Etap szkolny.

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Lotta
Posty: 19
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 17:35

Etap szkolny.

Post autor: Lotta »

Witam,
mam pytanie do osób, które brały już udział w OB. Jak w Waszej szkole wyglądał etap szkolny jeśli w ogóle miał miejsce? Z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Willson
Posty: 62
Rejestracja: 25 mar 2014, o 16:23

Re: Etap szkolny.

Post autor: Willson »

Etapy szkolne to formalność. Coś w stylu:

-Dzień dobry, zapisałem się na olimpiadę biologiczną.

-Gratulujemy! Otrzymujesz 50/50 punktów. Powodzenia na okręgowych!



Nauczyciele - przynajmniej większość, uważają, że jak już zrobiłeś tą pracę badawczą to czemu niby mieliby Cię nie puścić. Jak będziesz musiał odpaść to odpadniesz na okręgowych, a nie w szkole. Chyba, że. Może zdarzyć się taki 1/1000 co będzie kazał robić jakieś testy na etapie szkolnym i piłka jest krótka - przechodzisz poza szkołę albo nie.

Ale jeżeli by się komuś nie udało przejść szkolnych, to tym bardziej okręgowych czy centralnych. Także w tym przypadku wóz albo przewóz.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Etap szkolny.

Post autor: Alra »

U mnie zbierali się wszyscy startujący plus komisja szkolna (nauczycielki biologii po prostu) w jakiś tam wyznaczony dzień. Rozwieszaliśmy nasze prace na tablicy i krócej bądź dłużej je prezentowaliśmy przed ową komisją i kolegami. Wszystko w bardzo luźnej atmosferze, na zasadzie - co by formalnościom stało się zadość. Odnośnie oceny - komisja zapytała nas, czy pasuje nam, że otrzymamy takie, jakie mieliśmy na koniec zeszłej klasy (oddzielnie dostaje się ocenę za pracę w skali 0-50 - to swoją drogą i oddzielnie za jej obronę + twoją wiedzę w zakresie podstawy programowej dla LO w skali 1-6). Jak komuś nie pasowało, alternatywą było losowanie pytań z całości materiału licealnego i wystawienie oceny na podstawie odpowiedzi przed komisją.

Ale w większości szkół, z tego co słyszałam, etap ten faktycznie istnieje wyłącznie na papierze. Nie mniej nie zawsze tak jest. I nie zawsze nauczyciele wystawiają ot tak 50/50. I nie jest to fenomen 1/1000, bo niektórzy zwyczajnie obawiają się wyciągnięcia jakichś konsekwencji przez komitety - że też dziwnym trafem wszyscy ich uczniowie zasłużyli na maks punktówgt
Lotta
Posty: 19
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 17:35

Re: Etap szkolny.

Post autor: Lotta »

Dzięki za informację będę dobrej myśli, bo w olimpiadzie startuję po raz pierwszy więc jeszcze nie do końca wiem co i jak, a gdybym miała odpowiadać z całego materiału liceum to mogło by być kiepsko

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości