POPRAWA MATURY matematyka r. vs fizyka r.

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
greyy
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2014, o 17:44

POPRAWA MATURY matematyka r. vs fizyka r.

Post autor: greyy »

Co według Was łatwiej zdać na maturze? Chcę poprawić maturę w 2015.
Nie mam problemów z matematyką podstawową, natomiast nie miałam styczności z roszerzeniem. A fizykę zaczynałabym zupełnie od zera, brak wiedzy podstawowej.
W grę wchodzi samodzielna nauka w domu, bez możliwości korepetycji. Czy jest szansa samemu przygotować się w rok i uzyskać satysfakcjonujący wynik powyżej 80%? Matematyka czy Fizyka, proszę o pomoc) Ktoś może był w podobnej sytuacji?
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: POPRAWA MATURY matematyka r. vs fizyka r.

Post autor: pistolet007 »

Matematyka, nawet nie ma co myśleć jeśli jest to obojętne dla przyszłej rekrutacji i chodzi tylko o wynik. Z fizyki mogą sypnąć takimi zadaniami, że klękajcie narody. XD
greyy
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2014, o 17:44

Re: POPRAWA MATURY matematyka r. vs fizyka r.

Post autor: greyy »

Pisałam w tym roku biologię, ale słabo. Ogrom materiału, dlatego chciałam się zdecydować na fizykę lub matmę. I mam ogromny dylemat. Bo chemię mam opanowaną:D
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: POPRAWA MATURY matematyka r. vs fizyka r.

Post autor: pistolet007 »

ale to już wynik z chemii masz ? No i na co chcesz startować, bo to w sumie też dość istotne jeśli ktoś ma Ci doradzać
greyy
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2014, o 17:44

Re: POPRAWA MATURY matematyka r. vs fizyka r.

Post autor: greyy »

Na medycynę , dlatego też napisałam, że wynik ponad 80% mnie satysfakcjonuje. Będę musiała wybrać i tak pomiędzy mat i fiz. Jestem bardziej skłonna ku matematyce, lecz trochę się boję:D
Awatar użytkownika
Urtxintxa
Posty: 103
Rejestracja: 27 cze 2014, o 13:53

Re: POPRAWA MATURY matematyka r. vs fizyka r.

Post autor: Urtxintxa »

Nie bój się. Jeśli zdałaś dobrze chemię, to chyba wiesz co masz robić - zadania, zadania i uwaga. jeszcze raz zadania
Matematyki inaczej się nie nauczysz. Im więcej zadań zrobisz (ale ze zrozumieniem), tym oczywiście lepiej wypadniesz.

Ja, ucząc się sama w domu przez rok, wycisnęłam matmę na równo 80% (nie byłam tak systematyczna, jak powinnam i niektóre działy zrobiłam byle jak).

Jestem pewna, że dasz sobie radę, bo nie ty pierwsza i nie ostatnia będziesz przygotowywała się samodzielnie do matury z jakiegoś przedmiotu. Powodzenia
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: POPRAWA MATURY matematyka r. vs fizyka r.

Post autor: sassa »

ja tez polecam matmę! matura z fizyki jest o wieele gorsza!
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: POPRAWA MATURY matematyka r. vs fizyka r.

Post autor: pistolet007 »

greyy pisze:Na medycynę , dlatego też napisałam, że wynik ponad 80% mnie satysfakcjonuje. Będę musiała wybrać i tak pomiędzy mat i fiz. Jestem bardziej skłonna ku matematyce, lecz trochę się boję:D
No dobra, dobra. To tak jak napisałem, pisz matmę.

ALE:
greyy pisze:Pisałam w tym roku biologię, ale słabo. Ogrom materiału, dlatego chciałam się zdecydować na fizykę lub matmę. I mam ogromny dylemat. Bo chemię mam opanowaną:D
to chyba nie oznacza, że rezygnujesz w ogóle z poprawiania biologii? Bo z chemią + matmą/fiz to się tylko do Łodzi można dostać.
greyy
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2014, o 17:44

Re: POPRAWA MATURY matematyka r. vs fizyka r.

Post autor: greyy »

Dzięki wielkie za rady! Ja biorę pod uwagę właśnie łódź tylko. Ale faktycznie zdecyduję się na matematykę.
Jakie polecacie zbiory oprócz Kiełbasy ?
Awatar użytkownika
Urtxintxa
Posty: 103
Rejestracja: 27 cze 2014, o 13:53

Re: POPRAWA MATURY matematyka r. vs fizyka r.

Post autor: Urtxintxa »

Hmm, teraz dosyć ciężko coś doradzić, bo zmieniają się trochę zasady. Dochodzą przecież granice funkcji, pochodne i rachunek różniczkowy. Ale to zawsze można doczytać D

Oprócz obowiązkowego Kiełbasy, polecam ten zbiór z Nowej Ery.
Nawet przyjemny zbiór. Korzystałam z niego dosyć często. Zadania są podzielone na działy, są też ogólne testy na końcu. Do każdego zadania są też odpowiedzi, co nie powiem, ułatwia trochę pracę
greyy
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2014, o 17:44

Re: POPRAWA MATURY matematyka r. vs fizyka r.

Post autor: greyy »

dziękuję ślicznie za pomoc!:D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości