Rekrutacja 2014/2015

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
xms7
Posty: 47
Rejestracja: 4 paź 2013, o 14:59

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: xms7 »

kiedy podpisuje sie umowe z uczelnia ? (wojlek)
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: egocentryk »

Po wojleku nie mozna się nigdzie przeniesc bo maja zupelnie inny program nauczania niz wszedzie. po innych uczelniach albo zwyklym lekarskim w lodzi mozna przeniesc sie jak wyrowna sie poziom na 2 uczelniach czyli tak srednio po 2 latach. ja bym nie patrzyla czy gdzies mam 2h dalej drogi bo to nic i tak nie bedziesz wracac do domu co weekend tylko na swieta raczej skupilabym sie co oferuje mi uczelnia. powiem tak miedzy szczecin i zwykly lekarski w lodzi wybierac mozna chociaz szczecin ma mniejsza odciecz. ale wybierajac miedzy szczecin a wojlek wybralabym zdecydowanie szczecin pod kazdym wzglecem, chybaze ktos planuje przyszlosc w wojsku.
Awatar użytkownika
nimfka
Posty: 242
Rejestracja: 6 lis 2011, o 18:19

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: nimfka »

egocentryk, jesteś przekonana, że Twoje informacje są aktualne i wiarygodne? Woj-lek, (mimo że pierwotnie taki był plan, zanim zrobili odział MONu) ma niewiele z wojskiem wspólnego. Ten rzekomo zupełnie inny program to jest kilka dodatkowych przedmiotów (4 + więcej wfu z tego co widziałam w programie studiów), ale poza tym mają wszystko tak samo i w takim samym wymiarze godzin jak lek, bo po wojleku masz mieć taką samą wiedzę jak po leku czy każdej innej uczelni medycznej i jesteś zwykłym cywilem.

Do tego, przenosiny są możliwe nie tylko po 2 roku, po 1 też można, wszystko zależy faktycznie od różnic programowych (zawsze jakieś będą między uczelniami), pozaliczania wszystkiego z 1 roku i od dobrej woli władz uczelni.
Dr Who
Posty: 127
Rejestracja: 24 lip 2013, o 19:38

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: Dr Who »

Ano wlasnie Egocentryku, cos Ci sie chyba pomieszalo. Zapytalem bo nie jestem pewien jak w kwestii przenosin (mimo ze harmongram godzinowo miedzy lekiem na woj-lek a drugim wydzialem zgadza sie w 90-95%) ale z tym wojskiem to pojechales konkretna bzdura. Masz taki sam dyplom po leku cywilnym jak i po leku cywilnym na lek z oddzialem dent, absolwenci tego leku cywilnego robia specki i sa zadowoleni z wydzialu.

dreamreaper
Posty: 21
Rejestracja: 10 paź 2013, o 10:15

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: dreamreaper »

Jak jest z wf na wojleku? Jest duzo wiecej godzin niz na zwykłym leku? wiecie może z jakich dziedzin moze wojlek wybierać?
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: sassa »

na zwyklym leku podobno nie ma wfu
Awatar użytkownika
fluoksetyna
Posty: 212
Rejestracja: 14 sty 2014, o 23:05

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: fluoksetyna »

obstawiacie jeszcze spadek progu na lekarski?

bialaroza
Posty: 274
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 15:54

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: bialaroza »

moim zdaniem spadek jest oczywisty, tylko pytanie kiedy i o ile) pewnie minimalne różnice)
Panna_K
Posty: 195
Rejestracja: 9 lis 2010, o 15:47

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: Panna_K »

Hej

Wie ktoś może jak wygląda składanie rezygnacji? (Tak, wiem, najlepiej zadzwonić, ale ciągle przegapiam godziny otwarcia biura ) Mam nadzieję, że nie trzeba osobiście, bo nie chcę blokować miejsca, ale mam dość daleko tam jechać.

W każdym razie jedno miejsce na leku będzie zwolnione, pozdrawiam!
dreamreaper
Posty: 21
Rejestracja: 10 paź 2013, o 10:15

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: dreamreaper »

Mam chyba troche głupie pytanie. Na stronie umedu było napisane, żę lekarski trwa 6 lat, ale plan na I rok wojleku na następny rok jest taki jak w systemie 5 letnim - np histo na pierwszym roku. O co chodzi?
adu93
Posty: 95
Rejestracja: 4 lut 2014, o 16:51

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: adu93 »

W Łodzi chyba po prostu histo jest na I roku, tak wiem od znajomych ze starszych roczników. Nie ma się czym przejmować, obowiązuje 6 lat.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: Aksolotl »

.oj, bo sciagniecie tu randomlogina
Lek nigdy i nigdzie (dobra, nie w Polsce i nie ostatnio) nie mial trwac 5 lat. Studia sa caly czas 6letnie, jedyne, co sie zmienilo, to to ze nie mamy po studiach stazu. Zamiast tego 6 rok jest upraktyczniony", ale nie rownoznaczny ze stazem.
Tak ja to rozumiem i jest o tym wielostronowa dyskusja w dziale o studiach medycznych.

adu93
Posty: 95
Rejestracja: 4 lut 2014, o 16:51

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: adu93 »

Słyszałam o tym człowieku, widzę, że budzi powszechny strach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości