Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: poprawa matury

Post autor: Argentum »

Ja się zastanawiam, czy się w ogóle opłaca dorzucać trzecie rozszerzenie przy 75% bio, 85% chem i poprawie obydwu przedmiotów. Z trzyprzedmiotówek to są tylko Olsztyn, Kraków i Wrocław, jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić. Podobno dochodzą Rzeszów i Kielce, które również będą życzyły sobie trzy rozszerzenia, jeśli się mylę, to też proszę mnie poprawić. Tych dwóch, nowych, eksperymentalnych wydziałów nawet nie biorę pod uwagę.
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: poprawa matury

Post autor: sassa »

Rzeszów i Kielce - 2 rozszerzenia. Z 3-przedmiotowych jeszcze jest WUM
Marzenka1995
Posty: 71
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 13:14

Re: poprawa matury

Post autor: Marzenka1995 »

Akurat do Krakowa mam tylko 100 km, więc cieszyłabym się gdybym się dostała, a po drugie UJ to UJ )
Awatar użytkownika
Norcy
Posty: 37
Rejestracja: 16 sie 2014, o 22:55

Re: poprawa matury

Post autor: Norcy »

Marzenka1995
oj, tak bardzo chciałabym, żeby okazało się jednak że piszący podstawę w 2014 będą mogli i w 2015 pisać tę samą podstawą programową na rozszerzeniu - a nie tą nową
Dałaś mi nadzieję
marchewkowy_lisek
Posty: 6
Rejestracja: 15 maja 2014, o 18:01

Re: poprawa matury

Post autor: marchewkowy_lisek »

Hej, mam problem! Nie udalo mi sie zaliczyc ustego polskiego (nei wiem nawet jak to sie stalo mimo ze pryzygotowywalam sie do niego) i generalnie mam poprawke 27 sierpnia. Pisialam rozszezona bio 60% i chem 70% (chociaz jestem po matfizie i do matury uczylam sie 1,5 miesiaca) Oczywiscie mam zamiar poprawic bio,chem i napisac matematyke ktorej teraz nie pisalam. Co mam zrobic z tym rokiem, bo wszystkie kierunki sa juz zajete zostaje mi tylko ratownictwo medyczne na WUMie, jednak ten kierunek nie porywa mnie w 100% bo raczej myslalam o lekarskim albo analityce medycznej I w sumie mam nadzieje ze udzieli cie mi jakichs rad Bo nei wiem czy zostac w domu czy isc na ten jeden rok
ManfredDziki
Posty: 16
Rejestracja: 29 cze 2014, o 21:32

Re: poprawa matury

Post autor: ManfredDziki »

Teraz skup się na polskim i nie myśl o tym
Jak już zdasz: opij to, a potem poczytaj temat GAP YEAR etc na forum, porozmawiaj z rodzicami czy ewentualnie Ci pomogą i czy Ty sama się zmotywujesz.
Powodzenia! :*
marchewkowy_lisek
Posty: 6
Rejestracja: 15 maja 2014, o 18:01

Re: poprawa matury

Post autor: marchewkowy_lisek »

Tylko jezeli mialabym isc na tego ratownika medycznego musze zapogowac sie w systemie do 27! Czyli wlasnie tego dnia co zdam polski
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: poprawa matury

Post autor: sassa »

zostań w domu jeśli masz możliwość, takie studia na chwilę tylko pochłaniają cenny czas
Ja rok temu poszłam na politechnikę, ale po miesiącu zrezygnowałam bo nie miałam kompletnie czasu na naukę do matury.
Dobre było to o tyle, że legitymacja ważna do końca marca więc miałam wszelkie zniżki, tańsze bilety autobusowe, ubezpieczenie, wstępy do niektórych klubów gdy wychodziłam wieczorem ze znajomymi więc pod tymi względami się to opłacało. Jednak jeśli zamierzasz zostać na dłużej, podchodzić do pierwszej sesji, albo nawet do obydwu to zdecydowanie odradzam
Marzenka1995
Posty: 71
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 13:14

Re: poprawa matury

Post autor: Marzenka1995 »

Norcy, grupa na fejsie nazywa się dokładnie : poprawa matury biologia/ chemia 2015 , musisz do niej dołączyć chcąć zobaczyć ten post.
Poszukaj jeśli masz fb, post był z datą 8 sierpnia, one nie są zawsze wszystkie po kolei, napisała go Monika R. i zaczyna się od słów
UWAGA ! WAŻNY KOMUNIKAT !
Awatar użytkownika
Norcy
Posty: 37
Rejestracja: 16 sie 2014, o 22:55

Re: poprawa matury

Post autor: Norcy »

Marzenka1995,
dziękuję, znalazłam i już dołączyłam
teraz warto jeszcze jednak poczekać na jakąś oficjalną informację ze strony CKE/OKE na ich str internetowych, żeby wszystko było ujednolicone i żeby każdy wiedział co tak naprawdę będzie pisał w maju. Bo teraz niestety zdarza się, że ludzie otrzymują w odpowiedziach na emaile do CKE/OKE informacje całkowicie różne
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: poprawa matury

Post autor: annusza »

Argentum pisze:Ja się zastanawiam, czy się w ogóle opłaca dorzucać trzecie rozszerzenie przy 75% bio, 85% chem i poprawie obydwu przedmiotów. Z trzyprzedmiotówek to są tylko Olsztyn, Kraków i Wrocław, jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić. Podobno dochodzą Rzeszów i Kielce, które również będą życzyły sobie trzy rozszerzenia, jeśli się mylę, to też proszę mnie poprawić. Tych dwóch, nowych, eksperymentalnych wydziałów nawet nie biorę pod uwagę.
Sama miałam podobny dylemat, tyle, że pisałam maturę pierwszy raz. Teraz, chociaż ostatecznie z własnego wyboru idę na uczelnię dwuprzedmiotową, stwierdzam, że było WARTO. Bardzo warto! Nawet dla samego komfortu psychicznego, bo przy trzech rozszerzeniach na jednym noga może się troszkę powinąć, a z doświadczenia wiem, że na maturze dużo zależy też od nastawienia z jakim się idzie - na pewno nie warto się stresować . Ja wypisałam sobie progi z Olsztyna z kilku ostatnich lat i to była najlepiej motywująca karteczka pod Słońcem. Wyliczyłam sobie, że wystarczyłyby mi wyniki 90 chemia, 70 biologia, 60 matma. Już wychodząc z matury z biologii czułam, że nie jest różowo, ale wizja, że jest jeszcze szansa na Olsztyn i Łódź pozwoliła mi pójść na chemię ze spokojną głową i walecznym nastawieniem - bez poczucia, że wszystko stracone. W tym roku Olsztyn trochę szaleje, to na pewno skutek zmian w Łodzi, ale zobaczymy - coś jeszcze do końca września musi spaść. Także nie ma się czego obawiać - ja też rok temu prawie się załamałam, gdy zobaczyłam zmiany w Łodzi i chciałam już zrezygnować, bo przecież dla jednej uczelni się nie opłaca . Na szczęście tego nie zrobiłam i nie żałuję .
cherry boom
Posty: 11
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:55

Re: poprawa matury

Post autor: cherry boom »

cześć, mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi tutaj pomóc zdawałam maturę w tym roku i zdałam dobrze: chemia 90% i biologia 88%. w tym roku najprawdopodobniej nie pójdę nigdzie na studia z powodu problemów ze zdrowiem (na lekarski na pewno nie idę, bo nawet się nie zarejestrowałam) mam nadzieję, że od nowego roku będę mogła iść do jakiejś dorywczej pracy jeśli będzie już ze mną wszystko ok. zawsze chciałam iść na kosmetologię, analitykę medyczną, coś związanego z laboratorium, ale ostatnio coraz częściej myślę o lekarskim. chcę iść do Poznania i teraz nie wiem, czy na moim miejscu z wynikiem 178 mogę być pewna, że dostanę się na lek w przyszłym roku? boję się, że ta ich nowa matura będzie łatwiejsza i progi wzrosną. myślę, że mogłabym spróbować napisać jeszcze raz chociaż jeden przedmiot, tylko czy jest sens? jak byście zrobili na moim miejscu? nie chciałabym tracić kolejnego roku, mam nadzieję że ze zdrowiem też będzie wszystko ok i będę mogła już studiować
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: poprawa matury

Post autor: annusza »

Ja na Twoim miejscu na pewno bym nie pisała, taki wynik niemal gwarantuje dostanie się . Podejrzewam, że w trudności starej i nowej matury nie będzie aż tak wielkiej różnicy. Gratuluję świetnie napisanej matury!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości