Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: goodman »

Zeby sie przeniesc z innej uczelni to musisz miec albo bardzo wysoka średniagt4.5 czy osiągnięcia naukowe, albo w miare wysoka średnia i dobry powód. Znajoma sie przeniosła z Kato z średnia 4.0, a powodem była jakas konieczność leczenia we Wrocławiu. Ale też nie od razu. Dopiero po jakichś odwołaniach rektor zgodził się ja przyjąć (bo dziekan od razu odrzucił, gdyż nowi obcy studenci są niepotrzebni, no chyba, ze ew. z niestacjo) i dowiedziała się o tym dopiero na początku października, jak już miała mieszkanie i książki w Kato załatwione, a we Wrocławiu jeszcze nic. Przeniesienia ze stomy chyba nadal są możliwe, ale też raczej trzeba mieć jakiś dobry powód i możliwe, że też oceny czy poprawa matury. Tego nie wiem, nie czytałem regulaminu w tej sprawie, ale napewno konieczne jest odrobienie wszystkich różnic programowych, a będzie ich całkiem sporo. Po reformie 1 i 2 rok są tak napięte, że współczuję tym co są zmuszeni takie manewry wykonywać. Osobiście bym chyba wolał zostać na rok no-lifem, wycisnąć średniągt4,5 na SUMie, a jak sie nie uda to spróbować za rok, ale dalej być na leku.

LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: LanceArmstrong »

Cześć, jak jest teraz na leku we Wrocławiu? Bardzo możliwe że się dostanę i szukam opinii. Słyszałem że jest kiepsko jeśli chodzi o stypendium socjalne (400-500) gdzie w Lublinie mi zaproponowali około 900 Poza tym miasto znam, lubię i mam nadzieję że się zobaczymy w październiku.
Pytanko o pierwszy rok. Czy dużo się pozmieniało po reformie? Słyszałem że nic nie wyrzucili z programu
Długo macie zajęcia? Dużo uwalają z anato, histo i biolomolo?
pozdrawiam
lulka8
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 14:10

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: lulka8 »

ja chciałabym się zapytać o fizjoterapie? jak jest,dużo nauki,nawał zajęć?
dawid1994
Posty: 5
Rejestracja: 7 lip 2014, o 08:36

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: dawid1994 »

LanceArmstrong pisze:Pytanko o pierwszy rok. Czy dużo się pozmieniało po reformie? Słyszałem że nic nie wyrzucili z programu
Długo macie zajęcia? Dużo uwalają z anato, histo i biolomolo?
pozdrawiam
Chodzi Ci o reformę z 2012 roku? To dużo się zmieniło
Klaudia___
Posty: 2
Rejestracja: 8 lip 2014, o 20:20

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: Klaudia___ »

1. Zajęcia na lek-dent też odbywają się blisko pl. Grunwaldzkiego czy Krakowskiej?
2. Jak z harmonogramem zajęć na lek-dent? Dużo przerw, zajęcia od rana do wieczora czy jakoś inaczej?
3. Jak ze sprzętem na tym kierunku? Z postów z okolic 2010 wynika, że poziom tragiczny, coś się zmieniło?
medyk2014
Posty: 74
Rejestracja: 4 lip 2014, o 14:10

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: medyk2014 »

Witam serdecznie ! Dostałem sie do Zabrza i do Wrocławia i mam olbrzymi dylemat. Bardzo proszę o jakąkolwiek rade. Bede wdzięczny.

Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: paaula »

gdzie masz bliżej?
delia0123
Posty: 26
Rejestracja: 2 lip 2013, o 22:47

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: delia0123 »

Akurat w przypadku tych dwóch bez zastanowienia wybrałabym Wrocław, bez względu na odległość.
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: anonymous2012 »

delia0123 pisze:Akurat w przypadku tych dwóch bez zastanowienia wybrałabym Wrocław, bez względu na odległość.
A ja nie. Choć do Zabrza mam pewne zastrzeżenia, tak uważam mimo wszystko, że jest to uczelnia do łatwiejszego przejścia anatomii niż Wrocław. Ale co kto woli.
metioninka
Posty: 131
Rejestracja: 28 cze 2013, o 20:46

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: metioninka »

jaki najlpeszy atlas? i czy lacinski ?czy angielski?
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: anonymous2012 »

Według mnie polski, który w nawiasach ma łacińskie nazwy.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: goodman »

metioninka pisze:jaki najlpeszy atlas? i czy lacinski ?czy angielski?
Wszystko zależy co Ty wolisz. Ang imho jest łatwiejszy, bo nie ma końcówek do odmiany, ale w prawie wszystkich podręcznikach jest łacina i to z nią ma sie więcej kontaktu. Na cwiczeniach tez asystenci wiecej uzywaja laciny, ale to ma ta zalete, ze oni (łącznie z prof) nie ogarniaja dobrze ang i czasem mozna lekko zmyslic nazwę. Jednak nazwy te sa tak podobne, ze uczac sie w jednym jezyku rozumie sie oba. Ogolnie nazwy to najlatwiejsza czesc anaty i osobiscie nie zwracalem na nie uwagi, same wchodzily. Tylko na poczatku sprawiaja problem, bo wszystko jest nowe, ale potem to juz jakos leci. Atlasu polskiego nie polecam, bo na egzaminie i tak trzeba umieć wszytkie nazwy (nawet tych najmniejszych pierdółek) w j. obcym, a polskich nie trzeba znać wcale.

anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: anonymous2012 »

Ja miałem na początku atlas z samymi łacińskimi nazwami i w ogóle nie umiałem się z niego uczyć, bo nie rozumiałem tych nazw. Musiałem je najpierw tłumaczyć na polski, co zajmowało niepotrzebnie czas. Dopiero jak kupiłem polski, który miał w nawiasie łacińskie nazwy było ok. Tyle, że ja to piszę pod kątem ŚUMu, a u nas nie było czegoś takiego jak egzamin praktyczny, a teoria w formie testu. Jedynie szpilki w ciągu roku, na których u niektórych prowadzących można było wypisywać nieistniejące rzeczy jak się do kogoś takiego trafiło na zajęcia.
Niemniej jednak uważam, że jeśli ktoś miałby tłumaczyć sobie z angielskiego lub łaciny na polski jakieś nazwy, to jest to stratą czasu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości