Medycyna!! Pytania, rady

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: randomlogin »

Nie wiem czy posiadaja lacinskie, ale na pewno posiadaja angielskie. I tak, to sa te z 2013 czy kiedystam niedawno, takie inne kolorystycznie (czarne?).
carmenna
Posty: 252
Rejestracja: 10 lip 2013, o 18:09

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: carmenna »

Tak, te z czarną okładką. Prawdopodobnie poprawili niektóre ryciny i dodali jakieś nowe zagadnienia, ale nie wiem, ile w tym prawdy, bo nie porównywałam starych i nowych.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: David »

Póki co widziałem tylko tom do osteologii- mianownictwo jest trójjęzyczne- pol., łac., ang. Ryciny te co były tylko podpisy po angielsku dodali pod nimi. Nie wiem jak merytorycznie, bo sam osteologii się uczyłem z Bochenka, ale tak na szybko to w nowej Skawinie dodano słynne więzadło przednio-boczne, a przy więzadłach pojawiły się powszechnie stosowane skróty, np. ACL, PCL.
lykorz
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: LanceArmstrong »

bezsens, powinno być dostsowane pol-ang w przystępnej formie, tylko się miesza niepotrzebnie
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: randomlogin »

Czemu bezsens, w niektorych miejscach nadal chca laciny - nie oficjalnie katedra, ale poszczegolni asystenci. A potem na kolokwium jest powiedzmy angielski. Taka wersja jest uniwersalna, jak komus nie trzeba to nie czyta. Zreszta te nazwy sa tak podobne, ze nie wiem czy bylyby w stanie mieszac cokolwiek.
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: pistolet007 »

Do anaty wystarczą podręczniki Skawiny czy lepsza będzie np. anatomia Graya?
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Sofia »

Wszystko zależy od uczelni. Dowiesz się na pierwszych zajęciach jakie są preferowane wszędzie. Anatomia Graya to jak dla mnie zbyt mało na każdą, ale ma dobre obrazki przy wielu narządach i na sam początek warto niektóre tematy przeczytać dla lepszego ogarniania. Mi osobiście podobały się obrazki krtani i ucha, wszystko tam było widać.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: promyczek14175 »

To ja mam pytanie z innej beczki: po ile stron dziennie materiału do nauczenia Wam wychodziło?
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Sofia »

Błagam, nie zadawajcie takich głupich pytań, bo tego się obliczyć nie da przecież. Są takie tygodnie że 10 stron wystarczy, a innego musisz zrobić 40 w jeden dzień. Poza tym strona materiału to pojęcie względne, bo możesz mieć 10 stron litego tekstu które cały dzień ogarniasz, a 30 z obrazkami w godzinę zrobisz.

Serio, czekajcie spokojnie na te studia i tam wam powiedzą wszystko co i jak. Sami się przekonacie o wszystkim, bo naprawdę, na takie pytania to się odpowiedzieć nie da.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Smile_Forever »

Dokładnie, chcąc przeliczyć ilość materiału do nauczenia w ciągu jednego dnia, trzeba wziąć pod uwagę jego stopień trudności, ilość obrazków na poszczególnych stronach, rozmiar czcionki i liczbę danych do zapamiętania, bo nie oszukujmy się - czasem zagadnienie wymaga szerszego opisu, niekoniecznie trudnego do opanowania, który ma jednak sporą objętość.
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: terrible_justyna »

40 w jeden dzień to i tak mało.
mi w tym roku zdarzały się dni, gdzie 120str litego tekstu było do wciupania.
Adasko1
Posty: 233
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:55

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Adasko1 »

Nie wiem w który temat to wkleić, więc dam w pierwszy lepszy o leku:
img.wiocha.pl/images/1/6/16d40940ad979263744e2b2ae06e0629.jpg
Nie wiem czy to żart, czy wiocha - brak słów

Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Jivan »

Pytanie dla tych co mieli styczność z książkami do fizjologii Konturka, i mają porównanie wydania 2007 i 2013, te nowsze jest 400 str krótsze, czy to jest spowodowane aż tak bardzo okrojonym materiałem, czy może mniejszą czcionką i co polecacie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości