Kredyt studencki ??

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Kredyt studencki ??

Post autor: Reptilia »

Mam pytania dotyczące kredytu studenckiego, troche czytam o tym na necie ale nigdzie nie znalazłam jasno wyjaśnionego jak wyglada jego spłata itp.
Wiec, w jaki sposob mozna go otrzymać? Jaka jest minimalna/maksymalna ilośc kaski ktora możemy otrzymać? Jak wyglada spłata?
Dziekuje z gory za odpwiedzi

Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Kredyt studencki ??

Post autor: Sofia »

Polega na tym że przez czas Twoich studiów na Twoje konto co miesiąc bank przelewa jakąś określoną kwotę. Moja znajoma dostaje coś w granicach 600 zł (na pewno nie mniej, nie pamiętam dokładnie ile). Jakieś dwa lata po ukończeniu studiów zaczynasz go spłacać. O ile dobrze pamiętam to jak przerwiesz swoje studia to zostaje on anulowany i trza go zacząć spłacać od razu. Jeśli chcesz go otrzymać to musisz iść do banku, pogadać z Panią z działu obsługi klienta i jej dokładnie o wszystko wypytać w razie wątpliwości. Trzeba mieć ze sobą legitymację studencką i chyba zaświadczenie z uczelni o byciu studentem. Jak się mylę to mnie poprawcie.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Kredyt studencki ??

Post autor: _włóczykij »

I podobno trudno go dostać, muszą być na prawdę mega niskie dochody. I decyzja jest gdzieś w marcu i wtedy także dochodzi wyrównanie za okres do marca.
Awatar użytkownika
balneum
Posty: 246
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 12:24

Re: Kredyt studencki ??

Post autor: balneum »

Bez przesady! Łatwo dostać kredyt studencki (sama go wzięłam) i pierwsza kwota faktycznie przychodzi w lutym wraz z całym wyrównaniem za okres od października. Polecam kredyt. Spłacasz go 2 lata po ukończeniu studiów, rata miesięczna jaką dostajesz to 600zł, a spłacasz po 300 miesięcznie.
Awatar użytkownika
PatrycjaW94
Posty: 265
Rejestracja: 13 lip 2012, o 14:28

Re: Kredyt studencki ??

Post autor: PatrycjaW94 »

Podepnę się do tematu
Taki kredyt można sobie wziąć na cały okres studiów, czy tylko na jeden rok i potem trzeba załatwiać znowu?
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Kredyt studencki ??

Post autor: Sofia »

Napisałam wyżej że bierze się go na cały okres studiów.
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Kredyt studencki ??

Post autor: Reptilia »

Dziekuje serdecznie za odpwiedzi

Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Kredyt studencki ??

Post autor: mossa »

Umowę podpisuje się na cały okres studiów, ale można też go zawiesić np na rok gdyby ktoś powiedzmy wygrał 20tyś w totka i stwierdził że na ten rok mu niepotrzebny
lek. mossa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości