Spadek zainteresowania stomatologią

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: Amani »

Dziwi mnie, że Piotr to napisał, czyżby bół tyłka przenosiny u Ciebie spowodował?
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: Piotrr »

promyczek14175 pisze:. Po prostu wiem, że takie hasło wywołuje u wielu osób ból tyłka
A co to niby ma znaczyć? Nie rozumiem czemu umniejszać tytuł jaki uzyskuje się po tych studiach. I czemu miałby nie wywoływać bólu dupy, skoro poki co jest to stwierdzenie, ze dentysta to nie lekarz, to jeszcze bzdura. Swoja droga przyjmij do swojej wiadomości droga koleżanko, jak i cale inne grono zadufanych w sobie prawiestudentow i studentow lekarskiego, ze studenci stomy maja PRZYNAJMNIEJ na pierwszym roku zdecydowanie więcej do roboty w szczecinie aniżeli wielcy lekarze z lekarskiego z syndromem wysokiej dupy. No i swoja drogą może najpierw przejdź pierwszy rok studiow, a jeszcze wcześniej się dostan żeby swoje wielkie wiadomości na temat bólu tylka u innych uzewnetrzniac.
Jedni wolą stomę inni lek, ale w zadnym wypadku stoma nie jest gorsza i w zadnym wypadku nie ma nikt prawa umniejszać stomatologom tytułu. Boze skad wy się bierzecie
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: Medycyna Lwów »

nikt nie umniejsza nikomu, ale naprawdę w praktyce wiedza ogólnolekarska dentystów jest praktycznie żadna i są kwiatki typu mój ulubiony temat, gdzie 90 proc. dentystów wychodzi na zupełnych laików to ekstrakcja zęba a leki p/zakrzepowe i p/płytkowe.
W USA dentysta nie ma tytułu zawodowego lekarza i nikomu to nie umniejsza jakoś, ale nie w tym rzecz.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: Amani »

Lekarzy rodzinnych też z kolei denerwuje jak ktoś mówi na nich lekarz ogólny.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: Medycyna Lwów »

niektórzy są lekarzami ogólnymi - do lat bodaj 80.(?) była spec. z medycyny ogólnej coś jak obecna rodzinna, więc w POZach są wciaż lekarze ogólni.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: Piotrr »

Amani pisze:Dziwi mnie, że Piotr to napisał, czyżby bół tyłka przenosiny u Ciebie spowodował?
Nie rozumiem do czego bije twoja odpowiedz teraz. Przenosze się bo stomatologia nie daje mi możliwości rozwoju w dziedzinie która mnie interesuje. Na pewno nie jest to związane z rzekomym bólem tyłka, który mi wciskasz. Nie wiem może ciebie dręczą jakieś niespełnione ambicje i wrzucasz mi swoje problemy. Dla twojej wiadomości lekarz dentysta nie jest gorszy od lekarza medycyny. Ma specjalistyczną wiedzę w swojej działce tak jak w swojej działce ma taką wiedzę ginekolog, kardiolog czy inny srolog. serio nie mogę zrozumieć o co tobie biega, bo z wcześniejszej wypowiedzi zdawało mi się, że wiesz iż dentysta jest lekarzem, a ten atak w moją stronę mnie zdezorientował całkiem.
W końcu lekarz
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: Amani »

Ja nie twierdze, że jest gorszy Inni tak twierdzą. Sorki zwracam honor, ty pisałeś wcześniej, że interesuje Cię, specjalizacja medycyna ratunkowa czy transplantologia, chirurgia ogólna.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: Piotrr »

Kaamil pisze:nikt nie umniejsza nikomu, ale naprawdę w praktyce wiedza ogólnolekarska dentystów jest praktycznie żadna i są kwiatki typu mój ulubiony temat, gdzie 90 proc. dentystów wychodzi na zupełnych laików to ekstrakcja zęba a leki p/zakrzepowe i p/płytkowe.
W USA dentysta nie ma tytułu zawodowego lekarza i nikomu to nie umniejsza jakoś, ale nie w tym rzecz.
Fajnie, że wiedza ogólnolekarska jest żadna, ale założe się że wiedza ogólnolekarska ginekologa, czy ortopedy który zrobił specjalizacje 15 lat temu też nie stoi na jakimś wygórowanym poziomie. Myślisz że ortopeda który ostatni raz widział ekg 20 lat temu na stażu bedzię w stanie lepiej je zinterpretować jak stomatolog który ostatnie ekg widział na kardiologii na studiach? Zaraz wleci coś w stylu: O boze ile miał dentysta kardiologii na studiach. Prawda prawie wcale, ale nie zmienia to faktu, że będzie on miał o tym tak samo znikome pojecie ,jak ten ortopeda który miał tej kardiologii dużo więcej ale dawno temu kiedy dinozaury biegały. Kolejny przykład z anatomii. To że na lekarskim kilka godzin anatomii więcej to znaczy że laryngolog będzie znał wszystkie wyciski wątroby albo jak biegną taśmy jelita grubego lepiej od dentysty?
Ludzie po to są specjalizacje, żeby być dobrym w wąskiej dziedzinie a wiedza ogólnolekarska? no cóż nie widzę kolosalnych różnic pomiędzy wiedzą ogólnolekarską chirurga, dentysty czy ginekologa. Coś o lekach była mowa. Każdy zna takie jakie są mu potrzebne w praktyce. Gin na bank zna psychotropy i mechanizm ich działania, ortopeda na bank zna wszystkie leki hormonalne. No i jakoś bardzo nie wierzę w to że 90% dentystów nie zna procedur wskazan i przeciwskazan zastosowania odpowiednich lekow do procedor medycznych jakie wykonują, a zwłaszcza przy takiej jaka jest ekstrakcja-czytaj jeden z głównych zabiegów chirurgicznych wykonywanych przez dentystów.
Ale co ja tam wiem. Po pierwszym roku stomy, wiec nawet nie lekarz i jeszcze się nawet nie przeniósł na lekarski a już fika.
W końcu lekarz
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: Piotrr »

Amani może nie znalazłeś ironii w mojej wypowiedzi przez tą emotikonkę, ale nie znalazłem innej bardziej mi pasującej z możliwych do wyboru
W końcu lekarz
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: randomlogin »

Piotrr pisze:Dla twojej wiadomości lekarz dentysta nie jest gorszy od lekarza medycyny
Jak juz sie czepiamy nazw - nie ma czegos takiego jak lekarz medycyny.

A reszta watku dobra pod popcorn.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: Medycyna Lwów »

niestety dentyści nie znają jak widać w tej kwestii procedur - inaczej problem nie był by bardzo szeroko komentowany w gremiach lekarskich i nie tylko, a jest to problem bardzo poważny. Na szczęście można kierować do tych bardziej kumatych rozumiejących i nie bojących się ekstrakować zęby na tych strasznych lekach.
Ja nie neguje waszej działki, mówie o wiedzy ogólnolekarskiej i tak ortopedzi czy chirurdzy spokojnie ropzonają główne stany internistyczne u swoich chorych czy nawet widzą coś grubego w tym strasznym EKG - ja nie mówię, że to dentyście potrzebne, bo nie - podobnie jak choćby uczenie ich osłuchiwania, bo i tak nie mają szans umieć tego dobrze robić, ale tu była dyskusja o tytule lekarz przed słowem dentysta. I to powinno jednak do czegoś zobowiązywać, a nie zobowiązuję i ujawnia czyjeś kompleksy.
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: Sofia »

Gratulację dla prowodyra za wywołanie pięknej burzy
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: tchorz »

Piotrr pisze:To że na lekarskim kilka godzin anatomii więcej to znaczy że laryngolog będzie znał wszystkie wyciski wątroby albo jak biegną taśmy jelita grubego lepiej od dentysty?
hm. W Krakowie lek ma anatomie przez semestr , a stoma przec cały rok, o ile się nie myle.?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości