Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: DonaBasia »

Ale z tym kupowaniem też nie warto przesadzać. Do niektórych książek zagląda się tylko raz czy dwa, a potem zabierają miejsce i zbierają kurz
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: mis koala »

DonaBasia pisze:Ale z tym kupowaniem też nie warto przesadzać. Do niektórych książek zagląda się tylko raz czy dwa, a potem zabierają miejsce i zbierają kurz
Dokładnie - lepiej przerobić mniej a na spokojnie i ze zrozumieniem Też miałam książki które kupiłam i zupełnie mi nie podeszły i do tej pory mi zabierają miejsce na półce
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Olafek »

Nitrogenium32 pisze:
DonaBasia pisze:Najlepsze są stare podręczniki z lat 90. Szczególnie takie z czarną okładką. Do każdej epoki był osobny tom, dużo wierszy, wszystko ciekawie opisane.
Chyba wiem, o które ci chodzi. Były kiedyś takie ze WSiP-u z czarnymi okładkami właśnie. Mam wszystkie 6 tomów. Są bardzo dobre. Moja polonistka często z nich korzysta na lekcji. Sama nawet je nam poleca i mówi, że są najlepsze. Zastanawiam się jednak, gdzie znaleźć stare książki do biologii i chemii.
Moja polonistka nazywa je czarną serią i też muszę przyznać że są dość dobre - bardzo dużo informacji, w szczególności na temat literatury danej epoki, kilkadziesiąt stron a w podręczniku 2 strony. dobre z teorii literatury ale nie podeszły mi jeżeli chodzi o utwory, nie ma tam żadnych pomocy tj. o utworze w NE, tylko same utwory.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Seeba »

W NE rzeczywiście opracowanie tekstów literackich jest bardzo skromne.
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: paatixx3 »

Znalazłam coś takiego w internecie na stronie jednej z uczelni:
Na początku czerwca br. Trybunał Konstytucyjny uznał, że pobieranie opłat za drugi kierunek studiów jest niezgodne z konstytucją. Przepisy te przestaną obowiązywać 30 września 2015.
Słyszeliście coś o tym? Jeżeli by tak było to super Ciągle się zastanawiam nad tym co będzie jak nie dostane się na stome, nie chciałabym tracić roku, fajnie by było zacząć studiować i potem jeśli poprawie to zmienić studia, ale jeśli to będzie płatne to odpada No, ale ogólnie trzymam się myśli, że od razu się dostanę
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: ryniofit8000 »

paatixx3, słyszałem już jakiś czas temu

Przyszła do mnie właśnie paczka z książkami i jest tam m. in. ten nowy zbiór zadań od nowej ery Teraz Matura". Zadania są podobne do tych z maturalnych kart pracy, ale jednak nieco zmodyfikowane, np. poprzez dodanie tekstu wprowadzającego. W maturalnych kartach pracy zadania często były mało maturalne bo wymagały konkretnej wiedzy, tutaj na wiele z tych zadań można odpowiedzieć analizując tekst, a posiadając jedynie część wiadomości (czyli bardziej maturalnie). Niektóre zadania są całkiem nowe. Są też przykłady zadań wraz z rozwiązaniem i dogłębną analizą.
Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że warto. Zbiór ma odpowiedzi do wszystkich zadań.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2014, o 12:04 przez ryniofit8000, łącznie zmieniany 2 razy.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: randomlogin »

Toc to stary news. Przestanie obowiazywac szybciej, juz jest ustawa, ino jeszcze (chyba? sprawdzalem tydzien temu) nie podpisana.
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: paatixx3 »

No to świetnie, chociaż jedna zmiana przypadająca na mój rocznik, która jest pozytywna
ryniofit8000, też mam te zbiory Teraz Matura, i ogólnie nie podobają mi się zwykle zadania z nowej ery, często je krytykuję ale te są fajne. Są bardziej maturalne jak mówisz, są też rozwiązania krok po kroku do wszystkich zadań z chemii, fajne podpowiedzi do niektórych
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Seeba »

Jak przygotowania do nowego roku szkolnego? Macie już wszystko?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: ryniofit8000 »

Seeba, jeśli chodzi o książki to jeszcze czekam na repetytorium PEARSONa z angielskiego do rozszerzenia i biologię 3 operonu. Zeszytów, długopisów jeszcze nie kupowałem.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Seeba, ja mam zarówno wszystkie podręczniki (oprócz repetytorium z polskiego oraz z angielskiego, ale to drugie to kupujemy całą grupą razem), jak i rzeczy papiernicze. Brakuje tylko chęci.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Seeba »

ryniofit8000, mam repetytorium tego wydawnictwa ale do podstawy.
Zeszyty powoli zaczynam kupować ale potrzeba mi ich niewiele bo dużo miejsca zostało w tych z poprzedniego roku.
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: makebelieve »

Ja czekam na aż 3 książki z księgarni internetowej- podręcznik do biologii, podręcznik do chemii i zbiór zadań z biologii sobie dodatkowo. Polskiego i matematyki nadal nie ma, angielski kontynuujemy, niemiecki też i jak skończymy to i tak kupujemy od drugiej grupy kontynuującej uzupełnione książki po 10 zł więc cały rok leniuchujemy na dojczu, z historii ewentualnie ksero mamy i spokój Z papierniczych zeszyty mam, po jakieś pierdółki typu ołówek, gumka zaraz pójdę do papierniczego. Piórnik wczoraj odebrałam, plecak idzie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości