Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
fraux
Posty: 186
Rejestracja: 13 lut 2014, o 08:51

Re: poprawa matury

Post autor: fraux »

potraficie odpowiadac ot tak na te zadania Bukaly? ja mam wrazenie,ze np komorke przyswoilam z kilku ksiazek i powinno byc okej, a patrze na te zadania i czuje sie przy niektorych glupia

Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: poprawa matury

Post autor: Passiflora »

Madridistka, może niektóre tak, ale większość jest z d*** wzięta
natalka94
Posty: 130
Rejestracja: 31 sie 2014, o 08:56

Re: poprawa matury

Post autor: natalka94 »

fraux pisze:potraficie odpowiadac ot tak na te zadania Bukaly? ja mam wrazenie,ze np komorke przyswoilam z kilku ksiazek i powinno byc okej, a patrze na te zadania i czuje sie przy niektorych glupia

dokładnie mam to samo. Mam wrażenie że te ksiązki to nie pod maturę, za dużo nie potrzebnych rzeczy podają no i zadania trudne.
natalka94
Posty: 130
Rejestracja: 31 sie 2014, o 08:56

Re: poprawa matury

Post autor: natalka94 »

Passiflora pisze:
natalka94 pisze:Co myślicie o tych cienkich książeczkach bukały ?
No ja własnie przerabiam komórkę skład chemiczny i struktura i na nie które zadania nawet nauczycielki mają problem z odpowiedzią.
Chodzi Ci o 10 książek z serii Trening przed maturą"? Jak dla mnie te zadania na końcu każdego rozdziału były po prostu niematuralne. To nie ten poziom
Ogólnie książki bardzo fajnie napisane, wypunktowane najważniejsze informacje, fajnie mi się z nich uczyło

Dzieki serdecznie za odpowiedź. Też miałam takie wrażenie ale myślałam że to tylko moje.
Awatar użytkownika
fructosum
Posty: 819
Rejestracja: 24 cze 2013, o 16:46

Re: poprawa matury

Post autor: fructosum »

fraux pisze:potraficie odpowiadac ot tak na te zadania Bukaly? ja mam wrazenie,ze np komorke przyswoilam z kilku ksiazek i powinno byc okej, a patrze na te zadania i czuje sie przy niektorych glupiap

miałam tak rok temu, gdy rozpoczęłam swoja przygode z Bukała nauczyłam się idealnie komórki a na zadaniach w Bukale miałam straszny mindfuck ale z czasem bylo coraz lepiej, coraz więcej rozumiałam i rozwiązywanie zadan przychodziło mi zdecydowanie łatwiej. Polecam Bukale. Jej zbiory nauczyły mnie maturalnego myślenia i tworzenia związków przyczynowo-skutkowych.

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: poprawa matury

Post autor: Smile_Forever »

Tak, Bukała ma świetne zadania pod kątem maturalnym, podpisuję się pod tym oburącz Rozwijają logiczne myślenie, są podobne do maturalnych i uczą maturalnego myślenia. Dlatego warto poświęcić im czas .
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: poprawa matury

Post autor: Passiflora »

Ale mówicie o zbiorach, prawda? Moim zdaniem jedne z najlepszych, które są dostępne na rynku. Bo zadania w podręcznikach Bukały raczej są niematuralne, przynajmniej te, które ja widziałam, bo nie czytałam wszystkich. Jakoś się zniechęciłam

Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: poprawa matury

Post autor: nodame »

W zeszłym roku nie uczyłam się z Bukały i dzisiaj tego żałuję. One są trudne, czasami nawet bardzo trudne, jednak uczą myślenia.
Czy zadania maturalne są na myślenie czy na wiedzę? No właśnie.
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: poprawa matury

Post autor: asdfgasdg »

Passiflora, a moglabys wrzucic z grafika google zdjecie podrecznika pani Bukaly? Tak z ciekawosci, bo pierwsze slysze o jej podrecznikach

Tez uzywalam te zbiory, duzo zadan jest ponad liceum ale te zadania ucza myslenia maturalnego.
natalka94
Posty: 130
Rejestracja: 31 sie 2014, o 08:56

Re: poprawa matury

Post autor: natalka94 »

Passiflora pisze:Ale mówicie o zbiorach, prawda? Moim zdaniem jedne z najlepszych, które są dostępne na rynku. Bo zadania w podręcznikach Bukały raczej są niematuralne, przynajmniej te, które ja widziałam, bo nie czytałam wszystkich. Jakoś się zniechęciłam

Passiflora czym się różnią zadania bukały od podręczników bukały? ja mam tylko te cienkie książeczki o tym mówimy?
W tym tygodniu kończę pierwszą cześc : skład chemiczny i struktura-komórka. Jestem naładowana pozytywnie Waszymi opiniami
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: poprawa matury

Post autor: Passiflora »

summertime2012, pisałam o tych książkach
1.png
1.png (74.76 KiB) Przejrzano 548 razy
natalka94, zadania ze zbiorów Omegi (napisanych przez Jagiełło albo Żelazny) są bardziej maturalne, a te w podręcznikach są chyba jedynie dla sprawdzenia wiedzy, chociaż niektóre i tak są ponad poziom. Zadania z tego zbioru
2.png
2.png (32.06 KiB) Przejrzano 548 razy
jednak trochę różnią się od tych, które są w 10 częściach Treningu przed maturą
aga09
Posty: 67
Rejestracja: 18 sie 2014, o 08:02

Re: poprawa matury

Post autor: aga09 »

Hej
W tym roku zdawałam bilogie podstawe ale nie dostałam sie na pielegniarstwo. Chce poprawić za rok ale nie wiem czy pisanie podstawy ma sens. Taka sytuacja : osoby piszące w 2015 pierwszy raz pisza sobie rozszerzenie i idą na pielegniarswto a ja napisze podstawe i znów sie nie dostane bo wszyscy beda mieli napisane rozszerzenie. Nie mam wiec przy nich szans z podstawą i znowu klapa. Pytam wiec Czy może moje punkty z pisania matury na starych zasadach tj.możliwość pisania podstawy , bedą jakoś inaczej przeliczane alby dorównać tym któzy obowiązkowo mają już rozszerzenie ? czy zwyczajnie bede na szarym końcu ? czy ktoś coś wie bo nie wiem co robić ?
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: poprawa matury

Post autor: distinguished »

aga09, Odpisałam Ci w poprzednim wątku. Musisz sprawdzić rekrutacje na uczelniach, na które chcesz się dostać. Tam będziesz miała przelicznik i oszacujesz co Ci się bardziej opłaca.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości