rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: kate27 »

anusia1994, Widocznie trzeba poczekać do sierpnia, aż będą wiedzieli, bo póki co, to każdemu odpowiadają co innego

Bardziej byłoby mi na rękę pisanie wg starej, bo pomimo że miałam w szkole tylko matematykę P, to na bardzo ambitnym poziomie (były niektóre rzeczy z rozszerzenia) i nie miałabym aż tak dużo roboty z nadrabianiem różnicy w materiale.
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: asdfgasdg »

Nowa podstawa programowa bardzo rozni sie od starej podstawy programowej dla rozszerzenia?

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: Nitrogenium32 »

summertime2012, różni się. Czy bardzo - to pojęcie względne, ale trochę nowości jest.

Przede wszystkim powraca w wielkim analiza - granica ciągu, szereg geometryczny, granica funkcji, ciągłość oraz pochodna funkcji. Poza tym to nowością chyba jest prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite, no i na karcie pojawi się też kilka nowych wzorów na funkcje trygonometryczne.

Jeśli piszesz w przyszłym roku matematykę rozszerzoną po raz pierwszy, to piszesz na nowych zasadach. Jeśli poprawiasz - na starych.
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: asdfgasdg »

Dzieki Nitrogenium32! Niestety pierwszy raz bede pisac O marzenia warto walczyc Ale nie potrzebuje 100 (chyba ? CMUJ to wie.) ale z 85.
Poleci Ktos jakies ksiazki do nowej podstawy programowej dla rozszerzenia? Kielbasa? Witowski do matmy? Lepiej zorientowani uzytkownicy - polecice cos! Mialam 100 z podstawy, ale gdzie podstawa a gdzie rozszerzenie. -.-
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: Nitrogenium32 »

Kiełbasa nie ma zadań z tych nowości", ewentualnie dosyć stare wydania, ale z tego co wiem, to jest ich tam i tak mało.

Witowski do matmy? Pierwsze słyszę. Jeśli jest taki sam jak biologia i chemia, to z tego, co ludzie o nim mówią - nie jest to dobry pomysł. W żadnym wypadku.

Ja mam w szkole podręcznik NE podstawa+rozszerzenie - jest w nim zarówno teoria, jak i ćwiczenia oraz zadania do każdego tematu. Oprócz tego są ćwiczenia (mało tam jest miejsca na rozwiązania zadań) oraz zbiór zadań. Osobiście korzystam do rozszerzenia ze starego Pazdro, ale nowy też da radę.
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: asdfgasdg »

Nitrogenium32, dzieki wielkie za odpowiedz. Chodzi mi o ta ksiazke (witowski do matematyki , btw do chemii dawal rade :p )
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: Nitrogenium32 »

summertime2012, tak jak napisałem - pierwszy raz słyszę o czymś takim. Wg mnie jednak Kiełbasa + Pazdro to jest najlepszy zestaw.
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: asdfgasdg »

Ok, dzieki! Zrobie pewnie tak jak mowisz.

annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: annusza »

summertime2012, mogę polecić:
1.jpg
Obie pozycje bardzo fajne, zadania bardzo w nowym stylu. Kiełbasa jednak trochę się zestarzał, chociaż funkcji kwadratowej z tego zbioru chyba nie pobije żadna inna książka. Nie słyszałam by ktoś polecał Witowskiego, więc nie ma sensu się w to bawić. No i oczywiście klasyk - zbiory zadań Pazdro - ale te do nowej podstawy, o niebo lepsze od starych . Powodzenia.
Lullaby15
Posty: 257
Rejestracja: 8 sie 2014, o 13:10

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: Lullaby15 »

Ja mam rozszerzoną matematykę w szkole 9h tygodniowo (4 rozszerzenia) i korzystamy z z Nowej Ery. Jest dosc sporo zadań do naszej matury. Mam tylko ten jeden podręcznik i ćwiczeniówkę (no i ksera dostarczane przez nauczycielkę), a arkusze idą mi dość sprawnie Do I klasy jest podręcznik podstawa+rozszerzenie i od tego najlepiej zacząć. A juz w II klasie miałam podręcznik tylko do rozszerzenia. A i tak ona zawiera część podstawy, bo porównywałam, ale to tylko kilka zadań poczatkowych (2-3)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość