studia niestacjonarne, a dyplom

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
anabelaaa
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2012, o 21:52

studia niestacjonarne, a dyplom

Post autor: anabelaaa »

Hej mam pytanie do wszystkich osób, które ukończyły w tym roku lekarski albo lekarsko-stomatologiczny niestacjonarne - czy na dyplomie kończącym studia będziecie mieli napisane tryb studiów niestacjonarne (wieczorowe)?
Bo zagranicą studia niestacjonarne to inaczej zaoczne (a nie ma zaocznej medycyny przecież!), więc chyba średnio z nostryfikacją dyplomu i szukaniem pracy w zawodzie?
Bardzo proszę wszystkich o pomoc, którzy cokolwiek są zorientowani w temacie, z góry dzięki!
Dr Who
Posty: 127
Rejestracja: 24 lip 2013, o 19:38

Re: studia niestacjonarne, a dyplom

Post autor: Dr Who »

Nie opłaca się iść, skoro średnio z nostryfikacją to pracy w zawodzie nie znajdziesz. No co zrobisz, nic nie zrobisz.
anabelaaa
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2012, o 21:52

Re: studia niestacjonarne, a dyplom

Post autor: anabelaaa »

Gorzej, że ja już na nich jestem - dlatego też szukam osób, którzy mają podobny problem do mojego.
Dr Who
Posty: 127
Rejestracja: 24 lip 2013, o 19:38

Re: studia niestacjonarne, a dyplom

Post autor: Dr Who »

A tak już całkiem na serio. Skończenie studiów niestacjonarnych nazywanych często wieczorowymi da Ci taki sam dyplom jak skończenie stacjonarnych. Nie ma czegoś takiego jak medycyna zaoczna. Jesteś na większości uczelni przemieszana ze studentami studiów stacjonarnych że nieraz nie wiadomo kto jest kim. (tak to nazwijmy) Dodatkowo - masz te same wymagania, przedmioty, wykładowców, zajęcia i liczbę godzin. Więcej nie trzeba wymieniać, kończysz studia w Polsce niestacjonarne - jesteś takim samym lekarzem jak po stacjonarce, tylko że musiałaś płacić. Tyle w temacie.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: studia niestacjonarne, a dyplom

Post autor: mis koala »

Przeczytaj sobie na stornie ministerstwa zdrowia zasady nostryfikacji dyplomu Bo przez takowe coś musisz przejść chcąc pracować za granicą . z tego co kojarzę ale dla pewności przeczytaj to nie ma tam nic wspomnianego o niemożnosci dokonania tego jeśli studiowało się niestacjonarnie, więc pewnie można
anabelaaa
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2012, o 21:52

Re: studia niestacjonarne, a dyplom

Post autor: anabelaaa »

Źle się wyraziłam - chciałabym nostryfikować swój polski dyplom, np. w Niemczech, ale w tym kraju nie istnieją takie studia jak medycyna w trybie niestacjonarnym, oni tutaj się dziwią, że można studiować medycynę zaocznie, a przecież to w sumie taka niefortunna nazwa, te niestacjonarne.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: studia niestacjonarne, a dyplom

Post autor: mis koala »

anabel pisze:Źle się wyraziłam - chciałabym nostryfikować swój polski dyplom, np. w Niemczech, ale w tym kraju nie istnieją takie studia jak medycyna w trybie niestacjonarnym, oni tutaj się dziwią, że można studiować medycynę zaocznie, a przecież to w sumie taka niefortunna nazwa, te niestacjonarne.
Ale w zasadzie czy na dyplomie masz napisane w jakim trybie je kończyłaś? wydaje mi się że nie więc jak nostryfikują dyplom to tak jakbyś kończyła stacjo chyba nie wiem może jakiś student prawa by tu pomógł
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: studia niestacjonarne, a dyplom

Post autor: Medycyna Lwów »

anabel pisze:Źle się wyraziłam - chciałabym nostryfikować swój polski dyplom, np. w Niemczech, ale w tym kraju nie istnieją takie studia jak medycyna w trybie niestacjonarnym, oni tutaj się dziwią, że można studiować medycynę zaocznie, a przecież to w sumie taka niefortunna nazwa, te niestacjonarne.
na dyplomie nie ma trybu studiów (stacjonarny lub nie)
W Niemczech i całej UE żadnych dyplomów lekarze nie muszą nostryfikować, więc głupot nie pisz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości