Odwołanie WUM

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
sienna
Posty: 4
Rejestracja: 2 sie 2014, o 10:25

Odwołanie WUM

Post autor: sienna »

hej mam taki problem-dostałam dzisiaj list z WUMu informujący, że nie zostałam przyjęta na lekarski. Czy jest sens się odwoływac? bardzo zależy mi na tej uczelni, ale nie wiem co mogłabym w takim odwołaniu napisac POMOCY!
arkadiusz013
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 22:59

Re: Odwołanie WUM

Post autor: arkadiusz013 »

No sory, ale jezeli braklo Ci punktow albo nie zanioslas papierow to Twoj problem. Nikt sie nie bd litowal na WUMie .
arkadiusz013
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 22:59

Re: Odwołanie WUM

Post autor: arkadiusz013 »

Zwlaszcza ze byloby to mega niesprawiedliwe w stosunku do innych osob
Kamiiil
Posty: 28
Rejestracja: 29 mar 2014, o 16:15

Re: Odwołanie WUM

Post autor: Kamiiil »

Mi do studiów jeszcze 2 lata brakują, ale wiem, że gdybym się nie dostał na wymarzone studia, to na 100% składałbym odwołanie, w końcu o marzenia trzeba walczyć, więc nawet jak Ci sporo punktów brakowało, to składaj odwołanie, przecież nic nie masz do stracenia D
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Odwołanie WUM

Post autor: Medycyna Lwów »

Ludzie, litości. Co za bzdury.
takie odwolanie pani z dziekanatu po otwarciu i przeczytaniu rychło wyrzuci do kosza z uśmiechem politowani i zrobi dobrze. Ludzie - jak ktoś był za słaby to się nie dostanie i nie pomoże pisemko czy płacz na uczelni - to nie przedszkole. odwołanie ma sens tylko, gdy komuś zmienią wyniki z matury tak, że po zmianach się by dostal. Wtedy to rozpatrują i tyle.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Odwołanie WUM

Post autor: randomlogin »

Kaamil pisze:takie odwolanie pani z dziekanatu po otwarciu i przeczytaniu rychło wyrzuci do kosza z uśmiechem politowani i zrobi dobrze.
Byloby to dosc smutne. I potencjalnie wykorzystywalne przeciwko uczelni przez niedoszlego studenta, ktorego potraktowano w ten sposob. Odwolanie - jakkolwiek bzdurne - musi zostac rozpatrzone. Chocby negatywnie.

A cala reszta coz - gratuluje tym walczacym. Walczyc to trzeba o punkty. Jak nie ma punktow, to zadne magiczne odwolania nic nie zalatwia.
plusk
Posty: 64
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:22

Re: Odwołanie WUM

Post autor: plusk »

W którymś mieście (chyba w Poznaniu), z tego co mi wiadomo, właśnie dzięki takiemu bzdurnemu odwołaniu biorą pod uwagę w dalszej rekrutacji, także pytanie jak najbardziej ma sens.

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Odwołanie WUM

Post autor: randomlogin »

Ale to troche co innego. Nie wiem czy jeszcze Poznan tak robi, kiedys faktycznie robil - ale to bylo de facto zgloszenie checi udzialu w dalszych rekrutacjach, juz po pierwszej, a nie jednostkowo rozpatrywane podanie o, ta pania przyjmiemy, bo tak ladnie do nas napisala. WUM, jak i wiekszosc uczelni, po prostu, z automatu prowadzi kolejne rekrutacje - czego trudno nie zauwazyc, bo mamy poczatek sierpnia, wiec juz kilka tur bylo - i jak juz uzna, ze kogos nie chce, to kogos nie chce. A jak zmienia zdanie (bo komus bardzo malo zabraklo a sie we wrzesniu miejsca zwolnia), to sami za telefon raczej zlapia.

Podania maja sens. Sam skonczylem ta uczelnie, ktora skonczylem, wlasnie dzieki podaniu. Ale w kwestii formalno-organizacyjnej. A nie mam za malo punktow, ale bardzo chce.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości