Uprawnienia olimpijczyków.

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Phincz
Posty: 68
Rejestracja: 13 gru 2012, o 20:39

Uprawnienia olimpijczyków.

Post autor: Phincz »

Czy ktoś może wie jakie są uprawnienia finalistów/laureatów olimpiad, np. Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności? dostaje się indeks na uczelnię, 100% z matury z biologii czy jak to jest?
Znalazłem coś takiego:
zobacz-ten-plik.pdf
(356.24 KiB) Pobrany 50 razy
ale szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak mam to wszystko rozumieć Interesują mnie szczególnie olimpiady dające wejście na lekarski w Krakowie (lub lekarski w innym mieście). Bardzo proszę o pomoc.
sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Uprawnienia olimpijczyków.

Post autor: sunset »

To zależy od uczelni, każda ma swój sposób egzekwowania olimpiad przy rekrutacji. Z tego co wiem na UJ(lek) laureat z Olimpiady o Żywieniu to maksymalny wynik kwalifikacji ze wszystkich przedmiotów, a finalista to 100% z bioli, a reszta jak napiszesz.
Phincz
Posty: 68
Rejestracja: 13 gru 2012, o 20:39

Re: Uprawnienia olimpijczyków.

Post autor: Phincz »

A mogłabyś/mógłbyś mi wytłumaczyć co to znaczy, że ktoś ma maksymalny wynik kwalifikacji? z góry wielkie dzięki!
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Uprawnienia olimpijczyków.

Post autor: Alra »

To znaczy, że otrzymuje maksimum punktów możliwych do zdobycia po zsumowaniu wszystkiego, bez względu na to, na ile zdał inne, wymagane przedmioty (of kors jeśli ma min. 30% z nich, bo to jest wymóg formalny tejże uczelni).
pawel17041995
Posty: 214
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26

Re: Uprawnienia olimpijczyków.

Post autor: pawel17041995 »

o ile wiem, to w Krakowie nie będzie już tak kolorowo dla olimpijczyków Olimpiady z Żywienia i OWE
Phincz
Posty: 68
Rejestracja: 13 gru 2012, o 20:39

Re: Uprawnienia olimpijczyków.

Post autor: Phincz »

Paweł, co masz na myśli? a w innych miastach niż Kraków?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Uprawnienia olimpijczyków.

Post autor: randomlogin »

W innych miastach nigdy nie byly brane pod uwage, wiec nic sie nie zmieni.
OWE teraz jest podciagnieta pod afair geografie, wiec przy rekrutacji na medycyne nic nie daje. OWZ nie mam pojecia, wydawalo mi sie ze pod biologie nadal ale serio nie pamietam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości