Anatomia - jak si? ma j?zyk polski do angielskiego?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
anqa

Anatomia - jak si? ma j?zyk polski do angielskiego?

Post autor: anqa »

Cze.
Wiadomo ?e na anatomi? wesz?a ju? nomenklatura angielska, jednak zastanawia mnie jak to wygl?da w praktyce. Wiem ?e wszystkich mian anatomicznych trzeba si? nauczy? po angielsku, ale jak to na przyk?ad wygl?da z pytaniami na testach? Te? s? po angielsku w ca?o?ci? Czy ucz?c si? takich osi i p?aszczyzn musz? to ogarnia? po polsku czy angielsku?

Mam nadziej?, ?e kto? mi to rozja?ni.
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Anatomia - jak si? ma j?zyk polski do angielskiego?

Post autor: Michch »

Po polsku i po angielsku. Raz, ?e nie zna? polskich nazw to troch? wstyd, a dwa ?e na ko?ach czy egzaminie pytania s? do ?rednio zredagowane, i nazwy angielskie s? czasami z polskimi wymieszane.

Awatar użytkownika
fankopia47
Posty: 91
Rejestracja: 26 lip 2013, o 23:40

Re: Anatomia - jak si? ma j?zyk polski do angielskiego?

Post autor: fankopia47 »

Przede wszystkim stawiaj na angielski. Dobrze jest mie? atlas z mainownictwem angielskim, ale to nie mus. Nazwy angielskie i ?aci?skie z regu?y s? do siebie bardzo podobne i po jakim? czasie samo bez t?umaczenia wejdzie do g?owy. Nazw polskich nauczysz si? czytaj?c Skawiny, Promki i in. Pierdolnik to podstawa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości