Kierunek studiów

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Baldzior
Posty: 2
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 16:32

Kierunek studiów

Post autor: Baldzior »

Witajcie,

Jestem w technikum informatycznym i w tym roku będę zdawał maturę. Ciągle zastanawiam się co zdawać i na jakie studia iść. Oczywiście interesuje mnie informatyka, ciągle coś naprawiam itd, tylko tych gałęzi jest całkiem sporo i sam nie mogę się zdecydować. Chciałbym mieć do czynienia z hardwaresieciami.

W szkole nie idzie mi źle. Gorzej u mnie z fizyką - rozumiem teorię, ale nie wiem jak złapać się za zadania Matma w porządku, angielski także, a z przedmiotami zawodowymi nie miałem nigdy problemu. Jedyny mankament z zawodowych to programowanie - nasz nauczyciel nie potrafił zbytnio przekazać nam wiedzy, więc wiem z tego tyle co nic.

Większość uważa że nie mam o co się martwić (w tym nauczyciele), bo jako jedyny w ubiegłym roku szkolnym dostałem stypendium prezesa rady ministrów za najwyższą średnią w szkole. Ja mam wiecznie jakieś obawy, bo w pierwszej klasie technikum oblałem, no ale później jakoś tak lepiej poszło

Proszę, doradźcie mi coś
Na maturze chcę pisać podstawę + rozszerzenie z polskiego i angielskiego (nad rozszerzoną matmą nadal się zastanawiam) i myślę jeszcze nad fizyką, lecz nad nią muszę popracować zdecydowanie
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

[Link] Forum matematyczne

Post autor: Nitrogenium32 »

Baldzior pisze:Gorzej u mnie z fizyką - rozumiem teorię, ale nie wiem jak złapać się za zadania
Jeśli rozumiesz teorię, to z zadaniami nie powinieneś mieć problemu. Robienie zadań wymaga zrozumienia teorii, więc nie widzę niczego, co stoi Tobie na przeszkodzie.

Jeśli Cię ciągnie w informatykę, to idź na politechnikę i kształć się w informatycznym kierunku, który najbardziej ci pasuje. Co do odpowiedniego kierunku - polecam się skontaktować z tym forum - https://www.matematyka.pl/.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Kierunek studiów

Post autor: Erick »

Baldzior pisze:Matma w porządku, angielski także, a z przedmiotami zawodowymi nie miałem nigdy problemu. Jedyny mankament z zawodowych to programowanie - nasz nauczyciel nie potrafił zbytnio przekazać nam wiedzy, więc wiem z tego tyle co nic.
Jeżeli chcesz iść na informatykę to zobacz najpierw co jest wymagane. Na Pol. Śląskiej liczy się jak się nie mylę Matma P + Matma/Chemia/Fizyka/Informatyka R, ale to musisz zerknąć tam gdzie Cie interesuje.
Skoro z angielskim nie masz problemów, a z programowaniem tak to bardzo Ci polecam stronę:

Kod: Zaznacz cały

codecademy.com/
Możesz się za darmo nauczyć programowania. Jak to ogarniesz możesz już sam kombinować i się dokształcać. Nie ma co zwalać winy na nauczyciela, bo w dobie internetu możesz wszystko.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Kierunek studiów

Post autor: kokardka »

Baldzior pisze: Większość uważa że nie mam o co się martwić (w tym nauczyciele), bo jako jedyny w ubiegłym roku szkolnym dostałem stypendium prezesa rady ministrów za najwyższą średnią w szkole.
Otrzymałeś stypendium jako jedyny, ponieważ tylko jedna osoba z danej szkoły może takie otrzymać - logiczne, że otrzymuje je osoba z najlepszymi wynikami. Nie wprowadzajmy w błąd. Sama miałam to stypendium więc się orientuję.
Baldzior
Posty: 2
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 16:32

Re: Kierunek studiów

Post autor: Baldzior »

Dziękuję za wypowiedzi.
Przeglądałem kierunki kształcenia na Politechnice Łódzkiej i Uniwersytecie. Interesują mnie studia niestacjonarne, bo chciałbym znaleźć pracę, która przyniesie mi dodatkową wiedzę z informatyki.

Możecie mi przybliżyć czym różnią się studenci po Informatyce, a Informatyce Stosowanej? Który z kierunków ma więcej wspólnego z sieciami?
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: Kierunek studiów

Post autor: pistolet007 »

Chyba trochę nie to forum. Mimo wszystko, to forum.biolog i pewnie ciężej będzie o jakieś rzetelne info o studiach informatycznych Na informatykę zaoczną załapiesz się wszędzie jeśli choć trochę ogarniasz więc luz. A tu i tak nie o papier chodzi, ale właśnie o tę pracę, którą podejmiesz w trakcie trwania studiów. Doświadczenie, umiejętności, a potem już opinia wśród ludzi znaczy w tym zawodzie bardzo dużo. A studia. jak się trochę przyłożysz to tak czy siak się prześlizgniesz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości