Brązowe larwy w zakamarku łóżka-proszę o pomoc w rozpoznaniu

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Camerre
Posty: 1
Rejestracja: 4 sie 2014, o 23:18

Brązowe larwy w zakamarku łóżka-proszę o pomoc w rozpoznaniu

Post autor: Camerre »

Witam,
coś mnie tknęło dzisiaj do dokładnego przeszukania łóżka, gdyż zaczęłam się obsesyjnie drapać-pomyślałam, że może są u mnie pluskwy(jednak ugryzienia wcale takich nie przypominały, ale nic innego mi nie przyszło do głowy)

Na całym łóżku nic nie było, w jego środku też. Mam jednak łóżko dosunięte do oparcia(obie przestrzenie materiałowe) i gdy odsunęłam łóżko zobaczyłam te oto larwy ze zdjęcia(jak widać ich długość to długość włosa psa). Znalazłam ich około 7.
Znalazłam też na podłodze martwego robaczka, wyglądał dokładnie tak jak ten z linku.
Poczytałam w internecie i według mnie przypomina to szubaka lub mola(nie zauważyłam jednak, a przynajmniej mogłam uznać za jakąś ćmę i zwyczajnie wygonić), ale kolorystyka i inny kolor główki nie pozwalają mi na zaakceptowanie któregoś, stąd moja zapytanie co to może być - jak z tym walczyć? Wystarczy jedynie porządnie wysprzątać?
Dodam jeszcze, że gdy odsunęłam to łóżko i wyszłam na kilka minut z pokoju, te larwy w większości gdzieś uciekły, została tylko ta widoczna na zdjęciu.

Wnioski?
Larwy zagnieździły się blisko mnie, bo w łóżku, na przestrzeni materiałowej i ciasnej, w innych miejscach ich nie zauważyłam.

Nie wiem też jak to się u mnie znalazło, gdyż mieszkam na 11 piętrze i rzadko coś mi przypełznie, a w szczególności zdoła się rozmnożyć. Dziękuję za wszelką pomoc
Załączniki
1.jpg
MarekZ
Posty: 4
Rejestracja: 5 sie 2014, o 08:00

Re: Brązowe larwy w zakamarku łóżka-proszę o pomoc w rozpozn

Post autor: MarekZ »

dość małe to zdjęcie, ale wydaje mi się, że znaleźliśmy to samo zobacz na moje - też próbuję zidentyfikować. Pozdrawiam
Załączniki
1.jpg
kubut
Posty: 143
Rejestracja: 13 lip 2014, o 03:44

[Link] Niechciane owady

Post autor: kubut »

Tu jest calkiem dlugi watek, moze tu cos znajdziesz pomocnego a propos pozbywania sie. jak-pozby-si-niechcianych-owadow-z-domu-vt5205-75.htm
MarekZ
Posty: 4
Rejestracja: 5 sie 2014, o 08:00

Re: Brązowe larwy w zakamarku łóżka-proszę o pomoc w rozpozn

Post autor: MarekZ »

dzięki, ale jeśli to one, to jestem spokojny bałem się, że mam jakieś drewnolubne robaczki, a larwy szubaka zdaje się tylko wełnę mogą podjadać u mnie na poddaszu szklanej wełny chyba nie powinny ruszyć więc luz

o ile to są właśnie szubaki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości