Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wrocław

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
emm11
Posty: 25
Rejestracja: 11 lip 2014, o 16:11

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: emm11 »

Cześć wszystkim)
mam pytanie dotyczace I roku wety we Wrocławiu.
Powiedzcie mi, w jakie ksiazki jest sie dobrze zaopatrzyc juz nawet przed studiami, a jakie mozna sobie darowac? te ksiązki to rownie dobrze moga byc ksera itd. i czy jakies opracowania z wykladów czy notatki warto kupowac czy jak to wyglada?

Z góry dzieki za informacje
Awatar użytkownika
angepisst
Posty: 29
Rejestracja: 10 paź 2011, o 15:23

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: angepisst »

Pewniaki na I semestr to do histologii podręcznik Kuryszko i Zarzycki, skrypt Madej, Kapuśniak, Kuryszko. Do biofizyki skrypt Kleszczyńska. Z resztą można się wstrzymać. Anatomia to albo Liebich i Konig albo Kobryń i Krysiak - to wszystko zależy od prowadzącego, bo osobiście w I semestrze uczyłam się z Liebicha, a w II jak zmienił się prowadzący to kolokwia były układane typowo pod Krysiaka oprócz tego polecam repetytorium z anatomii Przespolewskiej, a na sam początek do nauki kości w październiku osteologię Lutnickiego. Ale to naprawdę można poczekać i już w ciągu semestru się zaopatrzyć.
emm11
Posty: 25
Rejestracja: 11 lip 2014, o 16:11

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: emm11 »

super dzieki za informacje
Ankosik
Posty: 30
Rejestracja: 22 sie 2011, o 12:21

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Ankosik »

Zireael pisze:Kochani, czy coś się zmieniło jeśli chodzi o zakres podręcznikowy na 3 rok od postu Korczaszko ze wskazówkami?
Ktoś świeżo po 3 mógłby to krótko podsumować jeśli coś zmienili?

Dzięki
Zireael pisze:
Raczej wszystko się zgadza
Awatar użytkownika
Zireael
Posty: 116
Rejestracja: 14 lip 2012, o 14:46

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Zireael »

dzięki
Awatar użytkownika
Convallaria
Posty: 105
Rejestracja: 16 maja 2012, o 15:11

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Convallaria »

hej czy ktoś z Was mógłby mi przybliżyć jak wygląda sytuacja z załatwianiem stypendium naukowego? kiedy, co i gdzie trzeba załatwić? Nie jest jeszcze za poźno? wiem tylko, że trzeba mieć średnią wyższą niż 4,0.
Jeśli ten temat był już poruszany na forum to będę wdzięczna za link.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Korczaszko »

To się załatwia we wrześniu. Kiedyś to było do ostatniego września teraz nie wiem czy nie wcześniej. Średnia 4,0 to mało, odkąd jest stypendium ministra rektorskie dostaje je 10% wydziału, przydzielane są pkt - za średnią, osiągnięcia sportowe, publikacje w gazetach, sejmiki itd. Wszystko można znaleźć na stronie (nie pamiętam czy uczelni czy wydziału, szukanie zajmie mi tyle samo co Tobie). Z tego co mi się wydaje rok temu jeśli miało się tylko średnią to trzeba było mieć coś koło 4,5.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Kas_ia »

Convallaria pisze:hej czy ktoś z Was mógłby mi przybliżyć jak wygląda sytuacja z załatwianiem stypendium naukowego? kiedy, co i gdzie trzeba załatwić? Nie jest jeszcze za poźno? wiem tylko, że trzeba mieć średnią wyższą niż 4,0.
Jeśli ten temat był już poruszany na forum to będę wdzięczna za link.
To się załatwia w pazdzierniku- a przynajmniej rok temu tak bylo. Jesli z samej sredniej chcesz wyciagnac, to musi byc wysoka, bo tak jak Korczaszko napisala to sie wszystko sumuje i tak na przyklad, jesli chodzi o srednia to za 4,0-4,1 jest 1 pkt 4,11-4,2 2 pkt itp. Do tego punkty za to, co Korczaszko wypisala. W tym roku, trzeba bylo miec 5 pkt, czyli z samej sredniej to powyzej 4,4 . Do tego chyba trzeba miec zaliczone wszystkie egzaminy w I terminie. Slyszalam tez, ze jesli ma sie ukonczony inny kierunek studiow, to nie mozna dostac naukowego, ale nie wiem, bo nie sprawdzalam
konica
Posty: 12
Rejestracja: 14 paź 2010, o 14:32

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: konica »

Są może jakieś przedterminy na 4 roku? Jakie są zasady? Po ciężkiej tegorocznej sesji chciałabym w jak najlżejszy sposób przejść kolejną.
vixi212
Posty: 14
Rejestracja: 27 cze 2014, o 20:02

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: vixi212 »

Czesc
ma ktos z Was na sprzedaz czaszke lub pol czaszki konia z zuchwa? chetnie kupie
Ankosik
Posty: 30
Rejestracja: 22 sie 2011, o 12:21

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Ankosik »

żeby nie zaśmiecać i nie tworzyć nowych wątków napisze tutaj
Posiadam mnóstwo materiałów, kserówek, jakieś skrypty i ksera książek na 3 rok wety we Wrocławiu, odstąpię je za niewielką kwotę plus oczywiście mogę zgrać materiały z kompa
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Kas_ia »

Doszukałam się wcześniej tutaj na forum, że na 2 semestr APów przydaje się książka Choroby zakaźne zwierząt Glińskiego. Czy chodzi o Choroby zakaźne zwierząt : z elementami epidemiologii i zoonoz : praca zbiorowa z 2011 roku, czy o coś innego ?
Ankosik
Posty: 30
Rejestracja: 22 sie 2011, o 12:21

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Ankosik »

Używaliśmy Glińskiego tylko na psy i koty, czyli dwa zajęcia i mam na kompie zeskanowane potrzebne fragmenty, ale nie pamiętam dokładnie tytułu książki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości