Matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę ?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę ?

Post autor: DonaBasia »

Funkcje trygonometryczne na podstawie wystarczą na fizykę R. Rachunek wektorowy też ogranicza się do minimum.
Przesadzasz. Nie traktujmy matematyki jako wiedzy tajemnej, dostępnej tylko dla wystarczająco godnych wybrańców.
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę ?

Post autor: Sofia »

Argentum, teraz na te uczelnie na które była wymagana fizyka P (czyli Wrocław i Wawa z tego co pamiętam) doszła zamiennie matma P, więc jak dla mnie nie ma sensu jej pisać. Fizyka R liczy się tylko w Olsztynie i jeśli koniecznie chcesz tam iść to ją pisz. Jeśli nie to lepiej skupić się na matmie, bo z niej dużo łatwiej wyciągnąć wysoki wynik niż z fizyki.

I nie bój się biofizyki. Wiele w sumie zależy od uczelni, na mojej była akurat, że tak powiem, lajtowa
Są na niej inne zagadnienia niż w liceum, typu zasada działania rezonansu, ultradźwięki, lasery, badanie słuchu nawet mieliśmy Ogólnie takie zagadnienia fizyczne mające zastosowanie w medycynie. To na ile Ci się ta wiedza faktycznie w przyszłości przyda to już indywidualna decyzja, jak dla mnie to typowy przedmiot który trzeba po prostu zaliczyć i o nim zapomnieć
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę ?

Post autor: Nitrogenium32 »

Nieraz przeczytałem na tym forum, że matura to tylko świstek, którym możesz się podetrzeć". A raptem teraz wnioskuję, że osoba po maturze ma nieograniczone prawo do wyrażania swojej opinii w dowolnej kwestii.

Podstawowe wiadomości na temat funkcji trygonometrycznych nie wystarczają na fizyce. Miałem to w I klasie i był tylko trójkąt prostokątny oraz raptem cztery wzory. Reszta jest na rozszerzeniu, niestety. A to akurat mój ulubiony dział.
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę ?

Post autor: Sofia »

Nitrogenium32, to źle wnioskujesz. Chodzi o to żeby osoba bez napisanej jeszcze matury nie uważała się za eksperta od niej, bo każdy kto posiada choć odrobinę logicznego myślenia uzna to za przejaw po prostu głupoty.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę ?

Post autor: Nitrogenium32 »

Sofia, ale ja nie wypowiadałem się stricte o maturze, ale o samej nauce przedmiotów. To jednak jest różnica.
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę ?

Post autor: DonaBasia »

Nitrogenium32 pisze:Nieraz przeczytałem na tym forum, że matura to tylko świstek, którym możesz się podetrzeć". A raptem teraz wnioskuję, że osoba po maturze ma nieograniczone prawo do wyrażania swojej opinii w dowolnej kwestii.
Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii w dowolnej kwestii, ale nie każdy może podawać się za eksperta w danej dziedzinie. Dużo ludzi się wypowiada, nie każdy ma rację. Ale dlaczego zwraca się uwagę tylko tobie?

Chyba za bardzo żyjesz szkołą.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę ?

Post autor: Nitrogenium32 »

DonaBasia pisze:Chyba za bardzo żyjesz szkołą.
Może i tak, fakt, ale nie tylko szkołą żyję. Jest jeszcze wiele innych rzeczy.
lemkropka
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2013, o 17:17

Re: Matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę ?

Post autor: lemkropka »

Argentum pisze:upatruje też wiele skłonności narcystycznych.
święta prawda.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości