Jak się uczyć do matury z chemii?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
lizard96
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 2011, o 17:32

Jak się uczyć do matury z chemii?

Post autor: lizard96 »

Mam pytanie do ludzi, którzy maturę mają już za sobą. W jaki sposób powtarzaliście chemię do matury? Ja w lipcu zrobiłam 2 działy, zrobiłam do nich mnóstwo zadań z kilku zbiorów (witowski, pazdro, maturalnie, ze zdasz.) i teraz gdy do nich zaglądam to połowy rzeczy nie pamiętam, a zadania które bez problemu rozwiązywałam zaczynają sprawiać mi trudność. Co zrobić by tego uniknąć? Bo raczej nie przerobię chemii w 2 tygodnie, by w maju mieć wszystko na świerzo".
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Jak się uczyć do matury z chemii?

Post autor: zoo_ »

Ucz się z głową. Na zrozumienie, nie na wkucie bo tak jest i tyle". Musisz wiedzieć dlaczego tak konkretnie się dzieje.
I przechodź do następnych działów jak już jesteś pewna, że umiesz aktualny.
Kwestia też jakich działów uczyłaś się w lipcu (z jakim udziałem pamięciówki w tychże), czy pierwszy raz od zera", czy wcześniej był kontakt.
Poza tym spokojnie, do matury jeszcze daleko, jest czas, żeby powtórzyć kilka razy cały materiał I z czasem będzie tak, że na dłużej go zapamiętasz.
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Jak się uczyć do matury z chemii?

Post autor: distinguished »

lizard96 pisze:Ja w lipcu zrobiłam 2 działy, zrobiłam do nich mnóstwo zadań z kilku zbiorów (witowski, pazdro, maturalnie, ze zdasz.) i teraz gdy do nich zaglądam to połowy rzeczy nie pamiętam
Gdy uczysz się danego działu i zaraz po przerobieniu teorii bierzesz się za wszystkie zadania i po miesiącu nic nie pamiętasz to tylko dlatego, że nie robisz powtórek i robisz za dużo na raz. Musisz rozkładać materiał, robić po parę zadań z różnych działów, które przerobiłaś, powtarzać, to co już umiesz. Nie da się nauczyć raz na zawsze, bez powtórek. Poczytaj o krzywej zapamiętywania.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości