Lekarski - książki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Lekarski - książki

Post autor: Ganc Pomada »

Na mikro podręczniki raczej opcjonalnie. Lepiej się uczyć z wykładów i prelekcji. Książki to jak wyrobisz się czasowo. Z antybiotyków skseruj sobie parę rozdziałów z Dzierżanowskiej (choć tu też wystarczą prelekcje). Z immunów to tylko Gołąb. Z parazytów u nas dużo osób kserowało sobie polecaną przez p. docent ksiażkę Buczek ale nie wiem czy ktoś do niej zajrzał Wszyscy uczyli się z tabelek/notatek, które pewnie dostaniecie w jakiejś paczce z materiałami od ludzi ze starszych lat.
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Lekarski - książki

Post autor: annusza »

Czy Skawiny można normalnie dostać w bibliotece? Są jakieś pozycje, których na pewno się nie dostanie i warto kupić?
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski - książki

Post autor: Agher »

myślę, że spokojnie wszystko dostaniesz w bibliotece, ewentualnie skserujesz coś od kogoś, na pewno nie warto kupować.
Awatar użytkownika
preandpost
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2013, o 23:56

Re: Lekarski - książki

Post autor: preandpost »

Na histologię Zabel wystarczy?
Jak myślicie nowe wydanie będzie wymagane?
Bonjour
Posty: 51
Rejestracja: 29 maja 2013, o 15:25

Re: Lekarski - książki

Post autor: Bonjour »

preandpost, ja cały rok przeleciałam bez problemu na starym Zablu, więc myślę, że wystarczy jeśli w starym Zablu są jakieś błędy, to i tak powiedzą o tym na prelekcji.
Infinitas
Posty: 21
Rejestracja: 22 lip 2013, o 21:31

Re: Lekarski - książki

Post autor: Infinitas »

Stary Zabel jest nawet lepszy bo nie ma napakowanych dodatkowych głupot Ewentualnie jak ktoś ma z Mięskiem i chce być spokojny że go nie uwali kombajnem tydzień przed anatomią to może sobie giełdy opracować z sawickiego i przy nauce omijać jakieś znaczki typu białko CH-U1 łączy się z receptorem C1P4, u reszty asystentów zabel wystarczy w zupełności P

Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Lekarski - książki

Post autor: chevelle »

Jeśli chodzi o 1 rok, to sprawdźcie sobie, czy w bibliotece można dostać nowego Bańkowskiego. Na szkoleniu rozdawali starego i myślałam, że będzie ok, po czym dostałam na kolokwium pytanie z podrozdziału, którego akurat nie ma w starym wydaniu, a jest w nowym. Taki tam sobie trolling. Nie chcesz uwalić koła - KUP KSIĄŻKĘ.

Na immunach książka się przydaje - uczyłam się do pierwszego kolokwium z samych wykładów i miałam zaledwie 63%. W ogóle te wykłady są kiepskie, jeden wielki chaos. W 1 zdaniu potrafią pisać co drugie słowo po angielsku

Histologia - jak ktoś ma ambicje na zerówkę, to albo Zabel na blachę co do przecinka, albo Zabel na lajcie i doczytywać szczegóły z Sawickiego.
Bonjour
Posty: 51
Rejestracja: 29 maja 2013, o 15:25

Re: Lekarski - książki

Post autor: Bonjour »

Wiadomo, lepiej mieć nowszego, ale jeśli ktoś na szkoleniu dostanie starszego, to też nie ma tragedii, wszystko jest na wykładach, można się z nich douczyć, a wykłady mamy akurat spisane w wordzie
Kropa
Posty: 6
Rejestracja: 21 sie 2014, o 16:34

Re: Lekarski - książki

Post autor: Kropa »

Zdaniem moich znajomych z UMB ksiazki to zaden problem. Szkolenie biblioteczne i kazdy dostaje komplet ksiazek, a jak czegos braknie zawsze jest ksero, wersje pdf i czaderska czytelnia. Kumpela korzystala z czytelni i zachwalala. Bylam, widzialam, fantastycznie w srodku. W sierpniu maja przerwe, ale we wrzesniu jak ktos ciekawski.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski - książki

Post autor: Agher »

to zależy czy ktoś lubi się uczyć w ciszy czy w hałasie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości