Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: ryniofit8000 »

Moja siostra na swojej maturze dostała od komisji 3 pytania, nie odpowiedziała na żadne (tak przynajmniej jej się wydawało bo myślała, że gada od rzeczy). Zdała polski na 78%
Awatar użytkownika
Marcella
Posty: 247
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 19:37

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Marcella »

Ja się nauczyłam prawie na pamięć pracy 3-stronicowej pisanej maczkiem, dostałam 3 pytania, też ze stresu nie wiedziałam o czym mówię, chociaż znałam utwory i je przeczytałam a zdałam na 18/20.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Alra »

Coś pisaliście o pytaniach z językoznawstwa na ustnej. Znacie jakieś przykładowe? Na swojej maturze wzięłam temat z językoznawstwa do prezentacji, wszyscy mnie straszyli, że porywam się na nie wiadomo co, a pytania dostałam naprawdę przyjemne, np. z jakich języków czerpiemy zapożyczenia. U Was też na pewno nie będzie tak źle, nie ma się czym przejmować.

Marcella, idziesz w tym roku na jakieś studia czy zostajesz w domu?
Natajlaa
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 09:19

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Natajlaa »

Hej nie wiem czy to jest odpowiedni post na takie pytania, jest to pytanie merytoryczne, ale dotyczy to mojej nauki do matury, wiec może ktoś mi pomoże. Nie chciałam zakładać bezsensownie kolejnego tematu.
Czytam akurat o układzie pokarmowym i trawieniu białek. W pierwszej tabelce o enzymach układu pokarmowego mam napisane, że karboksypeptydazy i aminopeptydazy są produkowane przez jelito cienkie, za to kilka stron dalej mam mały wykres z przemianami białka i mam karboksypeptydazy i aminopeptydazy (egzopeptydazy TRZUSTKI) w wyniku, których powstają oligopeptydy i aminokwasy, później jest działanie di/tripeptydaz i na końcu znowu karboksypeptydaz w wyniku, których powstają aminokwasy.
Tak więc czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak to jest, czy są to enzymy produkowane przez trzustkę rzeczywiście czy jednak przez jelito?
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Latimeria_ »

w moim podręczniku i w zeszycie mam napisane, że karboksypeptydaza jest syntetyzowana w trzustce a jej miejscem działania jest jelito cienkie (dwunastnica), a aminopeptydaza powstaje w jelicie cienkim.
Lullaby15
Posty: 257
Rejestracja: 8 sie 2014, o 13:10

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Lullaby15 »

A mój weekend wyglądał tak:
W sobotę do szkoły na zajęcia z angielskiego od 9 do 12, potem w domu teoria z chemii, film, kilka zadań z chemii, komputer.
A dzisiaj reszta chemii, potem małe odmóżdzenie (które właśnie trwa), i powtórka biologii na środę, a potem się zobaczy

Wspominaliście coś o polskim ustnym Nie boję się, że sie nie odezwę tylko, że ze stresu będę gadać jakby mnie ktoś nakręcił
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Alra »

Lullaby15 pisze: Wspominaliście coś o polskim ustnym Nie boję się, że sie nie odezwę tylko, że ze stresu będę gadać jakby mnie ktoś nakręcił
Ja tak miałam D. Najpierw mówiłam, że lubię programy o językoznawstwie, potem palnęłam, że język polski to nie moja działka i interesują mnie zupełnie inne rzeczy. No i oczywiście nie powstrzymałam się od powtarzania swojego ulubionego wtrącenia ciężko jest - of kors babki wytknęły mi ten paskudny anglicyzm. Mimo wszystko - całkiem miło wspominam ten egzamin, chyba nawet lepiej niż angielski.
schoolboyq
Posty: 116
Rejestracja: 25 paź 2013, o 22:50

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: schoolboyq »

jak oceniacie poziom trudnosci persony z chemii?
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: makebelieve »

Czy tylko dla mnie rachunek prawdopodobieństwa z matematyki jest czarną magią i przeczuwam, że 1 będzie moją pierwszą oceną z matmy?lt<<
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Seeba »

Makebelieve, aż tak źle nie może być. Przesadzasz.
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: makebelieve »

Seeba, oj może Większości zadań nie rozumiem, nie wiem kiedy kolejność ma znaczenie a kiedy nie, mam problem z ułożeniem samego działania : ) Jedyny taki problem sprawiały mi funkcje liniowe ale to akurat po 3miesięcznej nieobecności w szkole
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

[Link] Nauka do matury 2015

Post autor: Erick »

Btw: polecam stronę : https://www.matematyka.pl/
Jakby ktoś jeszcze jej nie obczaił. Zadania z matur, wyjaśnienia wielu zagadnień z matmy, do każdego zadania filmik z rozwiązaniem, fajna sprawa.
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Castellano »

Jest też matematyka.pisz.pl z ładnie wyjaśnioną teorią i prostymi przykładami oraz nieśmiertelne zadania.info, ale to chyba wszyscy znają
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 26 gości