Pierwszy rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

Re: Pierwszy rok

Post autor: cordis »

Tomson94 pisze:najlepsze były ferie jesienne I i II każde z nich trwały po 10 dni,
mógłbyś rozwinąć
Tomson94 pisze:, ale jak się potem okazało, Ci którzy nie byli na wykładach nawet mieli większe fory na egzaminie, więc wszystko jest możliwe
to teraz zaburzyłeś mój światopogląd iść czy nie iść.
Tomson94 pisze: Pozostałe wykłady są wg mnie zjadaczami czasu, gdyz odbywają się w nocy po całym dniu zajęć (do 20:15)
i to mnie najbardziej irytuje w Zabrzu że przed wykladami są kilkugodzinne okienka, na Ligocie pod względem wykładów jest o wiele lepiej
Tomson94
Posty: 116
Rejestracja: 17 cze 2013, o 07:42

Re: Pierwszy rok

Post autor: Tomson94 »

Po kolei:
1 listopada i 11 listopada, wypadały albo w poniedziałek albo w piątek. W Zabrzu bardzo sobie cenią pełne tygodnie, co oznacza, że jeżeli jakieś święto przypadło na poniedziałek, a wtedy jest anatomia, to oni automatycznie odwołują anatomie z innych dni, żeby wszystkie grupy były na równo. I dzięki jednemu poniedziałkowi był wolny cały tydzień Jak ściągniesz stary plan to widać, że zajęcia są cały czas prócz: 28.10-31.10 i 12.11-15.11

Z tymi wykładami - no cóż. Wszyscy myśleli, że skoro kogoś nie było na wykładzie to już jedną nogą we wrześniu, ale jak ktoś na egzaminie nie znał odpowiedzi na pytanie z wykładu i powiedział coś typu: niestety nie wiem, bo nie byłam na tych wykładach to się docent uśmiechał i jak reszta była całkiem spoko to przepuszczał z 3, albo tekst: nie wiem, bo wgl nie przerobiłam wykładów też to uchodziło, mimo że reszta w połowie odpowiedziana. Listy były dwie, ale konsekwencji za nieobecnosc na wykładzie nie było żadnych.

Dlatego tak mało ludzi na nie chodziło. Po parę osób na 240 to jest niewiele. Raz na historię przyszła tylko jedna? może dwie osoby i wykład nie mógł się odbyć, bo podobno muszą być 3, żeby go przeprowadzić
swoją drogą to te okienka mogą być przydatne, jeśli na każdych zajęciach coś zaliczasz, a masz między nimi chociaż godzinę przerwy, to to jest już bardzo dużo żeby przypomnieć co umiesz, albo wgl zacząć
cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

Re: Pierwszy rok

Post autor: cordis »

Tomson94, pierwsze co spojrzałem w kalendarz a tu 1 listopada w sobote

ale oni tylko anatomie odwołują a inne przedmioty ?
i to nie jest tak że ten materiał i tak trzeba zrealizować i np. na jakiś dzień jest potem 2x tyle materialu albo później się sesja zaczyna/egzamin koncowy ( wiem że jak sie ma pozdawane szpilki na dobry procent to jest sie zwolnionym )

Czyli można iść na hardkora w ogóle sie nie uczyć wykładów - i na nie w ogóle nie chodzić i jak będzie mial docent podobny humor jak u was na egzaminach to sie zda
Tomson94
Posty: 116
Rejestracja: 17 cze 2013, o 07:42

Re: Pierwszy rok

Post autor: Tomson94 »

w ferie I nie było nic, całe 10 dni wolne, a w ferie II tez pustka, była tylko łacina, ale na łacinie można miec 1 nieobecnosc. No i święta zaczynały się 20 któregoś grudnia i trwały aż do 13 stycznia, ze względu na święto trzech króli i nie trzeba nic realizowac, po prostu jest wolne, jesli nie przyszedl ktos na lacine to musial we wlasnym zakresie to oczywiscie nadrobic. I nic się nie kumuluje
Na egzaminie było czasem łaskawie, ale też nie dla wszystkich, stąd jest on dosyć niesprawiedliwy. To co mówisz mogłoby się udać, ale nikt nie będzie działać sobie na szkodę Jeśli komuś zależy, to pojdzie i pomęczy się te 2 godziny niż gdyby miał się stresować, że go na liście nie będzie, że na egzaminie będzie ciężej itd.
cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

Re: Pierwszy rok

Post autor: cordis »

jak utopia

szkoda tego 1 listopada


a w 2 semestrze jakieś ferie wiosenne były ?
xy95
Posty: 34
Rejestracja: 19 sie 2014, o 18:22

Re: Pierwszy rok

Post autor: xy95 »

A w KAtowicach nie było tyle sami dni wolnych co w Zabrzu?
Tomson94
Posty: 116
Rejestracja: 17 cze 2013, o 07:42

Re: Pierwszy rok

Post autor: Tomson94 »

No w drugim semestrze był taki problem, że trzeba było przejść przez 8 ciężkich tygodni i dopiero wtedy była jakaś przerwa, ale to wynikało z tego że święta wielkanocne były późno. W drugim semestrze już nie było mody na pełne tygodnie i były przesunięcia. Np. z biofizyki połowa grup skończyła wszystko prawie 2 tygodnie szybciej niż druga połowa, ale dzięki temu było (jak się wydawało) całkiem sporo czasu na poprawki/naukę do egzaminów.
A przerwa była i to dosyć spora trochę się pokryła z majówką. Zaczęliśmy wolne 15 kwietnia, po drodze musieliśmy przyjść 24,25 i 28 kwietnia na zajęcia i mieliśmy majówkę do 5 maja
Golgi
Posty: 19
Rejestracja: 16 sie 2014, o 14:56

Re: Pierwszy rok

Post autor: Golgi »

Z tego co piszecie zawsze ktoś lub coś było na tych wykładach na których sie nie chodzi , więc oni całej reszcie streszczali to co było, czy wrzucali cały materiał , bo chyba jakąś wiedze przekazują na tych wykładach bo inaczej po co one no i jakieś pytanie z nich są na zaliczeniach tak ?
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Pierwszy rok

Post autor: mrsdavis »

Tomson94 pisze:No w drugim semestrze był taki problem, że trzeba było przejść przez 8 ciężkich tygodni i dopiero wtedy była jakaś przerwa ()
Z kolei na stomie jest na odwrót- I semestr stosunkowo ciężki i II lżejszy. W październiku zajęcia zaczęły się 14-go (wcześniej były tylko wykłady). Następnie 3 tygodnie, w których rzucono nas na głęboką wodę, 4 dni przerwy (długi weekend na 1-go listopada), ostry tydzień, przedłużony weekend z okazji 11-go listopada i od wtorku 12-go 6 tygodni zajęć. Przerwa świąteczna zaczęła się 21-go grudnia i trwała do 13-go stycznia (po drodze 7-go i 9-go stycznia jakieś wykłady). 2 tygodnie zajęć, tydzień wolnego przed sesją i egzaminy. Kto zdał w pierwszym terminie, miał ferie od 8-go do 18-go lutego. (A ja nawet od 5-go lutego, bo miałam przedtermin z chemii.)
Drugi semestr zaczął się od 8 tygodni zajęć bez przerw, ale nasz kierunek ma wiele mniej godzin w II semestrze, więc wiele popołudni było wolnych. Później od 14-go kwietnia do 5-go maja wolne (w międzyczasie tylko 3 dni po 2 godziny fakultetu). 4 tygodnie zajęć i sesja.
Jak już pisałam wcześniej- jest czas na kino, teatr, imprezy, hobby, oglądanie seriali, pieczenie ciast, itd.


Golgi pisze:więc oni całej reszcie streszczali to co było, czy wrzucali cały materiał
Nie wiem jak na lekarskim, ale u nas raczej nikt nie wrzucał. Wykłady krążą w takiej czy innej formie, spisane przez starsze roczniki, więc raczej nikt się nie przejmuje nieobecnością.
Golgi pisze: bo chyba jakąś wiedze przekazują na tych wykładach
Z tym to różnie bywa
Golgi pisze: jakieś pytanie z nich są na zaliczeniach tak ?
Tak, na egzaminach i zaliczeniach.
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Pierwszy rok

Post autor: terrible_justyna »

Golgi, wiele zależy od ludzi. u mnie na roku (jestem wyżej niż Tomek, który tak ładnie odpowiada na Twoje pytania) mamy konkretne osoby od konkretnych wykładów (czczonych niemal jak bogowie) i od razu lądują notatki na facebooku.
co do chodzenia: na 1 roku godziny rzeczywiście nie nastrajają do obecności, ale są na to sposoby jako, że wykłady w pt kończą się o 20:15 to znam osoby, które siadały z tyłu i robiły sobie mały before party przed imprezą, która zaczynała się po wykładzie.
Tomek, zdziwiłam się, że docent tak łaskawie podchodził do nieobecnych na wykładach. u nas za tekst nie chodziłem na wykłady wywalał z dwóją czyżby jakaś wewnętrzna przemiana?
wolne zarezerwowane było tylko dla 1 roku, bo wyżej dane zajęcia nie odbywają się całymi tygodniowymi blokami tylko np. immuny są wt,śr,czw fizjo wt,śr,czw,pt. jak wypadnie poniedziałek to nic się nie dzieje i zajęcia odbywają się normalnie. w pewnych momentach chciałam udusić pierwszaki, że tak im dobrze a ja zakuwam immunologię i fizjologię, bo mam 2 seminarki w 1 dzień

i tak, zagadnienia z wykładów są później na egzaminie.
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Pierwszy rok

Post autor: młody technik »

Na planie zauważyłem, że przy nazwach przedmiotów na wykładach są jakieś daty. To oznacza, że wykłady są tylko w te dni?
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Pierwszy rok

Post autor: terrible_justyna »

młody technik, tak, tylko w te konkretne daty.
xy95
Posty: 34
Rejestracja: 19 sie 2014, o 18:22

Re: Pierwszy rok

Post autor: xy95 »

Posiada ktoś do sprzedania Histologię Sawickiego 2012 po okazyjnej cenie.? Pisać na pw.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości