Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
paszcza rekina
Posty: 7
Rejestracja: 27 sie 2014, o 12:42

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: paszcza rekina »

olamaria, dzięki za podniesienie na duchu
Muszę przyznać, że ze mnie też jest niezły leń, dlatego mama mówi, że zostając rok w domu będzie jeszcze gorzej i totalnie się zdemobilizuję :p
Jesteś na umedzie w Łodzi? :]
Masz może jakichś znajomych na biotechnologii? :]
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: sassa »

Nie, niestety nikogo z biotechnologii nie znam sama też dopiero zaczynam, więc na umedzie żadnych wielkich znajomości nie mam - tym bardziej, że nie jestem z Łodzi
paszcza rekina
Posty: 7
Rejestracja: 27 sie 2014, o 12:42

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: paszcza rekina »

No szkoda
Życzę powodzenia w takim razie
Awatar użytkownika
Marcella
Posty: 247
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 19:37

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Marcella »

paszcza rekina pisze:Witajcie:)
W tym roku rozpoczynam naukę na UM w Łodzi, kierunek biotechnologia. Myślicie, ze to studia, na których jest czas na przygotowanie się do poprawy matury z biologii i chemii?
W ogóle zastanawiam się nad jakimiś korkami z bio, bo uważam, że mój kiepski wynik wiązał się z brakiem umiejętności odpowiadania na pytania maturalne.pytam więc Łodzian, czy macie jakichś sprawdzonych korepetytorów z bio? Będę wdzięczna za pomoc
P.S: To mój pierwszy post na tym portalu, więc proszę się nie spinać o to, że wybrałam zły wątek
Mam znajomą z biotechnologii ale na PB w Białymstoku jest masa chemii i podobno dużo botaniki, nie wiem jak z łączeniem czasu z przygotowaniem do matury, ale dla chcącego nic trudnego, tym bardziej, że nie wiążesz z tym przyszłości, to odpuść sobie jakieś całonocne zakuwanie
paszcza rekina
Posty: 7
Rejestracja: 27 sie 2014, o 12:42

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: paszcza rekina »

Marcella, powiem Ci, że jeśli chodzi o biotechnologię, to w zależności od uniwerku, jest ona różnie ukierunkowana z tego co mi wiadomo, na uczelniach przyrodniczych jest dużo materiału z botaniki, a na tych medycznych ponoć jest mniej dlatego zależy mi na inf właśnie z umedu łódzkiego. Ale dzięki za info :p
W ogóle, myślicie, ze da radę poprawić maturkę z 2ch przedmiotów o 30-40 pkt procentowych z każdego?
Bo mnie rodzina i znajomi tyrają, że to ciężka misja. a muszę przyznać, że w liceum z bio i chem szło mi naprawdę nieźle Jak zobaczyłam mój wynik z matury, to aż się przeraziłam, bo spodziewałam się dużo lepszegono ale cóż taki los.
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Wyżlin »

Jeśli będziesz się uczyć tych przedmiotów systematycznie, to dlaczego nie poprawić na 30-40%? W sumie ja osobiście nie patrzę tak na to, czy z tylu da się poprawić na tyle, bo to wydaje mi się na innej zasadzie, to są dwie przecież inne matury, co roku inne pytania, czasem gorsze czasem lepsze, w przyszłym roku np. matura może okazać się łazkawsza, a te % które masz i tak się tam nie liczą, bo czy ktoś napisał na 70% i zabrakło to i tak jeszcze raz się uczy i musi zdobyć od nowa te 85%.
Nie wiem czy mnie ktoś zrozumiał
paszcza rekina
Posty: 7
Rejestracja: 27 sie 2014, o 12:42

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: paszcza rekina »

Wyżlin, w sumie racja :p
Czyli trzeba wziąć się ostro do roboty i nie marudzić
Awatar użytkownika
Marcella
Posty: 247
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 19:37

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Marcella »

paszcza rekina pisze:Marcella, powiem Ci, że jeśli chodzi o biotechnologię, to w zależności od uniwerku, jest ona różnie ukierunkowana z tego co mi wiadomo, na uczelniach przyrodniczych jest dużo materiału z botaniki, a na tych medycznych ponoć jest mniej dlatego zależy mi na inf właśnie z umedu łódzkiego. Ale dzięki za info :p
W ogóle, myślicie, ze da radę poprawić maturkę z 2ch przedmiotów o 30-40 pkt procentowych z każdego?
Bo mnie rodzina i znajomi tyrają, że to ciężka misja. a muszę przyznać, że w liceum z bio i chem szło mi naprawdę nieźle Jak zobaczyłam mój wynik z matury, to aż się przeraziłam, bo spodziewałam się dużo lepszegono ale cóż taki los.


u mnie jest identycznie. Też szło mi nieźle w LO a wynik matury przyprawił mnie prawie o zawał serca.
paszcza rekina
Posty: 7
Rejestracja: 27 sie 2014, o 12:42

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: paszcza rekina »

W takim razie dobrze trafiłam. Wreszcie znalazłam osoby z takim problemem jak ja
mlotek
Posty: 60
Rejestracja: 21 sty 2010, o 09:08

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: mlotek »

Hej
Mam nadzieje ze ktos odpowie na moje pytanie. Z jakich ksiazek bedziecie korzystac do poprawki? Oprocz witowskiego i Omegi jakie zbiory sa warte przerobienia do chemii i do biologii?

A i do osob ktore sie dostaly z czego korzystaliscie? Przepraszam, ze byc moze sie powtarzam, ale przejrzec 1000 stron to nie lada wyczyn
Awatar użytkownika
Marcella
Posty: 247
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 19:37

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Marcella »

mlotek pisze:

A i do osob ktore sie dostaly z czego korzystaliscie? Przepraszam, ze byc moze sie powtarzam, ale przejrzec 1000 stron to nie lada wyczyn
Przejrzyj ostatnie 10-20 to pytanie powtarza się codziennie
Awatar użytkownika
Willson
Posty: 62
Rejestracja: 25 mar 2014, o 16:23

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Willson »

"Nie znam się, to się wypowiem - Paulo Coelho
osiak
Posty: 33
Rejestracja: 4 lip 2014, o 11:37

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: osiak »

Hej Wychodząc na przeciw pytaniom jak się przygotowywać podsyłam swój wpis na blogu, w którym opisałam książki z jakich korzystałam itp

Nie traktujcie tego jako reklamę, po prostu poprawiałam i poprawiłam - o 40 punktów, więc może ktoś znajdzie dla siebie coś ciekawego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości