AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
bo11
Posty: 53
Rejestracja: 18 lip 2011, o 17:46

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: bo11 »

Może ktoś szuka ktoś współlokatora do mieszkania, do pokoju os!
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: LanceArmstrong »

Cześć, jest ktoś kto skończył w tym roku na 1/2 rok LEKu w Lublinie?
Bardzo poważnie rozważam tą uczelnię i mam kilka pytań.
pozdrawiam
kater11
Posty: 15
Rejestracja: 24 cze 2013, o 20:37

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: kater11 »

Hej, sorki że tutaj piszę. Złożyłem dokumenty do Zabrza dałem tam oryginał świadectwa i aneksu maturalnego. W poniedziałek chcę jechać do Lublina z dokumentami i pozostały mi już tylko ODPISY które dała OKE, myślicie, że będą z tego powodu problemy?
medyczka94
Posty: 34
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 14:54

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: medyczka94 »

W Lublinie konieczne sa oryginaly inaczej nie da rady

kater11
Posty: 15
Rejestracja: 24 cze 2013, o 20:37

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: kater11 »

Nie ma szans żeby się zgodzili? Przecież odpis to jak oryginał
medyczka94
Posty: 34
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 14:54

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: medyczka94 »

Nie ma szans taki jest wymog i koniec.

Awatar użytkownika
Stefan007
Posty: 42
Rejestracja: 20 lis 2011, o 09:42

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Stefan007 »

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć z jakich podręczników najlepiej korzystać na niżej wymienionych zajęciach? :
-Anatomia chirurgiczna i radiologiczna
-Genetyka kliniczna
-Medycyna ratunkowa
-Propedeutyka chorób dzieci (czytałam coś o skrypcie w Xero".)
-Propedeutyka chorób wewnętrznych
-Zdrowie publiczne
-Dermatologia
-Diagnostyka laboratoryjna
-Farmakologia kliniczna
-Ftyzjatria
-Gastroenterologia
-Kardiologia
-Nefrologia
-Pulmonologia
-Reumatologia
-Immunologia kliniczna (Gołąb?)
-Mikrobiologia lekarska

*Czy do wszystkiego co można podciągnąć pod hasło choroby wewnętrzne wystarczy Szczeklik, czy może potrzebuje jakichś dodatkowych podręczników"- jeśli tak, to bardzo proszę o jakieś ciekawe tytuły
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Dudek »

-Anatomia chirurgiczna i radiologiczna - NIC
-Genetyka kliniczna
-Medycyna ratunkowa - NIC - ewentualnie wytyczne PRC + co na zajęciach powiedzą
-Propedeutyka chorób dzieci (czytałam coś o skrypcie w Xero".) - Do propedeutyki skrypt którego (z kolegami) jestem autorem - dostępny na chomiku janusz692

Kod: Zaznacz cały

chomikuj.pl/janusz692/III+lek/Prop.+pediatrii/Opracowanie+2011_2012_zima_.wersja+0.9,1766427704.doc
na semestr zimowy. Do semestru letniego pytania powtarzające się robiłem z zimowego, a pozostałe z drugiego skryptu (też tam dostępny)
-Propedeutyka chorób wewnętrznych - Szczeklik - ale taki stary z lat 70. Dostępny w bibliotece, od cholery tam tego.
-Zdrowie publiczne - NIC - Spalić i zaorać.
-Dermatologia - Jabłońska i Majewski
-Diagnostyka laboratoryjna - Dembińska i Naskalski
-Farmakologia kliniczna - Nic - notatki z zajęć + prowizoryczny skrypt też jest na chomiku
-Ftyzjatria - Szczeklik (ja wolałem dużego)
-Gastroenterologia - Szczeklik (ja wolałem dużego)
-Kardiologia - Szczeklik (ja wolałem dużego)
-Nefrologia - Szczeklik (ja wolałem dużego)
-Pulmonologia - Szczeklik (ja wolałem dużego)
-Reumatologia - Szczeklik (ja wolałem dużego)
-Immunologia kliniczna - Gołąb najnowsze wydanie + na drugi semestr zdecydowanie stykają same prezentacje (kilka stron tylko doczytać)
-Mikrobiologia lekarska - Virella

Z ciekawych dodatkowych polecam EKG Garcia i Holtz.
bubulubu
Posty: 6
Rejestracja: 5 sie 2014, o 10:54

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: bubulubu »

Genetyka - na 3 roku przede wszystkim Drewa - ale nowe, fioletowe wydanie. Można też Krótkie wykłady Wintera, Hickeya i Fletchera. Nie wiem niestety co trzeba na 4 roku.

Propedeutyka chorób dzieci - oprócz skryptów, które są dobre do zaliczenia, można też Nowaka i Krawczyńskiego (oba mają ten sam tytuł Propedeutyka pediatrii"). Zależy czego wymaga asystent.

Propedeutyka chorób wewnętrznych - ten stary Szczeklik to Diagnostyka ogólna chorób wewnętrznych". Przyda się też nowy mały Szczeklik (kompendium), a w 2. semestrze coś do EKG - większość korzysta z EKG dla lekarza praktyka", do ściągnięcia w pdfie.
Awatar użytkownika
Stefan007
Posty: 42
Rejestracja: 20 lis 2011, o 09:42

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Stefan007 »

Dziękuję.
SprawkaMarta1993
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2014, o 21:07

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: SprawkaMarta1993 »

Hej Jeżeli dostaliście się do Lublina i zastanawiacie się jak zacząć te studia - mam propozycje dla was - integral IFMSA
Wyjazd organizowany przez studentów kierunku lekarskiego z UMLUB (ja jestem na 2 roku) Pierwszy raz w tym roku robimy wyjazd integracyjny na wzór naszych kolegów z innych uczelni wyjazd przeznaczony dla osób które dopiero się dostały na medycyne w Lbl.
Czym jest IFMSA - organizacja zrzeszająca studentów medycyny na całym świecie i to dzięki niej mamy możliwosć zorganizowania obozu w tym roku
Na obozie przewidujemy dużo dobrej medycznej zabawy (gry integracyjne związane głównie z wyzwaniami pierwszego roku - anatomią P trochę zabawy która przyda się wam pózniej - warsztaty szycia chirurgicznego a pozatym dla tych którzy nie mają zamiaru otwierać ksiązek przed 1 października - kajaki i paintball)
qabix
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2012, o 16:41

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: qabix »

odnośnie zajęć, jak wyglądają i ile trwają zajęcia z obu propedeutyk? wcześniej są seminarki?
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: David »

Interna- 3h, pediatria 2h 15 min. Seminaria w zależności od tego o jakiej porze ma się zajęcia są przed, lub po zajęciach na oddziale. Trwają one ok. 1h czasem 1h 15min.
Moim zdaniem seminaria z pediatrii są całkiem ciekawe, niestety seminarki z interny to dla mnie była całkowita strata czasu, ale ile ludzi, tyle opinii, oczywiście wszystko zależy od prowadzącego.

Zajęcia wyglądają tak, że się chodzi z asystentem i zbiera wywiad i robi badanie fizykalne, czasem na internie u niektórych asystentów są odpyty/kartkówki, czasem ewentualnie stoi się przy echu/usg i się słucha co opowiada doktor.
lykorz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości