Książki do biologii

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
eddyta97
Posty: 17
Rejestracja: 25 cze 2014, o 12:22

Książki do biologii

Post autor: eddyta97 »

Witam, chciałabym zapytać jakie książki polecacie do nauki biologii dobrze przygotowujące do matury, oraz książki z testami czy zadaniami. Co myślicie na temat książki Biologia Campbella"? Jest sens ją kupować?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Książki do biologii

Post autor: ryniofit8000 »

Uważam, że Campbella nie ma sensu kupować ale warto przejść się czasem do biblioteki i ją poczytać. (u mnie jest w bibliotece wojewódzkiej w czytelni zawsze do dyspozycji do wypożyczenia są chyba 3 sztuki ale są wiecznie wypożyczone)
Z podręczników polecam operon.
eddyta97
Posty: 17
Rejestracja: 25 cze 2014, o 12:22

Re: Książki do biologii

Post autor: eddyta97 »

Posiadam książki z operonu, jednak chciałabym coś więcej, jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Książki do biologii

Post autor: ryniofit8000 »

jeśli chodzi o genetykę, komórkę i metabolizm to polecam książki Bukały (nie polecam zwierząt Bukały)

Ja mam jeszcze zbiory Witowskiego. Nie są złe, ale mam do nich trochę zastrzeżeń. Jest tam dużo zadań z matur, ale niektóre zadania są z kosmosu i mało maturalne. Generalnie nie żałuję zakupu, po prostu omijam te kosmiczne zadania.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Książki do biologii

Post autor: Smile_Forever »

eddyta97, możesz zaopatrzyć się w książki Lewińskiego, jeśli chcesz wiedzieć więcej . Osobiście korzystałam z Cytologii, Genetyki i Zoologii, całkiem przyjemnie są napisane i zawierają więcej informacji niż podręczniki Poza wspomnianymi książkami Bukały, polecam też korzystanie z jakiejś innej serii podręczników, żeby poszerzyć horyzonty, np. PWN i Nowa Era .
eddyta97
Posty: 17
Rejestracja: 25 cze 2014, o 12:22

Re: Książki do biologii

Post autor: eddyta97 »

Dziękuję a książki z zadaniami z wydawnictwa omega są dobre czy nie bardzo?
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Książki do biologii

Post autor: Smile_Forever »

Są dobre, zawierają dość ciekawe zadania, ułatwiające naukę myślenia pod klucz". Nie są one standardowe i wymagają twórczego i logicznego myślenia, co jest istotne w nauce pod maturę. Polecam te książki .
tomkusi
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2014, o 12:05

Re: Książki do biologii

Post autor: tomkusi »

a które najlepsze?
andrzej 112
Posty: 8
Rejestracja: 2 lip 2014, o 11:27

Re: Książki do biologii

Post autor: andrzej 112 »

Przepraszam co sądzicie o dodatkowych książkach Lewińskiego i najważniejsze czy nie ma w nich błędów i jeszcze jedno czy u bakterii występuje fitosterol
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Książki do biologii

Post autor: Girion »

andrzej 112, jak dla mnie genetykę możesz sobie odpuścić. Jednolita ściana tekstu na dwie strony, mało obrazków - lepsza nowa era.

Natomiast cytologia dobra, dowiedziałem się z niej parę ciekawych rzeczy odnośnie organelli, ale znów beznadziejnie opisana mejoza i mitoza. Ogromna ściana tekstu, mało obrazków. Reszty książek nie widziałem, choć mam je teraz przy sobie. Z anatomii i fizjologii człowieka dowiedziałem się jak powstaje barwnik kału, jak to wszystko zachodzi.

Tak jak mówiłem, genetykę odpuść.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Książki do biologii

Post autor: Seeba »

Najnowsze podręczniki są całkiem dobre do nauki. Lewiński to stare wydawnictwo i niektóre informacje mogę być już nieaktualne. Podobnie jest z Bukałą.
coronerr
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2014, o 18:56

Re: Książki do biologii

Post autor: coronerr »

Hej
Posiadam wiele książek z biologii i chemii przygotowujących do matury oraz OB. Jako, że już jestem po maturze chętnie doradzę co mi się przydało i się tego pozbędę.

Proszę o kontakt e-mail [at].pl
Awatar użytkownika
fructosum
Posty: 819
Rejestracja: 24 cze 2013, o 16:46

Re: Książki do biologii

Post autor: fructosum »

Do biologii polecam podręczniki wsipu i książki Barbary Bukaly. Poza tym Lewińskiego do genetyki dla także Hosera. I vademecum Ewy Pyłki-Gutowskiej. Mi odpowiadały też podręczniki Nowej Ery (do starej podstawy programowej)

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości