Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: mrsdavis »

Ja lekarzy rodzinnych, do których trafiam, nie uważam za specjalistów, ale zdaję sobie sprawę, że nie należy generalizować.
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jocisko »

Myślę, że to zależy od miejsca. Ktoś przyzwyczajony do zadupiastej przychodni, gdzie rodzinny tylko rzuca L4 i skierowanie, a o USG nikt nie słyszał może sądzić, że rodzinna to ciepła, nudna, ale pragmatyczna specka. Tak samo medycyna pracy.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: mrsdavis »

Nie nazwałabym ani swojej obecnej, ani poprzedniej przychodni zadupiastą, a jednak jakość usług świadczonych przez lekarzy rodzinnych pozostawia i pozostawiała (przynajmniej dla mnie) wiele do życzenia. Tylko raz trafiłam na kogoś konkretnego, kto nie patrzył na mnie wzrokiem pt. dostaję za ciebie 7 zł, zaraz muszę biec do innej przychodni, więc nie zawracaj głowy".
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jocisko »

Oj oczywiście, że nie każda zadupiasta jest zadupiasta merytorycznie i odwrotnie
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: doktorka »

to tez zalezy z czym sie przychodzi,jak widze,ze ktos jest 10 raz w tym miesiacu,a problemem jest krostka, ktora mam od 15 lat i zawsze w sierpniu na dozynki robi sie bardziej czerwona", to tez patrze na taka osobe blednym wzrokiem pt idz do psychiatry i nie zawracaj". Ale rodzinni,ktorzy kieruja do szpitala z uzasadnieniem niedokrwistosc", nie zrobiwszy nawet morfologii, to tez nagminne. Szkoda tez, ze nie maja uprawnien do wszystkich badan-kolejki do specjalisty bylyby mniejsze o polowe,a rodzinny nie musialby czuc tego upokorzenia przed pacjentem,ktore czuje gdy tlumaczy,ze nie jest godzien by kierowac na MR czy usg kolana.

Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Medycyna Lwów »

Od nowego roku pakiet uprawnień do badań dodatkowych w POZ drastycznie wzrośnie, a wszystko w ramach tej samej stawki kapitacyjnej, więc pewnie na większość badań chorzy nie będą i tak kierowani.
mrsdavis pisze:Nie nazwałabym ani swojej obecnej, ani poprzedniej przychodni zadupiastą, a jednak jakość usług świadczonych przez lekarzy rodzinnych pozostawia i pozostawiała (przynajmniej dla mnie) wiele do życzenia. Tylko raz trafiłam na kogoś konkretnego, kto nie patrzył na mnie wzrokiem pt. dostaję za ciebie 7 zł, zaraz muszę biec do innej przychodni, więc nie zawracaj głowy".
Podobnie można patrzeć na [pacjenta (tylko wyj. chorego), który wie lepiej co mu jest od lekarza i podkreśla że mu się należy, bo składki płaci.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: mrsdavis »

Takie skrajne przykłady można mnożyć. Wspomniałam już wyżej, że absolutnie nie chcę generalizować.
W moim przypadku (a siłą rzeczy tak formułuję swoje sądy o świecie) widzę po prostu, że przewlekłą chorobę można było wykryć co najmniej parę lat wcześniej.
Kaamil pisze:pacjenta () który wie lepiej co mu jest od lekarza i podkreśla że mu się należy, bo składki płaci.
i akurat w moim wypadku może rzeczywiście powinnam była szukać i wiedzieć lepiej zażądać czegoś, bo tak, moi rodzice płacą olbrzymie składki.
Ale cóż, nie o użalanie chodzi, a o krótkie stwierdzenie, że być może z takich właśnie powodów lekarze rodzinni są uważani za tych hm gorszych/ mniej kompetentnych/ z mniejszą wiedzą.
jobe
Posty: 11
Rejestracja: 12 lip 2014, o 12:59

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: jobe »

Ile zarabia taki lekarz rodzinny? Bo moja lekarz rodzinna ciągle narzeka na swój zawód ,że drugi raz by go nie wybrała itp A co najśmieszniejsze wysyła swojego syna na lekarski (hipokryzja) - pewnie ,dlatego aby przejął po niej bazę pacjentów? .
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: pistolet007 »

jobe, a teraz znajdź Polaka, który nie narzeka na swoją robotę i zarobki
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: mis koala »

Większośc lekarzy narzeka i mówi, że drugi raz by tego zawodu nie wybrali U którego nie byłam i mówiłam coś o medycynie to kazdy odrychowo odradzał A potem wysyłają swoje dzieci, wnuki itd.
A co do rodzinnych to moaj nie robi nic oprócz stiwerdzania że ktoś ma grypę lub anginę, resztę kieruje na badanie okresowe do szpitala żeby wykryli co mu jest
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Castellano »

Niestety nie wyrosłam jeszcze z pediatry
Bo ja tak lubię moją panią doktor, mogłabym mówić do niej babciu ♥
jobe
Posty: 11
Rejestracja: 12 lip 2014, o 12:59

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: jobe »

Jak się zastanawiałam nad kierunkiem studiów ,to jak się zapytałam jakiegoś lekarza - to każdy odradzał. A w szkole okazywało się ,że ich dzieci są na biol-chemach. Ostatnio jak byłam u rodzinnego ,to zrobił ze mną wywiad. Mówił ,że ma syna w maturalnej klasie i jest leniem ,który sam nie zajrzy do nauki a idzie na lekarski. Lekarka wypytywała się o moje wyniki jak głupia. Jeszcze musiałam mówić jej z czego się uczyłam ,a kiedyś jak do niej chodziłam na wizyty - to zawsze mówiła nie chcę ,aby moje dziecko szło na medycynę .Straszna hipokryzja. Na prawdę nie orientujecie się ,na jakie stawki oni narzekają. Jeżeli są to kwoty minimum 5 tysięcy - to na prawdę Polakowi nigdy nie dogodzisz".
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Castellano »

Taka jedna znajoma osoba kłóciła się z synem, bo nie poszedł na UJ Że jest leniem i w ogóle
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości