Farmacja 2014 :)

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Pensjonarka
Posty: 135
Rejestracja: 23 gru 2011, o 20:59

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: Pensjonarka »

Sprzedam materiały na drugi rok farmacji Umed Łódź, więcej na priv.
czekoladka9325
Posty: 79
Rejestracja: 6 sty 2013, o 09:29

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: czekoladka9325 »

z łaciny Niemożliwe a jednak :-P z semetralnego kolokwium było 5 wersji i dzięki nim zdałam wszytko się powtórzyło

Rosaline
Posty: 172
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 15:58

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: Rosaline »

Ej a co, jeśli idzie się na farmację, a chemia to nie był mój konik, tylko zainteresowanie? Podoba mi się ten przedmiot, chociaż maturę skopałam, a z matmy jestem przeciętniakiem (70% z podstawy), więc boję się, czy podołam nigdy nie będąc orłem z chemii.
marcin93
Posty: 449
Rejestracja: 15 cze 2012, o 14:17

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: marcin93 »

To jak idzie nauka w dużej mierze zależy od tego jak szybko i ile jesteś w stanie przyswoić. Większość to pamięciówa. Jeśli chemia to zainteresowanie to na pewno pójdzie dobrze.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2014, o 22:01 przez marcin93, łącznie zmieniany 1 raz.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: mis koala »

Ja nię lubię chemii a jakoś mi idzię na tych studiach Więc niekoniecznie musisz ją ubustwiać, czy być wybitnie z niej zdolnym żeby sobie poradzić. Trochę wiecej pracy w przedmioty chemiczne i pójdzie jakoś
marcado
Posty: 30
Rejestracja: 3 cze 2013, o 18:10

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: marcado »

Studenci UMP, wybieracie się na któryś z wyjazdów integracyjnych? ^^
Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: Lika »

Kokardka pozwól, że spytam jak to było u Ciebie na pierwszym roku z zajęciami? Dużo czasu spędzałaś na uczelni? Dużo godzin dziennie/tygodniowo? Możesz się na ten temat wypowiedzieć?
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: kokardka »

Lika, generalnie codziennie zajęcia miałam w godzinach około 9-15 więc bez tragedii, pod koniec semestru letniego jak zakończyliśmy ćwiczenia z niektórych przedmiotów to miałam nawet wolne poniedziałki i środy, mniej więcej od maja. Ale wiem też, że były pewne szczęśliwe grupy, które na oba semestry dostały taki plan, że miały zawsze 1 dzień wolny (najczęściej piątek lub poniedziałek). Aczkolwiek były też grupy, które miały parę razy do 18 zajęcia więc dużo zależy od tego do jakiej grupy trafisz. Mimo wszystko plan jest zazwyczaj spoko i nie siedzieliśmy na 1. roku jakoś długo na uczelni

warto sobie obejrzeć jak miały poszczególne grupy. Dodam jeszcze, ze plan na 1. rok już od paru lat się nie zmienia (najwyżej jakieś drobne zmiany), więc obstawiam, że dostaniecie taki sam. Nie wiem jak na wyższych latach ale ten na 1. rok zawsze się powtarza
czlowiekciuk
Posty: 17
Rejestracja: 8 lip 2014, o 15:42

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: czlowiekciuk »

mam pytanie do tych, którzy wybierają się na studia /studiują we Wrocławiu.

oczywiście przegapiłam mój termin na darmowe badania lekarskie we Wro, więc chciałabym się dowiedzieć czy uczelnia honoruje zaświadczenia od wszystkich lekarzy medycyny pracy? ile (mniej więcej) to kosztuje?

gdzieś słyszałam, że podczas pierwszych wrześniowych wpisów trzeba wybierać jakiś fakultet, czy mógłby mi ktoś wyjaśnić o co chodzi?
Kasia_6
Posty: 68
Rejestracja: 7 sie 2014, o 13:42

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: Kasia_6 »

A ja chciałabym się zapytać, może głupie pytanie, ale jak tak ogólnie wyglądają studia farmaceutyczne?
Awatar użytkownika
scarface
Posty: 187
Rejestracja: 13 cze 2012, o 17:43

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: scarface »

Tak ogólnie polegają na wkuwaniu maasy niepotrzebnych, mało przydatnych później rzeczy No i do tego dochodzą laboratoryjne zajęcia ćwiczeniowe, które też tak sobie, niezbyt. no cóż.
Czasem mam wrażenie, że tkwimy jeszcze głęboko w połowie XX wieku. No ale to nie jedyna taka dziedzina w tym smutnym kraju hehe. Taki mamy klimat
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: mis koala »

Kasia_6 pisze:A ja chciałabym się zapytać, może głupie pytanie, ale jak tak ogólnie wyglądają studia farmaceutyczne?
Jak to studia - trochę albo nawet duzo więcej niż trochę nauki i trochę życia studenckiego ogólnie studia raczej trudne, sporo nauki, co kto lubi. A studiuje się różnie, w zależności od miejsca, ludzi na roku itd.
marcado
Posty: 30
Rejestracja: 3 cze 2013, o 18:10

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: marcado »

Studenci UMP, wiecie może kiedy dostaniemy jakieś info o planie zajęć, możliwości logowania do WISUSa itp?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości