Pierwszy rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Pierwszy rok

Post autor: terrible_justyna »

MrBrightside, nasze skrypty nie raz i nie dwa są obszerniejsze niż sawicki wiem, bo osobiście sprawdzałam.
poza tym, po reformie u Was znacznie wyluzowali. u nas wręcz zaostrzyli rygor.
niby jedna uczelnia, a takie różnice.
merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Re: Pierwszy rok

Post autor: merciness »

Jak wiecie pewnie, na fb 1 roku szum, bo sylabus z biolomolo się dla Kato pojawił Chyba taki sam jak rok temu zresztą
To może ktoś się wypowiedzieć jak wyglądają ćwiczenia? Na karcie pracy są jakieś widma absorpcji do wyznaczania i wgl Mam nadzieję, że to nie jest takie straszne jak brzmi.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Pierwszy rok

Post autor: mrsdavis »

merciness, nie jest
Awatar użytkownika
teardrop0896
Posty: 67
Rejestracja: 19 lut 2013, o 18:30

Re: Pierwszy rok

Post autor: teardrop0896 »

czy atlas Yokochi/Sobotty/Nettera mozna spokojnie dostac w bibliotece w Katowicach?
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Pierwszy rok

Post autor: mrsdavis »

teardrop0896, 5 postów wyżej napisano:
terrible_justyna pisze:tu masz katalog naszej biblioteki. szukaj
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Pierwszy rok

Post autor: MrBrightside »

merciness pisze:Jak wiecie pewnie, na fb 1 roku szum, bo sylabus z biolomolo się dla Kato pojawił Chyba taki sam jak rok temu zresztą
To może ktoś się wypowiedzieć jak wyglądają ćwiczenia? Na karcie pracy są jakieś widma absorpcji do wyznaczania i wgl Mam nadzieję, że to nie jest takie straszne jak brzmi.
Zależy od asystenta. Moja grupa miała zajęcia z panią doktor i panem doktorem. Zaczynało się prelekcją prowadzoną raz przez nią, raz przez niego, potem była wejściówka z obowiązującego sylabusa - sekcja pani doktor pisała kartkówkę na 2 pytania, na oba trzeba odpowiedzieć aby zdać, a sekcja pana doktora odpowiadała u niego ustnie. Potem niby robiliśmy jakieś obserwacje pod mikroskopem, ale tak naprawdę mieliśmy czas żeby porozmawiać o pierdołach, podczas gdy pani doktor sprawdzała wejściówki, a pan doktor kontynuował odpytywanie. Na koniec pani doktor odczytywała oceny i to był właściwie koniec ćwiczeń, puszczała nas wolno.

A pierwszy sylabus to naprawdę nic ponad to, co było w liceum, jeszcze wszystko przypomną na prelekcji, więc naprawdę ciężko tego nie zaliczyć.
kincze
Posty: 11
Rejestracja: 10 lip 2014, o 12:19

Re: Pierwszy rok

Post autor: kincze »

A propos fartuchów. Potrzebujemy anatomiczny i laboratoryjny, tak? Po jednej sztuce wystarczy?

Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Pierwszy rok

Post autor: MrBrightside »

Si. Na anacie można się faktycznie upaprać mięchem i formaliną, ale na biolomolo i histo, a w drugim semestrze już tylko na histo ten fartuch jest tylko od tego żeby ładnie w nim wyglądać. Ja tam jeszcze na praktykach w nim popylałem, ale gdzie tam jeszcze do Waszych praktyk.
kincze
Posty: 11
Rejestracja: 10 lip 2014, o 12:19

Re: Pierwszy rok

Post autor: kincze »

A butki jakieś na zmianę też trzeba?

tegessmeges
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2013, o 19:00

Re: Pierwszy rok

Post autor: tegessmeges »

A jak jest z nazewnictwem łacińskim, bo ponoć używając nazw łacińskich my, jako, że nie mamy przedmiotu łaciny, nie musimy już odmieniać tych nazw. To prawda ? Można pisać w stylu ja być Indianin ?
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Pierwszy rok

Post autor: tchorz »

No nie wydaje mi się, zeby ktoś na anatomii kazał odmieniać miesień przez przypadki. ale jesli jest bruzda mięśnia to nie jest równe bruzda mięsień bo to nieprawidłowa nazwa. ale przeciez nie odmieniasz tylko uczysz sie nazwy z odmiana
tegessmeges
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2013, o 19:00

Re: Pierwszy rok

Post autor: tegessmeges »

A jeżeli mam w podręczniku bądź atlasie podaną l.pojedynczą to mogą mnie zapytać o liczbę mnogą ?
Awatar użytkownika
Rafau
Posty: 99
Rejestracja: 20 lip 2012, o 13:10

Re: Pierwszy rok

Post autor: Rafau »

tegessmeges pisze:A jeżeli mam w podręczniku bądź atlasie podaną l.pojedynczą to mogą mnie zapytać o liczbę mnogą ?
u nas o to nie pytali, bo mowili ze my przeciez laciny nie znamy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 17 gości