Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
dominika405
Posty: 84
Rejestracja: 27 wrz 2012, o 16:37

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: dominika405 »

Kami_il pisze:Mój komentarz jest tylko uzupełnieniem tego co napisały dominika405 i micra

Dla jednych kopalnia wiedzy, dla drugich - wysypisko
Jak dla mnie za bardzo skakał po tematach, a większość informacji mógł przekazać naprawdę w prostszy sposób
Bo i po co w danej chwili komuś tłumaczyć jakieś złożone zależności, skoro większość nie rozumie rzeczy z głównego tematu
Co prawda, zawsze łatwiej się czegoś nauczyć, jak się o tym już wcześniej słyszało, ale wg mnie wygodniejszym sposobem będzie zaopatrzenie się w notatki od osób ze starszych lat.
W końcu od czegoś są środy wykładowe - zawsze można odespać sobie ćwiczenia w środku tygodnia
Wykłady z anaty potraktowałbym raczej jako rozrywkę dla ludzi, którym nudziło się we wtorek wieczorem
Ależ dla profesora to było tłumaczone w prosty sposób (tak na prawdę to my jesteśmy głąby i tyle, bo nasza wiedza licealna jest na śmiesznym poziomie). Serio, ja na początku miałam straszną awersję do tych wykładów. Wszystko zmieniło się w drugim semestrze, gdy się okazało,że Krysiak liczbą informacji przebija chyba wszystko a wykłady to taki fajnie opracowany skrót. Trzeba się przyzwyczaić do chaotyczności, do wtrąceń których nie trzeba zapisywać, można pisać tylko po polsku żeby nie tracić czasu na łacinę. Ja jak zdałam koło z głowy na 4,5 ucząc się tylko z notatek z wykładu (no dobra ucho wewnętrzne doczytałam,bo to mnie przerosło ) zaczęłam się mega cieszyć,że chodzę na te wykłady i pilnie notuję. Do końca semestru uczyłam się jedynie z wykładów profesora i skończyłam z 5 i 4,5 z anatomii, więc uważam,że warto. Wiele osób było niezadowolonych ze sposobu prowadzenia wykładu, ale bardzo duża część mających zerówkę, była obecna na każdym wykładzie. Poza tym to mega wygodne-nawet jak się nie zapisze wszystkiego to potem wiadomo czego trzeba się dokładniej uczyć, co można odpuścić, na co zwrócić uwagę podczas uczenia się do koła (ja jak nie przykładałam się na wykładach to potem otwierałam Krysiaka i wielki płacz, bo nie wiem czego się uczyć a stron sto ileś).

Co do drugiego, to ja jestem jak najbardziej za tłumaczeniem bardziej złożonym. Wtedy ma się bardziej obszerną wiedzę o danym temacie, nie trzeba się wielu rzeczy uczyć na pamięć, bo się po prostu zaczyna rozumieć pewne procesy ( jeśli nie te skomplikowane o których mówi profesor to chociaż te prostsze do których zawsze dąży, które trzeba ogarnąć na zajęcia- ja tak miałam z nerwówką- nerwami, układem autonomicznym,rozwojem narządów). Ja nie chciałam mieć powtórzonego podręcznika jak w liceum (wiedza podstawowa do matury od str. x do xxx) tylko interesowało mnie jak co się dzieje,jakie mamy procesy,że posiadamy np. strukturę taką i siaką.

To moje zdanie, ale wiem,że nie jest zbyt popularne, bo frekwencje na wykładach były malutkie. A szkoda, bo jeśli się już oswoi z takim sposobem prowadzenia zajęć to serio wykłady są logiczne i dużo się z nich wynosi. Każdy musi się przekonać na własnej skórze, ale dla mnie to były najbardziej wartościowe wykłady, jak je porównam do biochemii to mnie aż śmiech łapie.
czekamniepoprawka
Posty: 45
Rejestracja: 14 maja 2013, o 18:44

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: czekamniepoprawka »

Dostaliście już list z uczelni?

chojnak143
Posty: 9
Rejestracja: 16 cze 2014, o 22:52

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: chojnak143 »

tak
czekamniepoprawka
Posty: 45
Rejestracja: 14 maja 2013, o 18:44

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: czekamniepoprawka »

chojnak143 pisze:tak
trzeba im odesłać podpisaną umowę czy można ją dostarczyć wraz z rozpoczęciem studiów?

Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Kami_il »

Też jestem za tym, by jeśli to możliwe wykładowca ograniczał się do minimum w podawaniu tylko suchych faktów. Koło z głowy zdałem u prof. S. na 5 korzystając ze slajdów z wykładów, książek licealnych(oko, ucho), notatek z ćwiczeń i materiałów od starszych roczników.
Będąc chwilę na wykładzie miałem wrażenie, że co innego jest na slajdach, a co innego mówi sam profesor K., dlatego odpuściłem

Niektórzy, tak jak np. Ty dominika405, wolą sami dowiadywać się co obowiązuje, ja wolę skorzystać z pomocy osób, które mają już to za sobą

Dużo bardziej ceniłem sobie wykłady profesora od histologii i gdyby nie fakt, że prawie wszystko co mówił i prezentował na slajdach było w pseudohistologicznym skrypcie tworzonym przez pseudohistologa", to może i bym się na nich częściej pojawiał P
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: zoo_ »

Nie powiesz Kamilu, ze oka i ucha nauczyles sie z licealnych ksiazek! : p
Mysle, ze kazdy powinien pochodzic sobie na wyklady i sam zdecydowac Ja mam jak dominika - o ile nie wylaczylam sie/nie pogubilam (a o to latwo) na anatomii, to wyklad bardzo mi sie przydawal, z dokladnie tych samych wzgledow jakie wymienila. Ale jesli mialabym dobre, dokladne notatki od kogos starszego, pewnie chodzilabym rzadziej.
Za to na histologii bylam 2 razy i 2 razy spalam - trafilam na takie, na ktorych prof. nie powiedzial nic wiecej poza tym, co na slajdach (a zdjęcia sa, wiec po co chodzic). Jednak wiem, ze sa takie tematy/wyklady, na ktorych warto byc : )
Mnie na przyklad podobala sie tez genetyka, ale wiadomo, pozna pora i ciagly brak czasu, bo cos tam p

Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Kami_il »

Książek z liceum użyłem, by mieć solidne podstawy, szczególnie w przypadku ucha - łatwiej mi było potem rozszerzać wiedzę.
Fakt - mogłem to bardziej doprecyzować
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: zoo_ »

ufff. już miałam jakieś chore wyobrażenia o twoim liceum
chojnak143
Posty: 9
Rejestracja: 16 cze 2014, o 22:52

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: chojnak143 »

czekamniepoprawka, trzeba odesłać do 20 sierpnia
Reverie
Posty: 9
Rejestracja: 4 sie 2014, o 19:14

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Reverie »

Może ktoś wie, na jakiej zasadzie (na jakiejś? ) są dobierane osoby w pokojach w akademiku?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: zoo_ »

Rok temu pani kierownik mówiła, że stara się dobierać ludzi tak, żeby byli z jednego kierunku i roku (bądź rok-dwa różnicy). W dodatku z moimi współlokatorkami mieszkamy dość blisko siebie (da się zrobić 150km przez Polskę odwiedzając wszystkie po kolei) - ale to był raczej przypadek. Ogólnie to większość z nas mieszkała z ludźmi z roku (czyli pierwszy rok razem), oczywiście wyjątki były, bo ciężko wszystkim dogodzić
Almani
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2014, o 20:16

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Almani »

Hej wszystkim:) Poszukuję osób, które obecnie studiują wete na UWMie lub jeszcze lepiej zaczynają studia w tym roku, i mają ochotę porozmawiać z lekko zwariowaną Szczecinianką, która zaczyna się odrobinę stresować wyjazdem do Olsztyna. Jest tu ktoś taki?
Pozdrawiam!:)
Awatar użytkownika
kuszumai
Posty: 138
Rejestracja: 2 paź 2010, o 15:17

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: kuszumai »

Ja zaczynam studia i jestem spod Szczecina. Jesteś na naszej grupie na fejsie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości