Pierwszy rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
xy95
Posty: 34
Rejestracja: 19 sie 2014, o 18:22

Pierwszy rok

Post autor: xy95 »

Hej:) Jestem tu nowy na forum i mam jedną prośbę. Od pażdziernika zaczynam medycyne na Śum w Katowicach. I mam coraz to wieksze obawy, byc moze dlatego że nie mam zielonego pojęcia jak to wygląd, a. Dlatego proszę kogoś z wyższego roku, o jakies informacje. Czy rzeczywiściee ,żeby przetrwać to trzeba zakuwać po nocach śpiąc jedynie 2h, jak to pisze na forach. Jak wyglądają ćwiczenia i wykłądy i czy tam jest tak bardzoo strasznie? Czy tzww wejsciowki można zaliczyc za 1 podejściem. Jak wyglądają wogóle pierwsze zajęcia.? I jak wygląda życie w akademikuu na medycynie, ? Bo ja własnie wybieram sie do akademika.
Proszę kogoś doświadczonego o odpowiedź, będę bardzoo wdzięcznyy:)
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
luk
Posty: 250
Rejestracja: 7 cze 2010, o 13:04

Re: Pierwszy rok

Post autor: luk »

Jak dla mnie spanie 2h to mit. Też tego się strasznie bałem bo mnie inni straszyli. Wyszło tak, że nigdy nawet nie zarwałem nocy, spałem min 7h dziennie i zdawałem wszystkie kolokwia i egzaminy w terminie. Ale oczywiście znam dużo osób którzy bardzo narzekali że są niewyspani i już mają dość (po prostu na początku narobili sobie dużo zaległości bo się nie uczyli na bieżąco). Jak szybko nauczysz się organizować czas na nauke to serio dasz ze wszystkim rade, ja w wolnym czasie obejrzałem tyle filmów że nie mam już czego oglądać i oczywiście ze znajomymi się spotkać też jest czas. Na pierwsze zajęcia musisz umieć jedynie na anatomie bo jest kolokwium z nazewnictwa okolic i osi ciała ( z Bochenka). Reszta kolokwium jest na drugich lub trzecich zajęciach także nie jest źle.
Adasko1
Posty: 233
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:55

Re: Pierwszy rok

Post autor: Adasko1 »

Zjedź na dół spisu tematów i tam masz dwa ciekawe wątki: FAQ lekarski i ŚUM czy boli az tak bardzo - wszystko szczegółowo jest tam napisane

xy95
Posty: 34
Rejestracja: 19 sie 2014, o 18:22

Re: Pierwszy rok

Post autor: xy95 »

[at] , a kiedy te pierwsze zajecia z anatomi? Zaraz w pierwszym tygodniu?
Awatar użytkownika
luk
Posty: 250
Rejestracja: 7 cze 2010, o 13:04

Re: Pierwszy rok

Post autor: luk »

w tym roku pewnie pierwsze zajecia beda chyba między 6-10 października. Jak bedziecie mieć oficjalny plan to na 1 seminarium jest już wtedy wejściówka.
xy95
Posty: 34
Rejestracja: 19 sie 2014, o 18:22

Re: Pierwszy rok

Post autor: xy95 »

Ahaale to wcześniej jest powiedziane z czego będzie.?
Awatar użytkownika
luk
Posty: 250
Rejestracja: 7 cze 2010, o 13:04

Re: Pierwszy rok

Post autor: luk »

na stronach katedr beda rozpisane zagadnienia ktore obowiązuja na dane zajęcia. Ja dowiadywałem sie bodajże od roczników wyżej co trzeba umieć na pierwsze zajęcia z danego kursu także wiedziałem wcześniej
osiak
Posty: 33
Rejestracja: 4 lip 2014, o 11:37

Re: Pierwszy rok

Post autor: osiak »

Myślicie, że skoro Katedra wyrzuciła z listy obowiązujących podręczników Bochenka a włożyła Graya to program nauczania (kolejność itp) z anatomii się zmieni?
Awatar użytkownika
luk
Posty: 250
Rejestracja: 7 cze 2010, o 13:04

Re: Pierwszy rok

Post autor: luk »

na pewno nie, nawet nam o żadnej zmianie programu nie wspominali. Nie że wyrzucili tylko pewnie nie umieścili go na stronie. Bochen to tradycja tej katedry i na pewno dalej będzie obowiązywać.
osiak
Posty: 33
Rejestracja: 4 lip 2014, o 11:37

Re: Pierwszy rok

Post autor: osiak »

Wyrzucić to na pewno nie wyrzucili tak na amen". Z tego co wiem, to i tak książki do których warto zaglądać. Ale w ubiegłym roku na stronie katedry było napisane Podstawa: Bochenek a Graya w ogóle nie było w spisie zalecanej literatury. Teraz napisane jest Podstawa: Gray", a Bochenek nie został uwzględniony. Także moim zdaniem może nastąpić mała rewolucja
MrsCytoplazma
Posty: 319
Rejestracja: 6 paź 2011, o 20:08

Re: Pierwszy rok

Post autor: MrsCytoplazma »

Mi się wydaje, że mimo wyrzucenia bochna z literatury i tak się od niego nie odejdzie całkowicie, bo większość asystentów jest już przyzwyczajona do danego hmm sposobu prowadzenia zajęć i podręczników, więc wątpie żeby nagle się wszyscy na graya rzucili. a powiedzcie mi, wybieracie na anacie angielski czy łacinę?
locus01
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2014, o 13:49

Re: Pierwszy rok

Post autor: locus01 »

spis literatury dla Zabrza jest taki sam jak ten katowickiej?
Awatar użytkownika
Katatonia
Posty: 13
Rejestracja: 1 lip 2014, o 19:34

Re: Pierwszy rok

Post autor: Katatonia »

MrsCytoplazma pisze: a powiedzcie mi, wybieracie na anacie angielski czy łacinę?
Lingua latina. Chyba nie mam wyjścia, bo już dostałam w prezencie najnowszego Sobottę po łacinie Ale z tego co słyszałam i tak większość nazw się pokrywa, więc nie powinno to robić dużej różnicy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości