[Film] Mikroskop do 15k - o taki...

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: planapo »

Rynek wtorny to jest zawsze loteria, ja zaryzykowalem, trudno brac odpowiedzialnosc na zasadzie kompletuj to czy tamto bo mi potem bedziesz spodnie przez glowe sciagal jak sie nie uda. ( Osobno widzalem raz, z mikroskopami byl kilka razy, ale najczesciej jakies E800 po wysokich cenach, 5-6k $ i wiecej.

To jest niezla oferta:
ebay.com/itm/Nikon-Eclipse-E600-Trinocular-Reseach-Microscope-Y-QT-Quadnocular-Attachment-/171423303001

Brakuje polaryzatora i z tego co widze analizatora, obiektywy i okulary to wiadomo. Ale ze sprowadzeniem sporo wyjdzie a to ciagle nie jest komplet.
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: Hyper »

w takim razie chyba pozostaje mi tylko czekanie az pojawi sie E600 z takim kondenserem juz w zestawie.

wtedy chociaz jeden problem bedzie z glowy.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: planapo »

Powyzej masz (: Sprobuj do goscia napisac o kondensor i miske poza tym jest opcja best offer - zaproponuj 3k$, moze sprzeda?

I na tym etapie rozwazaj rownolegle Olympusa.
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: Hyper »

moze rzeczywiscie do niego napisze czy by sprzedal kondenser i miske (czy miska to nosepiece?).

troche boje sie kupowac zdekompletowany mikroskop (przynajmniej z tych podstawowych czesci, bo mam zerowe pojecie o tym co jest duzym problemem a co nie jest i dodatkowo dojda nastepne czesci do skompletowania.

za miske jaka cena jest rozsadna (zebym wiedzial ile zaproponowac)?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: planapo »

Tak, nosepiece. Miska do dic? jak licytowali to poszla kiedys za 350$, normalna cena to tak w okolicach ~500$.

Masz w sumie wczesniej napisane co jest problemem. W przypadku sprzetu Eclipse z DIC najgorsze sa: kondensor, dalej miska/polaryzator, korpus mikroskopu E600, nasadka tri trzytorowa, reszta (stolik, lampa, okulary, obiektywy etc) bez wiekszych klopotow.
JohnyM

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: JohnyM »

Dlatego pisałem - w tym momencie jest do poskładania od ręki Oly. Kondensor jest za 1500zł, U-DIC za 3000zł - reszta to nie problem.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: planapo »

w tym momencie jest do poskładania od ręki Oly
To bym sie dluzej nie wahal, bo na Nikona (chyba ze tego z miska i kondensorem pusci jakos taniej) mozesz sobie polowac dlugo, i chyba tyle w kwestii bardziej szczegolowego polecania (:
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: Hyper »

JohnyM a mozesz zapodac linki do tych czesci i powiedzcie wtedy jaki model Olympusa jest godny uwagi.

rozumiem, ze obiektywy mozna stosowac zamiennie, tzn obiektywy Nikona na Olympusie i odwrotnie.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: planapo »

Obiektywy raczej powinny byc firmowe.

Tj. na 160mm mozesz sobie mieszac marki, na oo jest z tym gorzej (chyba ze zaczniesz sie bawic w jakies kombinacje), a w przypadku Nikona Eclipse i Oly BX sie nie da - sa inne gwinty i dlugosc parafokalna.
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: Hyper »

napisalem do goscia o kondensor i miske, ale watpie zeby sprzedal te czesci osobno.
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: Hyper »

no wiec gosc mi napisal, ze jak zaproponuje dobra cene to zgodzi sie sprzedac osobno kondensor i miske.

poradzcie, wiec ile mu zaproponowac .

druga sprawa jest taka czy jest mozliwe, ze gdybym to kupile to czy da sie sprawdzic czy te czesci sa sprawne bez zamontowania w mikroskopie, bo poki co bym nie mial na czym tego sprawdzic.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: planapo »

Raczej trudno zepsuc te czesci.

Hmm, czyli jest otwarty na negocjacje (: Rynkowe ceny kondensora i miski mniej wiecej znasz. Teoretycznie wychodzi wiec ~1500$, wystartuj od 800$, zobaczymy co powie, moze wtedy poda swoja cene. Jesli jest otwarty na targi to mozna by sprobowac powalczyc o calosc. Zawsze mozesz wspomniec ze rozwazasz inny model - to tani chwyt, ale wtedy powinien bardziej chciec sprzedac.
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: Hyper »

dobra to zapodam mu cene 800$.
a powiedz mi jak sprawdzic czy ma te tarcze? mozna to zobaczyc ze zdjec przed ewentualnym zakupem?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości