Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

oksytocyna pisze:Jest możliwe (realne) przygotowanie się od teraz do OlChem (w tym roku szkolnym)?
Możesz spróbować, ale jeśli już, to jak najszybciej. Najpierw rozwiąż te pięć zadań wstępnych, nawet z pomocą różnych książek, daj do sprawdzenia nauczycielowi, a w międzyczasie ucz się już pod maturę (najlepiej w kolejności: fizyczna, nieorganiczna, organiczna, a potem analityczna). Tylko, jeśli chcesz wystartować, to musisz mieć już materiał licealny bardzo dobrze opanowany. Pierwszy etap (zadania wstępne to zerowy etap) jest pod koniec listopada, więc jeśli się postarasz, to może coś z tego wyjdzie. Choć nie ukrywam, że trochę późno się na to zdecydowałaś. Sądzę jednak, że dasz radę - po prostu nie poddawaj się, jeśli będziesz tym zmęczona. Ile ja rzeczy bym nie zrobił, gdybym przegrywał ze zmęczeniem i niechęcią.

Odnośnie książek - Zbrodnia i kara zaliczona! Dżizys, normalnie było tak, jak mówiła polonistka - jak zaczniecie to czytać, to nie będziecie mogli się od tego oderwać, będziecie żyli tą książką". Coś w tym jest. Niepotrzebnie opierałem moje zdanie, nie znając jeszcze książki, na opiniach innych - a że nudne, a to w ogóle nic się nie dzieje oprócz zabójstwa starej baby-lichwiarki, a to trwa tyle a tyle, a wydaje się, jakby to było kilka lat. Moim zdaniem jedna z najlepsiejszych książek, jakie kiedykolwiek przeczytałem - normalnie cudo! Aż chce się sięgnąć po więcej utworów pana Dostojewskiego.
Awatar użytkownika
pneumokok
Posty: 26
Rejestracja: 28 cze 2014, o 21:43

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: pneumokok »

Hej, takie pytanie. W co lepiej zainwestować?
Trzy podręczniki Lewińskiego tego typu.
czy może Molekularne podłoże biologii Genetyka Cytologia i histologia itd. też Lewińskiego ?
schoolboyq
Posty: 116
Rejestracja: 25 paź 2013, o 22:50

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: schoolboyq »

SiO2+H2Onie zachodzi
Fe2O3+H2Onie zachodzi
kto wytłumaczy dlaczego tak i skąd to wiadomo?
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Latimeria_ »

SiO2 to piasek. nie potrafię powiedzieć dlaczego akurat tak się dzieje, ale chyba każdy wie, że piasek nie reaguje z wodą

a co do tlenku żelaza, to tylko tlenki metali bloku s reagują z wodą.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Collo »

Latimeria chalumnae pisze: a co do tlenku żelaza, to tylko tlenki metali bloku s reagują z wodą.
W odpowiednich warunkach reakcja glinu z wodą też zajdzie

sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: sunset »

schoolboyq, SiO2 jest wyjątkiem, to jedyny tlenek kwasowy, który nie reaguje z wodą, warto zapamiętać, bo się trafia Chyba na próbnej maturze z WSiPu w marcu to było.
Fe2O3 to chyba wynika z tego, że to tlenek amfoteryczny, a one nie reaguja z wodą.
Latimeria chalumnae pisze:
a co do tlenku żelaza, to tylko tlenki metali bloku s reagują z wodą.
Na pewno taka zasada funkcjonuje? Tzn nie wiem czy na maturze to byłoby dobre uzasadnienie. A na przykład Mn2O7+H2O albo CrO3+H2O? Przecież to nie jest blok s.
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Latimeria_ »

hmm racja. w takim razie coś musiało mi się pomylić przepraszam za wprowadzenie w błąd
doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: doktorowa »

Fe2O3 jest amfoteryczny
miczkaa
Posty: 85
Rejestracja: 13 lis 2013, o 18:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: miczkaa »

Używanie może Maturalnie ze zdasz ? Polecacie ?
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Castellano »

miczkaa pisze:Używanie może Maturalnie ze zdasz ? Polecacie ?
Dołączam się do pytania, wczoraj znalazłam na chomikuj
_
Logika Bukały:
Mszaki to rośliny siedlisk wilgotnych o ciele zróżnicowanym na tkankę miękiszową, przewodzącą - PRAWDA.
Do mszaków zaliczane są rośliny o różnorodnej budowie, niewykształcające typowych tkanek przewodzących - PRAWDA.
Przecież to jasne
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Seeba »

Żeby tylko tam były takie nieścisłości.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: ryniofit8000 »

Właśnie zdecydowałem, że jednak zdaję niemiecki R (przejrzałem arkusze )
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: mrsdavis »

Castellano pisze:
miczkaa pisze:Używanie może Maturalnie ze zdasz ? Polecacie ?
Dołączam się do pytania
Ja przerobiłam przed maturą. Jak ktoś ma, to nie zaszkodzi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości