Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: kate27 »

Co do dentystów - zdecydowanie wolę facetów

Od wielu lat regularnie uczęszczam do różnej maści stomatologów (głównie orto) z powodu poważnych problemów z zębami i moje doświadczenie jest takie, że kobiety często nie wiedzą za co się zabrać, jak się zabrać, jakich narzędzi użyć, nie mają siły zdjąć/zamocować niektórych elementów (orto)

*Ale to tylko moje doświadczenia i nie zaprzeczam, że gdzieś tam w świecie istnieją też konkretni dentyści płci pięknej

Anegdotka z mojej ostatniej wizyty:
Obsługa foteli stomatologicznych (to pewnie ma jakąś specjalistyczną nazwę, ale nie śmiejcie się ze mnie, bo się nie znam ) zdawała się przerastać panią dentystkę i na początku przez kilka minut pojeździłam sobie na przemian w górę i w dół zanim w końcu dała radę mnie odpowiednio ustawić. Czułam się jak w wesołym miasteczku.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: doktorka »

Zarobki zaleza od statusu-czy pracuje u kogos czy ma swoj POZ-i od ilosci pacjentow,ktorzy sa do takiego lekarza zapisani. Przecietnie wychodzi kilkanascie tys mysle.ale to pewnie nie o kase lekarce chodzilo,a o zawod upierdliwy. Wysylanie dzieci na lek przez lekarzy to nie hipokryzja-przeciez to dzieci decyduja i co ci rodzice maja na to poradzic. Czy wam rodzice mowili,ze kaza wam isc na lek? Heh. Moja mama byla wsciekla,ze ide na lek,co nie znaczy,ze nie pomogla mi jak juz sie zdecydowalam-zaplacila za ksiazki itd. A wsciekla jest nadal i sie nie dziwie) Kaamil, na badaniach oszczedzaja wlasciciele POZ, ci zatrudnieni maja to w d.

Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: mrsdavis »

doktorka pisze:przeciez to dzieci decyduja i co ci rodzice maja na to poradzic.
Ojjjj, zdziwiłabyś się.
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Castellano »

mrsdavis pisze:
doktorka pisze:przeciez to dzieci decyduja i co ci rodzice maja na to poradzic.
Ojjjj, zdziwiłabyś się.
Jest wiele rodzin z tradycjami", gdzie dzieci idą do tego samego liceum, co rodzice, a potem na te same studia i często nawet na ten sam uniwersytet. Są też ambitni rodzice, którzy dają kasę na studia lekarskie albo wcale. Ci nieco sprytniejsi wpajają dzieciom od małego przecież ty marzysz, żeby zostać lekarzem! (tak jak rodzice podpowiadający dzieciom o czym marzą na gwiazdkę, tylko trochę wyższy level). Następnie kupuje się dziecku grę edukacyjną, grę operacja", zestaw małego lekarza i z fałszywie słodkim uśmieszkiem opowiada znajomym: Mój synuś to od małego chce być lekarzem, tak się interesuje". Tylko, że to trochę smutne, bo czasem synuś uparcie twierdzi, że będzie policjantem. Znam mnóstwo takich osób.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: mrsdavis »

Castellano, z ust mi to wyjęłaś.
jobe
Posty: 11
Rejestracja: 12 lip 2014, o 12:59

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: jobe »

jeżeli lekarka mi mówi ,że jej syn uwielbia historię ,a mówi że idzie na lekarski - to coś jest nie halo. A co do zawodu - to taki lekarz rodzinny zarabia te kilkanascie tysiecy : siedząc na du*ie w przychodni ,robiąc ciągle te same czynności. A 3/4 wizyty (jak ja jestem) dotyczy mojego życia prywatnego (nauki/szkoły). Znowu dentysta ,aby zarobić kilkanascie tysiecy się musi nazapierniczać nad pacjentem - co więcej - nie słyszałam ,aby jakiś dentysta narzekał (niekiedy na ból kręgosłupa - to zrozumiałe) ,a wszyscy lekarze(na czele z moją rodzinną) ciągle . Nie mam pojęcia czemu tak jest.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Stalowy »

jobe, dentysta nie ma czasu na zamartwianie się i popychanie głupot
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: mrsdavis »

jobe pisze:nie słyszałam ,aby jakiś dentysta narzekał
Jesteśmy mądrzejsi ^^
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Amani »

Kilkanaście tysięcy lekarz rodzinny i jeszcze miałby narzekać.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Mårran »

Niektórym zawsze mało
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: randomlogin »

Oj ale przeciez roznice w zarobkach rodzinnych sa akurat ogromne. Pewnie, gdzies na zadupiu mozna wyciagac z tego niezla kase. Ale w miescie? Kilkanascie tysiecy? Nie wiem z czego niby. A znam takich, ktorzy maja 2,5k.
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: pistolet007 »

randomlogin pisze:Oj ale przeciez roznice w zarobkach rodzinnych sa akurat ogromne. Pewnie, gdzies na zadupiu mozna wyciagac z tego niezla kase. Ale w miescie? Kilkanascie tysiecy? Nie wiem z czego niby. A znam takich, ktorzy maja 2,5k.
właśnie też tak kminiłem gdzie doktorka ma tych co zarabiają kilkanaście tys. (z tym, że jeszczegtrzeciętnie<!) o Ale w takim razie wszyscy na rodzinnego!
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Mårran »

U nas na wsi to akurat rodzinny dobrze sobie żył, a się nie przepracowywał, ale to wieś, jeden rodzinny, to wiadomo.
Pani Buka
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości