Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Judyta _
Posty: 85
Rejestracja: 29 lip 2014, o 15:39

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Judyta _ »

cyjanowodor93, nauczycielka wita - dostałam info od Uczennicy. Już kiedyś tutaj kukałam ale nie zawsze mam czas i możliwość
Cranium_
Posty: 96
Rejestracja: 7 sty 2014, o 12:45

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Cranium_ »

Hej. Nie wiecie na jakich uczelniach w przyszłym roku na lekarski dochodzi trzeci przedmiot na maturze
Awatar użytkownika
Lady Marion
Posty: 138
Rejestracja: 4 lip 2014, o 18:43

[Link] Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Lady Marion »

Zerknij na post ryniofita z pięknym zestawieniem wymagań na rok 2015/2016:
medycyna-2015-16-wymagania-rekrutacyjne ... nia%202015
Awatar użytkownika
Xerdox
Posty: 158
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:45

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Xerdox »

Zastanawiam się czy jest sens startować jeszcze raz na uczelnie medyczną. Cel farmacja, bo lekarski w ogóle mnie nie ciągnie (a nawet w pewien sposób obrzydza). Z drugiej strony myślę, czy nie rozpocząć studiowania drugiego kierunku na PWr. Wybrałbym coś jeszcze raz z wydziału chemicznego (chemia ogólna lub Tch), albo informatykę. Tylko czy dałoby radę ciągnąć dwa kierunki studiów na zupełnie różnych wydziałach (dobrze, że chociaż na tej samej uczelni)
cyjanowodor93
Posty: 194
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:02

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: cyjanowodor93 »

Marcella pisze:
M94 pisze:cyjanowodor93,
Matura 2014 : Uj**ałam jak Suarez
fajnie to ujęłaś.
to znaczy, że co, poszło ci dobrze czy jak ?
No niestety znowu nie poszlo. Inaczej nie byloby mnie w tym watku A tak btw. to dla Suareza nie skonczylo sie to szczesliwie,ale zyskal slawe xd
Judyta _ pisze:cyjanowodor93, nauczycielka wita - dostałam info od Uczennicy. Już kiedyś tutaj kukałam ale nie zawsze mam czas i możliwość
Witam Pania! Nie myślalam,ze pojdzie to w tak ekspresowym tempie. Naprawde jest Pani wyjatkowym nauczycielem. Szkoda,ze nie mialam takiej nauczycielki w LO, moze teraz uwielbialabym biologie, jak za czasow gimnazjalnych ( wlasnie dzieki nauczycielce). Jak bede miala kryzys to napisze wiadomosc prywatna. Jak Pani widzi jestem juz maturalnym weteranem, ale o walecznym sercu!
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: black-cat »

Joteczka pisze:
Marcella pisze:Ma ktoś jakiś sposób na stres przed maturą? W maju tak się zestresowałam, że pokręciłam strasznie
Mi pomogła rozmowa z nauczycielką od biologii i jej rady, wspólna herbatka, dobre słowo (biola 90%)
Poza tym nudny serial, słodkości
To zazdroszczę takich nauczycieli! Moja nauczycielka bioli z LO nawet nie wiedziała, że ja biologię zdaję, więc o czym my mówimy No ale ja nie byłam na biol-chem, więc to zrozumiałe w sumie.

Witam Panią nauczycielkę bardzo serdecznie:)!

Tak na marginesie- u mnie też stres jest spory na kilka dni przed maturą. Wiem, że już wszystko co mogłam to zrobiłam ale wrażenie, że jeszcze można coś sobie poprzypominać itd jest okropne:(
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
AlicjaDelicja
Posty: 155
Rejestracja: 24 kwie 2014, o 18:17

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: AlicjaDelicja »

mi więcej problemów na maturze sprawia chemia, bo nie mam w zadaniach matematycznego myślenia
Judyta _
Posty: 85
Rejestracja: 29 lip 2014, o 15:39

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Judyta _ »

Judyta _ pisze:cyjanowodor93, nauczycielka wita - dostałam info od Uczennicy. Już kiedyś tutaj kukałam ale nie zawsze mam czas i możliwość
Witam Pania! Nie myślalam,ze pojdzie to w tak ekspresowym tempie. Naprawde jest Pani wyjatkowym nauczycielem. Szkoda,ze nie mialam takiej nauczycielki w LO, moze teraz uwielbialabym biologie, jak za czasow gimnazjalnych ( wlasnie dzieki nauczycielce). Jak bede miala kryzys to napisze wiadomosc prywatna. Jak Pani widzi jestem juz maturalnym weteranem, ale o walecznym sercu! [/quote]


Witaj
Pisz koniecznie i się nie poddawaj
Szybko - smsik wystarczył Teraz mam troszkę więcej czasu dlatego czasami tutaj zaglądam
Judyta _
Posty: 85
Rejestracja: 29 lip 2014, o 15:39

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Judyta _ »

black-cat, Witaj Chyba każdy tak ma Wtedy polecam otworzyć podręcznik i przekartkować w kilka minut - upewnić się, że umiesz po czym zjeść coś pysznego oglądając serial
Żeby nie myśleć

AlicjaDelicja, chemia nie jest trudna do zdania tylko trzeba wyćwiczyć robienie zadań punkt po punkcie. Dlatego do ćwiczeń polecam Operon zbiory zadań 3 tomy. Ćwiczysz liczenie zadań krok po kroku. Tak są też fajne przykłady z omówieniem co i jak. I należy robić wszystkie nawet łatwe. Bez podpatrywania odpowiedzi - ważne jest wyćwiczenie tego, żeby zaufać sobie! I nie wątpić tylko liczyć. Bo przecież to umiesz!

cyjanowodor93, walka wygrana bez względu na to ile trwały bitwy jest warta Nie każdy musi zacząć studia zaraz po liceum. Czasami ten rok, dwa, trzy czy więcej są potrzebne
I nie warto przejmować się innymi. Bo to Wy macie być w efekcie spełnieni i szczęśliwi.


W ramach wyjaśnienia Jestem biologiem ale uczę biologii i chemii i jeśli macie pytania to piszcie. Jeśli będę miała możliwość - odpiszę

Pozdrawiam
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: black-cat »

Ja w tym roku pisałam po raz pierwszy biol i chem i kilka dni przed maturą przeglądałam notatki i vademecum.
Słyszałam wiele komentarzy, że biologię jest trudniej dobrze napisać niż chemię. W tym roku u mnie wyszło odwrotnie. To biologię napisałam lepiej (gdyby nie klucz to byłoby jeszcze lepiej). Jakoś szybciej zrozumiałam ten przedmiot, szybciej odkryłam swoje metody nauki. Z chemii nie poszło w tym roku chyba dlatego, że jeszcze nie zdążyłam poczuć tego przedmiotu, nie zdążyłam poczuć się pewnie. U mnie historia jest dłuższa, bo ja (zgodnie z tytułem wątku) jestem rocznik 94 z tym, że chodziłam na profil humanistyczny do LO. W 2013 roku zdałam pierwszy raz maturkę, ale nie pisałam wówczas biol i chem. Postanowiłam więc podejść do tych przedmiotów w 2014 i po niecałym roku, samodzielnej nauki udało mi się zdążyć ogarnąć ten materiał:) W moim przypadku niecały rok wystarczył, by ogarnąć ten materiał od podstaw i wyćwiczyć matury, ale chyba to był za krótki czas, by poczuć się b.pewnie z tych przedmiotów. W tym roku nie poszło rewelacyjnie, ale tragedii nie ma. Biologia (uzyskałam 75%) dała mi nadzieję, że uda mi się za rok to poprawić, ale niestety chemia mi tą nadzieję odbiera,bo poszła gorzej niż biol.
Nie poddaję się jednak i próbuję drugi raz za rok! Wiem już jak i z czego konkretnie się uczyć, więc mam ogromną nadzieję, że się uda:)

Jeśli chodzi o biol to niepokoi mnie przede wszystkim klucz, ale mimo wszystko bardziej obawiam się matury z chemii za rok.
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Nitrogenium32 »

black-cat pisze:Postanowiłam więc podejść do tych przedmiotów w 2014 i po niecałym roku, samodzielnej nauki udało mi się zdążyć ogarnąć ten materiał:) W moim przypadku niecały rok wystarczył, by ogarnąć ten materiał od podstaw i wyćwiczyć matury, ale chyba to był za krótki czas, by poczuć się b.pewnie z tych przedmiotów. W tym roku nie poszło rewelacyjnie, ale tragedii nie ma. Biologia (uzyskałam 75%) dała mi nadzieję, że uda mi się za rok to poprawić
Jak na jeden rok nauki biologii to i tak wspaniały wynik. Moi starsi o rok koledzy, którzy pisali w tym roku, mieli po 3 solidnych latach (w dodatku z wychowawczynią biolożką) po 60-70%, więc masz powód do radości.
Awatar użytkownika
AlicjaDelicja
Posty: 155
Rejestracja: 24 kwie 2014, o 18:17

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: AlicjaDelicja »

chemia nie jest trudna do zdania tylko trzeba wyćwiczyć robienie zadań punkt po punkcie. Dlatego do ćwiczeń polecam Operon zbiory zadań 3 tomy. Ćwiczysz liczenie zadań krok po kroku. Tak są też fajne przykłady z omówieniem co i jak. I należy robić wszystkie nawet łatwe. Bez podpatrywania odpowiedzi - ważne jest wyćwiczenie tego, żeby zaufać sobie! I nie wątpić tylko liczyć. Bo przecież to umiesz!
dziękuję
będę liczyć chemię na różne sposoby z kilku pozycji książkowych
pozdrawiam
Judyta _
Posty: 85
Rejestracja: 29 lip 2014, o 15:39

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Judyta _ »

black-cat, Biologia jest ciężka do zdania bo wymaga wbrew pozorom obszernej wiedzy Ja jako biolog też często z koleżankami nie oceniam jednoznacznie arkuszy i zdarza się, że same sobie zabieramy punkty za wypowiedzi. To są zawsze cenne doświadczenia
Myślę, że chemię opanujesz bez problemu tylko ćwicz dużo. W razie pytań pisz. Chemia za rok nie będzie taka zła bo myślę, że tegoroczną ciężko będzie przebić

AlicjaDelicja Koniecznie troszkę z operonu, z PWNu, Omegi. Wtedy typy zadań są różne a nawet podobna treść ujęta inaczej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości