Pierwszy rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Pierwszy rok

Post autor: młody technik »

A w Kato jest jeszcze w ogóle możliwość wyboru języka? Jeśli tak to kiedy się go wybiera?
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Pierwszy rok

Post autor: MrBrightside »

Na pierwszym kolokwium podczas pisania odpowiedzi na szpilkach, ewentualnie na wejściówce przy bardziej gorliwym asystencie. Szpilki to można nawet w trzech językach rozwiązywać jednocześnie, przy czym za ang/łac nazwę są 2 pkt, a za polską maksymalnie 1.
Czasem lepiej wpisać po polsku niż zostawić puste. Pamiętam, że na kolokwium z kończyn wyleciała mi z głowy nazwa articulatio metatarsophalangealis, to wpisałem staw śródstopnopaliczkowy i się potem głowiłem, czy w ogóle istnieje takie słowo w każdym razie punkt dostałem
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Pierwszy rok

Post autor: młody technik »

Ale czy jest w ogóle możliwość wyboru od tego roku? Bo nie widzę w wykazie książek żadnej z nazewnictwem łacińskim.
osiak
Posty: 33
Rejestracja: 4 lip 2014, o 11:37

Re: Pierwszy rok

Post autor: osiak »

Zgadzam się, pewnie będzie Gray + Bochen, tylko się zastanawiam czy kolejność tematów będzie taka sama

Łacinę lepiej wybrać Asystenci mówią częściej po łacinie i materiały po łacinie są tańsze
MrsCytoplazma
Posty: 319
Rejestracja: 6 paź 2011, o 20:08

Re: Pierwszy rok

Post autor: MrsCytoplazma »

Nadal jest możliwość wyboru ang / łac

Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Pierwszy rok

Post autor: MrBrightside »

W którymś temacie ktoś pisał, że wystosował maila do pani Eli i z odpowiedzi dowiedział się, że w tym roku anatomia także honoruje zarówno angielski jak i łacinę. Opcja dla leniwych to wystosowanie własnego maila z takim zapytaniem
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Pierwszy rok

Post autor: terrible_justyna »

locus01, ligota a zabrze to niemal jak dwie różne uczelnie nie sugeruj się
MrsCytoplazma
Posty: 319
Rejestracja: 6 paź 2011, o 20:08

Re: Pierwszy rok

Post autor: MrsCytoplazma »

To właśnie ja wystosowałam takowego maila Odpowiedź brzmiała dokładnie tak:
"Witam!
w obecnym roku nadal obowiązuje nomenklatura łacińsko-angielska, naprzemiennie. Trzeba znać nazwy angielskie lub łacińskie, obie traktowane będą tak samo.
Pozdrawiam"
Awatar użytkownika
DearWhoever
Posty: 61
Rejestracja: 8 cze 2013, o 12:56

Re: Pierwszy rok

Post autor: DearWhoever »

Moim zdaniem to, że Bochen został usunięty ze spisu nie ma znaczenia. Może chcieli poudawać takich nowoczesnych, wiecie odstępują od starych książek. Myślę, że program będzie taki sam i tematy też się nie zmienią. Z Graya mało osób korzystało i to raczej książko-atlas, za mało info tam się znajduje. Standardowo polecam wszystkim Skawiny )

Ja to nawet w Skawinach odpuszczałam pewne tematy - nie uczcie się chłonki, nie ma po co Tak piszę, bo wszyscy myślą, że są aż tak bardzo okrojone, jest tam praktycznie wszystko. Oczywiście to się nie tyczy nauki na zajęcia do dr S.
Awatar użytkownika
luk
Posty: 250
Rejestracja: 7 cze 2010, o 13:04

Re: Pierwszy rok

Post autor: luk »

kochana doktor S. tutaj już poziom hard= recytacja skawin plus drobny druk z bochna i pamiętać to nie podstawówka, bo tutaj jednej rzeczy nie wiesz= dwójaa! ale i tak ją uwielbiam u każdego innego asystenta wystarczy względne ogarnianie zajęć tylko ze skawin, także bez sensu rzucać się na 50 różnych książek do anaty
xy95
Posty: 34
Rejestracja: 19 sie 2014, o 18:22

Re: Pierwszy rok

Post autor: xy95 »

A jakie jest prawdopodobieństwo że się trafi na dr S hhehe
Awatar użytkownika
luk
Posty: 250
Rejestracja: 7 cze 2010, o 13:04

Re: Pierwszy rok

Post autor: luk »

a ze 30% szansy jest, bo jak nie w 1 semestrze to w drugim można też ją dostać bo się prowadzący po semestrze zmieniają. W tym roku w 1 semestrzee to kosił straszniee(moja grupaa miała nawet po 10 dwój pod rząd, nie mówie nawet o psychice ludzi), a w drugim ludzie mieli lajt tzn w wiekszości nie poznali co to za anatomia bez dwójki Troszke was straszee,no ale tak było. Jednak nie taki diabeł straszny, wszyscy dobrze z tego wyszli, poznało się przez to bardzo dobrze Panią dr i na prawde każdy z mojej grupy póżniej ją uwielbiał
xy95
Posty: 34
Rejestracja: 19 sie 2014, o 18:22

Re: Pierwszy rok

Post autor: xy95 »

To szansa że się na nią wogóle nie trafi jakaś tam istniejee D To za co ją tak lubili skoro tak kosiła ? D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości