Język atlasu

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Idan
Posty: 554
Rejestracja: 11 sty 2010, o 21:26

Re: Język atlasu

Post autor: Idan »

Podręcznik : Woźniak + Gray
Atlas : Sobotta lub Netter

Wierzcie mi, że nawet na 5 starczy
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Język atlasu

Post autor: Smile_Forever »

Osobiście nie jestem zwolennikiem Prometeusza, bo drogo kosztuje, a nie wnosi niczego ciekawego ponad Sobottę .
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Język atlasu

Post autor: Passiflora »

Zapytam z ciekawości. W jakim języku uczą się studenci stomatologii na anatomii? Z jakiego atlasu?
Pansy95
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2014, o 18:26

Re: Język atlasu

Post autor: Pansy95 »

Czy jest sens kupować Nettera/Sobottę jeśli mam atlas fotograficzny McMinna?
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Język atlasu

Post autor: Smile_Forever »

Na CMUJ na stomie mieliśmy polski + łacina lub angielski do wyboru. U mnie na roku wszyscy wybrali łacinę, bo kiedy zaczynaliśmy rok akademicki, jeszcze się na rynku nie pojawiła Skawina z angielskim nazewnictwem. Z atlasów korzystaliśmy różnych, osobiście najbardziej lubiłam McMinna i Yokochiego.
Pansy95, musisz się sama rozpatrzyć, ja nie przepadałam za atlasami rysunkowymi i korzystałam właściwie tylko z fotograficznych, ale niektórzy cenią również atlasy rysunkowe. Zależy to od preferencji osobistych. Możesz się na razie wstrzymać, a jeśli McMinn nie będzie Ci pomagał dostatecznie w nauce, zainwestujesz w Sobottę. Ale musisz już rozpocząć naukę anatomii, żeby to określić .
Pansy95
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2014, o 18:26

Re: Język atlasu

Post autor: Pansy95 »

Glikoproteina, raczej nie mam zamiaru marnować wakacji na anatomię, więc sprawą dostosowania atlasu zajmę się w październiku ale dziękuję za informację, bo czytając forum odnoszę wrażenie, że bez Nettera czy Sobotty się nie obejdzie, a McMinna kupiłam po okazyjnej cenie i nie wiem czy wydawać pieniądze na kolejny atlas, skoro w każdym powinno być mniej więcej to samo
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Język atlasu

Post autor: Smile_Forever »

Nie ma sensu się uczyć anatomii w wakacje, nie zna się jeszcze studenckiego systemu kolokwiów i egzaminów i można się uczyć pod zupełnie złym kątem . W październiku, tak jak piszesz, zorientujesz się w temacie. Też kupiłam okazyjnie McMinna i to był jedyny atlas w wersji papierowej, jaki posiadałam. Sama nie miałam w rękach Nettera, a z Sobotty prawie wcale nie korzystałam, a doszłam do finału Scapula Aurea, więc raczej te atlasy konieczne nie są .
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Język atlasu

Post autor: Erick »

Glikoproteina, a z jakiego podręcznika do anatomii się uczyłaś?
Awatar użytkownika
szyszaczek
Posty: 20
Rejestracja: 20 maja 2013, o 09:41

Re: Język atlasu

Post autor: szyszaczek »

obowiązkowo woźniak, doczytywać można z graya, ew. skawiny, ale graya polecają
student1377
Posty: 116
Rejestracja: 13 lip 2012, o 11:48

Re: Język atlasu

Post autor: student1377 »

ok, bardzo Wam dziękuję za pomoc
w takim razie poprzestanę chwilowo na Woźniaku, Grayu i Netterze
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Język atlasu

Post autor: Smile_Forever »

Erick, ze Skawiny, ale umiałam każdą część perfekcyjnie, wszystkie szczególiki. Nasz uczelniany test kwalifikujący na finał opierał się zresztą na Skawinie, bo to jest obowiązujący skrypt, dopiero pod kątem finału trzeba było rozszerzać treści z Bochenka .
Awatar użytkownika
liath
Posty: 394
Rejestracja: 29 gru 2011, o 21:15

Re: Język atlasu

Post autor: liath »

A właśnie, jak to jest z językiem polskim na anatomii? Jak ktoś ma atlas po łacinie to skąd uczyliście się polskiego nazewnictwa tych wszystkich najmniejszych elementów? Bo tak mnie to zastanawia w sumie. ^^
werame
Posty: 9
Rejestracja: 2 lip 2015, o 15:17

Re: Język atlasu

Post autor: werame »

a który rok wydania Woźniaka? 2005? i ten atlas mianownictwo polskie może być czy wymagają ang/łac?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości