Prośba o pomoc w sprawie rekrutacji

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Brzoskwinia
Posty: 6
Rejestracja: 22 lip 2014, o 13:28

Prośba o pomoc w sprawie rekrutacji

Post autor: Brzoskwinia »

Witam. Mam chyba jakiś problem z szukaniem informacji, dlatego pytam Was o radę. Zdałam chemie na 55% i biologie na 63 (rozszerzone oczywiście). Nie zdałam natomiast matematyki a tym samym matury. Rejestrowałam się normalnie, ale gdy zobaczyłam, że nie zdałam matury, nie uzupełniłam wyników i nie wpłaciłam opłaty rekrutacyjnej. I dlatego mam kilka pytań:
1. czy po poprawce w sierpniu (wyniki 12 września) mogę się normalnie, ponownie zarejestrować czy powinnam już teraz coś działać? albo już jest za późno?
2. czy z takimi wynikami mam w ogóle szansę dostać się na lekarski lub stomatologię (stacjonarne lub niestacjonarne)?
Wiem że są to podstawy, ale kompletnie nie mogę znaleźć informacji na ten temat
Awatar użytkownika
AlicjaDelicja
Posty: 155
Rejestracja: 24 kwie 2014, o 18:17

Re: Prośba o pomoc w sprawie rekrutacji

Post autor: AlicjaDelicja »

Na lekarski i stomatologię niestety nie w tym roku
najlepiej napisz maila do biura rekrutacji uczelni, która Cię
interesuje i napisz w jakiej jesteś sytuacji. Będziesz miała
100 % pewność co i jak.
Brzoskwinia
Posty: 6
Rejestracja: 22 lip 2014, o 13:28

Re: Prośba o pomoc w sprawie rekrutacji

Post autor: Brzoskwinia »

Nie w tym roku, bo za słabo zdałam czy chodzi o te terminy rekrutacyjne?
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Prośba o pomoc w sprawie rekrutacji

Post autor: Seeba »

Brzoskwinia, wszystkie miejsca na pewno są już zajęte.
Tomson94
Posty: 116
Rejestracja: 17 cze 2013, o 07:42

Re: Prośba o pomoc w sprawie rekrutacji

Post autor: Tomson94 »

Brzoskwinia pisze:Nie w tym roku, bo za słabo zdałam czy chodzi o te terminy rekrutacyjne?
o wszystko, tak jak juz ktoś napisałnie w tym roku
i zastanowilbym sie mocno nad tymi kierunkami, bo z takim podejsciem do sprawy zrobisz pacjentom krzywdę
ps. trochę to wygląda jak tzw. prowokacja
Brzoskwinia
Posty: 6
Rejestracja: 22 lip 2014, o 13:28

Re: Prośba o pomoc w sprawie rekrutacji

Post autor: Brzoskwinia »

A co tu jest prowokującego? Bo pytam o terminy rekrutacyjne?
Nie wiedziałam jak to wygląda z listami we wrześniu czy październiku, myślałam, że może tam udałoby się wskoczyć. Rozumiem, że z osoby która nawet nie zdała matury, byłby raczej marny lekarz. No i zdaję sobie sprawę że głupio brzmi to co napisałam, ale podobno kto pyta nie błądzi.
Tomson94
Posty: 116
Rejestracja: 17 cze 2013, o 07:42

Re: Prośba o pomoc w sprawie rekrutacji

Post autor: Tomson94 »

O maturę tu nie chodzi (chociaż nie wiem jak można nie zdać matmy, zwłaszcza gdy na maturze rozszerzonej z chemii trzeba sobie poradzić z nieraz bardzo złożonymi zadaniami). Ale każdy kandydat na uczelnię medyczną powinien wykazywać się pewnym ogarnięciem, co powinien zdawać, na ile, gdzie się zarejestrować itd. Na tych wszystkich stronach rekrutacyjnych zawsze pisało: uzupełnij wyniki do., wpłać opłate rekrutacyjną do., bo inaczej rekrutacja potoczy się niepomyślnie dla osoby aplikującej, jeśli takie informacje ciebie omijają, a ty interesujesz się tym dopiero po 3 liscie, to nieciekawie wygląda taka sytuacja. Z takimi wynikami niestety nie ma szans, więc nie zostaje mi nic innego jak życzyć ci powodzenia na maturze w sierpniu i większego zaangażowania w cokolwiek, to może za rok po poprawie matury uda ci się dostać.
Brzoskwinia
Posty: 6
Rejestracja: 22 lip 2014, o 13:28

Re: Prośba o pomoc w sprawie rekrutacji

Post autor: Brzoskwinia »

Wiedziałam jak jest z terminami rekrutacji, chodziło mi o listy we wrześniu czy październiku, myślałam że może tam uda się wskoczyć. Uznałam że nie ma sensu wpisywać wyników skoro nie zdałam matury. Matematyki nie zdałam bo tak podeszłam właśnie jak można nie zdać". Teraz po miesiącu nauki pisze już matury na 80%.
Niemniej dzięki za szczerą wypowiedź
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Prośba o pomoc w sprawie rekrutacji

Post autor: Izuzet »

Brzoskwinia, z takimi wynikami z matur rozszerzonych oraz ze zdaną w sierpniu maturą z matematyki możesz wystartować do uzupełniającej rekrutacji na kierunki typu ratownictwo medyczne oraz pielęgniarstwo. Zawsze na stronie uczelni jest informacja o dodatkowym naborze. Na lekarski i stomę jednak masz za mało punktów, poza tym w takim czasie wszystkie miejsca już dawno są zajęte. Na te dwa kierunki maturę trzeba poprawić, jeżeli chcesz się dostać.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości