Ryjkowce

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
paulinab12
Posty: 1
Rejestracja: 3 sie 2014, o 17:55

Ryjkowce

Post autor: paulinab12 »

Proszę o rozpoznanie owada , dziwna plaga pojawiła się nad morzem na plaży , nie da się usiedzieć bo oblegają człowiek czy to groźne ?
Załączniki
1.jpg
arianna333
Posty: 2
Rejestracja: 5 sie 2014, o 18:51

liophloeus tessulatus

Post autor: arianna333 »

Witam. Od 2 dni staram się dociec, co to za paskudztwo zepsuło mi pobyt na plaży w upalną niedzielę.
Mam jeden martwy okaz w domu, oglądałam go pod lupą. Martwy jest nawet sympatyczny, ale wiem, jaki horror zgotowali mi jego bracia w ilościach milionowych.brrr.
Moim zdaniem to coś z liophloeus tessulatus.
Dziwny ten robal, ale ma ładne oczka, ryjek i świecące na purpurowo plamki.
Znalazłam takie forum, na którym twój post będzie przyjęty z zaciekawieniem, niestety mnie nie udało się na nim zalogować, żeby ich zapytać.
Może ty spróbujesz?
W każdym razie, jeśli to taki ryjek o jakich oni mówią, to dla mnie i tak niezrozumiała jest ta plaga, która nawiedziła min. Dziwnówek.
arianna333
Posty: 2
Rejestracja: 5 sie 2014, o 18:51

Re: Proszę o pomoc w rozpoznaniu owada

Post autor: arianna333 »

.im bardziej się wgłębiam.tym mniej wiem.
wszystkie te cholerstwa podobne, jak dla mnie-laika.

w każdym razie te ryjkowce to szkodniki, ale raczej roślin, o ludziach nic nie piszą. Nie gryzą, nie uczulają, ale, jak wiemy, potrafią zepsuć krew!
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości