Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
fraux
Posty: 186
Rejestracja: 13 lut 2014, o 08:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: fraux »

mam inna biolozke
a hisu bedzie mnie uczyc moja wychowawczyni i polonistka jednoczesnie wiec czuje,ze z tego sie zrobia fakultety polskiego. ciesze sie bo polaczy nam pewnie watki historii z polskim i jakos to sie pouklada w glowie. do tej pory his byl marnowaniem czasu

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

fraux pisze:ciesze sie bo polaczy nam pewnie watki historii z polskim i jakos to sie pouklada w glowie
Czyli nie robiliście tego wcześniej? My na początku każdej epoki (oraz często w trakcie) omawialiśmy zawsze historię i filozofię.
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: nika0645 »

Castellano pisze:CO TO SZKOŁA?
trafny komentarz

tak sobie właśnie Was ciągle czytam i w sumie zazdroszczę tej maturalnej, w ogóle szkoły tak z perspektywy czasu stwierdzam, że w szkole było fajnie
ale trzeba iść dalej i dlatego z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie roku akademickiego - czego Wam życzę w przyszłym roku

powodzenia
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Latimeria_ »

nika0645 pisze:
Castellano pisze:CO TO SZKOŁA?
trafny komentarz
to bardzo duża szkoła-dużo klas (10 na rocznik), budynek dość mały jak na taką ilość ludzi, lekcje na dwie zmiany więc trudno ułożyć od razu podział godzin. dlatego mamy nowy plan co tydzień przez pierwszy miesiąc, czasem trochę dłużej. dlatego 7 biologii, 7 matmy i 3 chemie to zapewne błąd, nie ma się czym martwić podejrzewam, że od przyszłego tygodnia już zostanie to skorygowane. a w tym roku pierwszy raz plan układał program komputerowy a nie nauczyciele, więc jest straszliwy chaos.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: ryniofit8000 »

Latimeria chalumnae, chyba nie o to chodziło z tym pytaniem
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Latimeria_ »

haha, faktycznie xD mój mózg mnie oszukał bo myślałam, że tam jest napisane co to ZA szkoła. czytanie ze zrozumieniem się kładnia nie ważne, to znak, że najwyższy czas się wyspać
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Latimeria chalumnae pisze:haha, faktycznie xD mój mózg mnie oszukał bo myślałam, że tam jest napisane co to ZA szkoła. nie ważne, to znak, że najwyższy czas się wyspać
Dżizys, faktycznie. Sobie czytam i czytam, widzę, co chcę widzieć. Sam dopiero się zorientowałem, nawet nie zauważyłem. Nie tylko tobie brakuje snu (chociaż jestem wyspany).

No i jak tam, moi drodzy, pierwszy dzień lekcji? Nie ma to jak rozpocząć klasę maturalną dwoma WF (a raczej jednym, bo z drugiego nas zwolnił kochany pan). 8-) Nie obyło się u mnie bez zapowiedzi sprawdzianów z wyprzedzeniem półrocznym (co miesiąc sprawdzian powtórkowy, poza tym równolegle kartkówki i sprawdziany z organiki). No i jeszcze komentarz naszej wychowawczyni odnośnie planu (który sama układa) - to, że nie ma w tym roku dziewiątej godziny lekcyjnej, to jest cud".
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: ryniofit8000 »

Nitrogenium32, na chemii olaliśmy PSO i od razu przeszliśmy do organicznej
Z matmy z PSO poszło szybko więc zdążyliśmy zrobić jeszcze 3 zadania z ciągów.
Reszta to były same lekcje organizacyjne.
Zapowiedziane mamy już 3 sprawdziany. (z matmy ciągi, z chemii blok d i z biologii układ nerwowy). No i jeszcze kartkówka z Chłopów w terminie bliżej nieokreślonym ale raczej w przyszłym tygodniu.
doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: doktorowa »

Nitrogenium32 pisze:Makebelieve, u nas za wynajęcie szafki jest kaucja 50 zł - oddawane, jeśli oddajesz szafkę w dobrym stanie".
U mnie jest 100 zł na 3 lata i pieniądze nie są zwracane -,-, a szafki ma i gim i lo, i jest i coś ok. 1500.
Nitrogenium32 pisze:
No i jak tam, moi drodzy, pierwszy dzień lekcji? Nie ma to jak rozpocząć klasę maturalną dwoma WF (a raczej jednym, bo z drugiego nas zwolnił kochany pan). Nie obyło się u mnie bez zapowiedzi sprawdzianów z wyprzedzeniem półrocznym (co miesiąc sprawdzian powtórkowy, poza tym równolegle kartkówki i sprawdziany z organiki). No i jeszcze komentarz naszej wychowawczyni odnośnie planu (który sama układa) - to, że nie ma w tym roku dziewiątej godziny lekcyjnej, to jest cud".
Ja mam ciekawy plan. Przykładowo dzisiaj miałam 5 lekcji: 2x bio, 2x pol i niemiecki, ale np. w pt mam 1 lekcję, 4 okienka i później 4 lekcje kończę o 16.20. W sumie mam 8 okienek w tygodniu, ale zdarzają się osoby, które mają jeszcze więcej (10-15).
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: makebelieve »

Alra- zobaczę jak będzie, wychowawczyni powiedziała, że wypisać się może tylko ten kto nie zdaje biologii. Ale pewnie potem i tak w parę osób poprosimy o wypisanie się.

Tęsknię za wakacjamilt< Mam taki zapierdol od pierwszego dnia, że chce mi się płakać -,- Z biologii już milion rzeczy zadane i sprawdzian za tydzień, z chemii witamy pytanie na dzień dobry, jutro pyta na ocenę, za tydzień sprawdzian z bloku d, na matematyce rachunek prawdopodobieństwa, którego za cholerę nie rozumiem PORAŻKA. W ogóle nie czuję, że miałam 2 miesiące wolnego, czuję się jakbym ciągle chodziła do szkoły.
Wychowawczyni zachowała się mega spoko- na historii możemy się uczyć rozszerzeń ona lekcji nie robi jedynie w ciągu semestru mamy jeden sprawdzian, jedną kartkówkę i jedną prezentację do zrobienia w parach, te 3 oceny przepisuje na 2 semestr i jak będą nam się podobać to 2 semestr też wolny : ]]
Na 2 biologii oczy same mi się już zamykały, nie wiem jak przeżyję jutro kolejne 2+kochane fakultety
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Alra »

Makebelieve, skoro wypisać się może ten, kto nie zdaje bioli, to znaczy, że obowiązkowość tego przedmiotu to pic na wodę . Jasne, że dla szkoły byłoby na rękę, żeby wszyscy chodzili (może w tym roku biola tak źle wypadła, że tak naciskają na to? niedługo powinni opublikować statystyki), ale czasem trzeba zawalczyć o swoje prawa.
Z prawdopodobieństwa są dobre oceny - na początku też mi się wydawało nie do ogarnięcia, ale jak się porobi trochę zadań, to wszystko staje się megalogiczne.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

ryniofit8000 pisze:Zapowiedziane mamy już 3 sprawdziany. (z matmy ciągi, z chemii blok d i z biologii układ nerwowy). No i jeszcze kartkówka z Chłopów w terminie bliżej nieokreślonym ale raczej w przyszłym tygodniu.
Powiem tak - z polskiego idziecie jak burza, z biologii gonicie, z chemii idziecie średnio, ale z matmy to się wleczecie. My dopiero będziemy mieli sprawdziany z aparatu ruchu, pokarmówki i oddechówki, Lalki lub Zbrodni i kary oraz bloku d (+ powtórkowy z budowy atomu i wiązań). Za to z matmy w tym miesiącu mamy sprawdzian ze stereo, a potem do połowy października (najpóźniej do początku listopada) będziemy robić rachunek.

Jak tak się przyjrzę dokładnie, to nawet niezły plan mam. Nie chce mi się wstawiać zdjęcia. Wtorek najlżejszy - bez fizyki i bez biologii. A czwartek taki piękny jak wtorek z II klasy - tyle że tym razem zamiast dwóch WF jest religia i matematyka, poza tym to bez różnicy.
Adasko1
Posty: 233
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Adasko1 »

Czy tylko dla mnie liceum to były trzyletnie wakacje?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości