Biotechnologia studia ŚUM, PK i PW - takie tam POMOCY!;D

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
dreamer94
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2014, o 11:22

Biotechnologia studia ŚUM, PK i PW - takie tam POMOCY!;D

Post autor: dreamer94 »

Hej hej
drodzy bardziej ogarnięci i doświadczeni niż ja koledzy i koleżanki związani z tym kierunkiem! Kieruję do Was prośbę o pomoc, poradę co według Was powinnam zrobić zaznaczam, iż wiem, że decyzję koniec końców sama mam podjąć ale dobrze jest rozeznać się w temacie wcześniej wśród osób, które już studiują, albo po prostu znają się na rzeczy i mogą co nieco podpowiedzieć osobom wiecznie niezdecydowanym takim jak ja
Mianowicie jestem na dwóch uczelniach na biotechnologii medycznej na ŚUMie oraz biotechnologii na Politechnice Krakowskiej. Tak, i tu zaczęłoby się moje pytanie do Was kochani! z której uczelni zrezygnować i na której pozostać (chodzi najbardziej o kryterium przyszłej możliwości pracy i rozwoju)?
Ze swojej strony dodam, że bardzo podoba mi się jako kierunek biotechnologia medyczna, gdyż ciekawi mnie ta specjalizacja, a swoją przyszłość chciałabym związać właśnie z przemysłem farmaceutycznym (leki) i kosmetycznym, czy komórkami macierzystymi, pracą w laboratorium badawczym czy coś d Aczkolwiek nie lepiej skończyć w tych czasach uczelnie techniczną, z tytułem inżyniera dodatkowo? na co by patrzyli przyszli pracodawcy? i dosyć bardzo też odpycha/przeraża (nikogo nie chcę urazić ) mnie perspektywa mieszkania przez najbliższe 5 lat w Sosnowcu, zwłaszcza, że pochodzę z Krakowa -dość większego miasta
Następna kwestia jest taka, że wpadłam na taki pomysł, by skończyć pierwszy rok na Politechnice Krakowskiej i po roku przenieść się na Politechnikę Warszawską (pół rodziny mam w Warszawie więc i rodzice bardziej zadowoleni ),a to z tego względu, że na PK jest tylko specjalizacja Biotechnologia Przemysłowa i w ochronie środowiska, co mnie średnio interesuje nawiasem mówiąca na PW jest tych specjalizacji bez porównania więcej w tym Biotechnologia Leków i Kosmetyków, czyli to co lubię, a program studiów na tych uczelniach nie różni się jakoś diametralnie(chyba max dwoma przedmiotami)
Rozmawiałam już z Dziekanatem, jest taka możliwość i czekałaby mnie wtedy rozmowa z Dziekanem Wydziału PW (co mnie lekko przeraża ) wraz z okazaniem wszystkich ocen z pierwszego rokuaczkolwiek czy by mnie przyjęli? jakie miałabym realne szanse - może już ktoś z Was się tak przenosił? jaką średnią minimum bym musiała mieć? na czym się skupić? też jak coś nie wiem, czy bym się dostała na PW z moimi wynikami z matur, wiem tylko, że na pierwszą rekrutację nie miałabym co liczyć niestety a też trochę się boję ryzyka pozostania na Biotechnologii Przemysłowej na PK, gdyby coś nie poszło jednak
i tu pojawia się moje końcowe podsumowujące pytanie Co powinnam zrobić? iść na ŚUM, przeboleć Sosnowiec i ominąć tyle problemów? czy zaryzykować, iść na PK i próbować przepisać się na PW?
Wszystkim z Was z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc i poradę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości