomidorek »

Witam
Napisałem w tym roku maturę rozszerzoną z biologii na 45% i chemie rozszerzoną także na 45%
Moim celem była stomatologia jednak… z tymi wynikami nie miałem szans wiec udałem się na ratownictwo medyczne.
Jednak w mojej głowie dalej gości myśl spełnienia marzenia i bycia stomatologiem.
Narodziło mi się kilka planów jednak mam wątpliwości, które mam nadzieje ze pomożecie mi rozwiązać
Idę na ratownictwo medyczne ponieważ znając moja osobowość w domu mógłbym się za bardzo rozleniwić a co za tym idzie także źle napisać maturę w następnym roku (( mój kolega już trzeci raz w tym roku poprawiał maturę i znów niestety nie udało mu się dostać na lekarski)).
Na studiach mam nadzieje ze złapię tryb szybkiego uczenia i matura będzie dla mnie zdecydowanie łatwiejsza.
Moim planem jest studiowanie tego ratownictwa medycznego ltrównież wiąże się to poniekąd z moimi marzeniami i poprawienie matury.
Mam kilka opcji:
a) gdyby mi się udało poprawić maturę w następnym roku ( matura 2015) to porzuciłbym studia ratmed i poszedłbym na stomę , ale teraz pytanie: punkty ECTS nie do końca rozumiem jak to z nimi jest, i czy bym musiał wtedy coś płacić za podjęcie tych studiów?
b) gdybym poprawił maturę w 2016 roku wtedy dokończył bym studia ratownictwa medycznego ( zostałby mi tylko rok przecież) i po ratownictwie medycznym studiowałbym wymarzoną stomatologię: co wtedy było by z tymi punktami ECTS ? Wyczytałem ze musiałbym zapłacić 30 tysięcy ?

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu moich kwestii, z góry bardzo dziękuje
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Plan B: Ratownictwo medyczne a potem stomatologia ?

Post autor: _Samira_ »

Opłata za drugi kierunek została zniesiona przez parlament, więc na chwilę obecną zarówno w przypadku opcji a jak i b nie musiałbyś nic płacić
pele
Posty: 15
Rejestracja: 8 lip 2014, o 17:10

Re: Plan B: Ratownictwo medyczne a potem stomatologia ?

Post autor: pele »

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że nowela do ustawy, która znosi wszelkie opłaty za drugi i kolejne kierunki studiów czeka już tylko na podpis prezydenta, więc na 99% będzie obowiązywać od tego roku akademickiego (senat pchnął ją 24 lipca, więc prezydent ma bodajże 3 tygodnie na podpisanie).
Awatar użytkownika
Mr Pomidorek
Posty: 21
Rejestracja: 28 cze 2014, o 22:16

Re: Plan B: Ratownictwo medyczne a potem stomatologia ?

Post autor: Mr Pomidorek »

Dziękuje bardzo za odpowiedz
W takim razie nie muszę się martwic

A i jeszcze zapomniałem o pewnej kwestii:
Ja ja będę poprawiał maturę to na tych zasadach co pisałem w tym roku ?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Plan B: Ratownictwo medyczne a potem stomatologia ?

Post autor: Mårran »

Tak

Pani Buka
Awatar użytkownika
Mr Pomidorek
Posty: 21
Rejestracja: 28 cze 2014, o 22:16

Re: Plan B: Ratownictwo medyczne a potem stomatologia ?

Post autor: Mr Pomidorek »

M&#xE5rran pisze:Tak

Dziękuje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości