Farmacja czy analityka?

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
vanilla0sky
Posty: 3
Rejestracja: 2 lip 2014, o 14:52

Farmacja czy analityka?

Post autor: vanilla0sky »

Mam krótkie pytanie, farmacja czy analityka medyczna? Który zawód daje pewniejszą przyszłość, słyszałam, że bum na farmaceutów minął, nie każdy też poleca te studia ze względu na dość monotonną pracę, która czeka po skończeniu studiów, z drugiej strony dużo osób nie chce iść na analitykę, ze względu na małe zarobki i brak docenienia zawodu analityka. Osobiście wybieram się na analitykę, ale zauważyłam, że w internecie jest mało aktualnych wątków dla tych, którzy mają problem z decyzją na który kierunek się udać, a sama do niedawna nie byłam zdecydowana
Awatar użytkownika
pfffsiouxsie
Posty: 22
Rejestracja: 25 mar 2014, o 20:42

Re: Farmacja czy analityka?

Post autor: pfffsiouxsie »

vanilla0sky
ja podobnie mam z tym problem. od kilku lat marzy mi sie farmacja, nawet prawdopodobne, ze dostane sie na nia ze swoimi 138 punktami (nadzieja umiera ostatnia) ale zastanawiam sie w glebi duszy z czystej ciekawosci, ktora praca jest ciekawsza i bardziej dochodowa ktos cos?

Awatar użytkownika
muszenka
Posty: 60
Rejestracja: 16 lip 2013, o 11:51

Re: Farmacja czy analityka?

Post autor: muszenka »

Jako studentka analityki mam cichą nadzieję, że BUM na diagnostów dopiero nadejdzie. I to najlepiej za 4 lata.
Fakt, farmaceuci nie są już tak rozchwytywani, ale przeszukując oferty pracy w internecie mimo wszystko więcej napotkałam magistrów/techników farmacji niż diagnostów.

Farmacja i analityka to dwa inne kierunki. Musisz przejrzeć sobie przedmioty realizowane w ciągu tych 5 lat i zobaczyć, co Cię bardziej kręci i co do Ciebie bardziej przemawia.
kić
Posty: 25
Rejestracja: 5 sie 2014, o 14:12

Re: Farmacja czy analityka?

Post autor: kić »

Niestety dla diagnostów, ale to właśnie farmaceuci mają większe szanse na znalezienie pracy na etat. I nie piszę tego dlatego, aby odradzić, bo kierunek ciekawy, ale żeby się dobrze zastanowić nad decyzją. Studia te są tak skonstruowane, że dopiero od 3 roku wchodzą przedmioty, które kształtują mniej więcej, jak to wygląda oraz praktyki wakacyjne po 3 i 4 roku. Nie wiadomo co będzie za pięć lat, ale niestety, w rekrutacji na stanowisko pracy w laboratorium, często wygrywa osoba po biotechnologii, farmacji (ze względu na różne specjalności) lub po studiach podyplomowych. A największe szanse ma oczywiście osoba z doświadczeniem w wykonywanej pracy (czyli nie absolwenci).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości