Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
sanisz
Posty: 24
Rejestracja: 12 maja 2014, o 16:49

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: sanisz »

Nitrogenium32 pisze:Wywaliłbym stąd prawko. Lepiej zrobić na spokojnie po maturze niż w ciągu klasy maturalnej.
Castellano pisze:Ja natomiast odłożyłam to na po maturze i też w sumie jestem zadowolona
też tak mówiłam w klasie maturalnej, a teraz jakoś nie mogę się za to zabrać
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

ryniofit8000 pisze:Nitrogenium32, to dokładnie tyle ile miałem w 2 klasie bez fakultetów. W tym roku mam znacznie mniej z fakultetami
Ja w II klasie miałem 36 bez fakultetów - tyle samo, co w tym roku bez fakultetów.
Castellano pisze:Jakoś nie widzę siebie skoncentrowanej na nauce jazdy po lekcjach. I nie mówię tu o jakichś wielkich męczarniach w szkole, sama obecność tam potrafi zmęczyć. Moja szkoła jest o połowę za mała w stosunku do ilości uczniów i przez cały dzień trzeba się tam przepychać, żeby dostać się gdziekolwiek. A już nie wspomnę o hałasie, zaduchu i zajęciach w śmierdzących piwnicach.
U mnie jest tak samo - szczególnie przez pierwszy miesiąc, bo pierwszakom trudno jest oswoić się z budynkiem szkolnym. Ale też ciężko się wdrożyć po wakacjach - po dwóch lekcjach (biologia i fizyka) czułem się jak po ośmiu.
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Castellano »

sanisz pisze:
Nitrogenium32 pisze:Wywaliłbym stąd prawko. Lepiej zrobić na spokojnie po maturze niż w ciągu klasy maturalnej.
Castellano pisze:Ja natomiast odłożyłam to na po maturze i też w sumie jestem zadowolona
też tak mówiłam w klasie maturalnej, a teraz jakoś nie mogę się za to zabrać
To trzeba ruszyć dupsko, a nie Ja jutro jadę się zapisać na egzamin
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: ryniofit8000 »

U nas nie ma problemu z tłokiem bo każda klasa ma własną salę, w której odbywa się większość zajęć, więc nie trzeba przechodzić ciągle z klasy do klasy (jedynie na wf, chemię i czasem biologię)
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

ryniofit8000 pisze:U nas nie ma problemu z tłokiem bo każda klasa ma własną salę, w której odbywa się większość zajęć, więc nie trzeba przechodzić ciągle z klasy do klasy (jedynie na wf, chemię i czasem biologię)
To moja cała szkoła by się chyba pozabijała ze względu na kiszenie się w jednej i tej samej sali przez 80% zajęć. U nas to jest raczej tak, że nauczyciel ma swoją własną salę (80% przypadków), które są do ich wyłącznej dyspozycji, więc praktycznie nie muszą się ciągle przemieszczać ze swoimi manatkami.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Smile_Forever »

No tak, niech uczniowie się męczą i przemieszczają z klasy do klasy, a nauczyciele niech mają wygodę Szczerze mówiąc nieliczne zajęcia z chemii, których nie odbyliśmy w liceum w pracowni chemicznej, wydawały mi się pozbawione klimatu. Więc takie rozwiązanie jest całkiem logiczne .
doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: doktorowa »

Piszecie może jutro pilotaż matury z angielskiego z CKE?

U mnie w szkole piszą go wybrane osoby z 2 klas (jestem wśród szczęśliwców ). Wszystko podobno ma być anonimowe i nauczyciele nie zobaczą zadań, ale zadania są takiego typu jak na naszej majowej maturze w 2015 r.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Alra »

My w wypasionej pracowni chemicznej z jednym wielkim stołem z kranami mieliśmy niemiecki. Też było klimatycznie d.
W małego chemika raz się tam bawiliśmy - gdy pan dyr. kazał porobić foty do ulotki reklamującej szkołę, żeby omamić gimnazjalistów ludźmi w fartuchach z kolorowymi próbówkami w ręce ^^
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Alra pisze:w wypasionej pracowni chemicznej z jednym wielkim stołem z kranami
U mnie jest tylko jedna sala chemiczna - kilkanaście ławek, biurko nauczyciela, skromne dygestorium, szafa pancerna, jedna umywalka z suszarką na szkło, a wzdłuż ściany szafy ze sprzętem, szkłem oraz odczynnikami. Ale i tak klimatycznie, bo specyficznie tam pachnie. Jak poczułem ten zapach to sobie uświadomiłem, jak bardzo mi go brakowało.

Ale przynajmniej nie będziemy się nudzić - w tym roku udało się dogadać z uczelnią, więc będziemy mogli sobie tam od czasu do czasu chodzić.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: ryniofit8000 »

U nas są 2 rzędy ławek a pomiędzy nimi krany, probówki i zestawy najczęściej używanych odczynników. Oprócz tego dygestorium i stół, na którym są przeprowadzane bardziej niebezpieczne doświadczenia (albo po prostu bardziej kosztowne, żeby zrobić jedno a nie żeby każdy zużywał cenne odczynniki)
sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: sunset »

Ma ktoś z Was może link do jakieś stronki/chomika, na którym znajdą się arkusze z próbnych matur OKE z bio i chemii?
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: paatixx3 »

A my w ogóle nie robimy doświadczeń, tylko ogladamy je na dvd!
Vionna
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2014, o 14:45

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Vionna »

Ma ktoś z Was może link do jakieś stronki/chomika, na którym znajdą się arkusze z próbnych matur OKE z bio i chemii?
polecam stronę maturana6.pl Arkusze OKE i wiele innych
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości