I ROK - LEKARSKI

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
strateg37
Posty: 25
Rejestracja: 27 cze 2014, o 22:33

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarski

Post autor: strateg37 »

Proszę o szybką odpowiedź. Od dzisiaj miały być zapisy na W-F. Zalogowałem się swoim Peselem, ale pisze:

"Brak aktywnych zajęć na które możesz się zapisać".

O co chodzi?
graphgiraffe
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2013, o 20:15

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarski

Post autor: graphgiraffe »

Chodzi o to, że na lekarskim (wydział lekarski) nie ma wuefu
strateg37
Posty: 25
Rejestracja: 27 cze 2014, o 22:33

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarski

Post autor: strateg37 »

Dzięki, bo już się przestraszyłem, że popełniłem błąd wchodząc tam dopiero teraz wieczorem, a np. dziś rano już wszystko zostałoby zaklepane.
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarski

Post autor: Ziomek123 »

Mój rocznik miał wf przez dwa lata, a teraz zlikwidowali i brzuchy studentom rosną
adu93
Posty: 95
Rejestracja: 4 lut 2014, o 16:51

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarski

Post autor: adu93 »

Obrosnę w tłuszcz Co sądzicie o podręczniku Graya? Czy rzeczywiście jest w nim tyle błędów, jak niektórzy wspominają?
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Giardia Lamblia »

Błędy są (nie dużo - ale takie, że mogą pytać o te struktury), jednakże nie to jest największą wadą. Tam po prostu nie ma wielu ważnych informacji. Ważnych = żeby nie być zaskoczonym.
adu93
Posty: 95
Rejestracja: 4 lut 2014, o 16:51

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: adu93 »

Dzięki wielkie próbuję jakoś skompletować podstawową listę, optymalnych dla sb książek i mam wrażenie, że z każdą następną informacją mam coraz większą pustkę w głowie /
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Giardia Lamblia »

Nowe Skawiny z angielskimi mianami wyglądają obiecująco.

Nie wiem jak z błędami w tłumaczeniu - w końcu nowe
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Ziomek123 »

U nas pytania na kołach teoretycznych były typowo z Graya, na pierwszym nawet słowo słowo z takich pytań testowych do Graya (oddzielna książka). Jak sam prof. mówił obowiązuje Gray i Woźniak, a asystenci, że tylko Bochenek i Bochenek, a poza Bochenkiem możecie doczytywać z Bochenka.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Giardia Lamblia »

Żeby zdać teorię trzeba najpierw zdać praktyczny, a ten jest u asystentów. Pierwszy termin rzeczywiście może być Grayowy, każdy kolejny (w tym te u prof.) już nie.

Z Bochenkiem przesada, na niego nie ma czasu i asystenci są świadomi. Można doczytywać, ale nie uczyć się. Asystenci raczej w żartach tak mówili/żeby postraszyć
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Giardia Lamblia »

olamaria pisze:Mógłby mi ktoś napisać czym różni się embriologia Bartela od embriologii medycznej Bartela? I ewentualnie którą lepiej mieć?
Stare pytanie, ale odpowiem. Embriologia medyczna jest wersją skróconą dla kierunków o bardziej ogólnym programie nauczania embriologii. Na lekarskim obowiązuje Bartel 800-stronicowy.
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: pistolet007 »

ej, jeśli np. Biofizyki na planie jest napisane, że ma być 6 zajęć od 6 października, to znaczy, że ten przedmiot (ćwiczenia) będą tylko przez 6 tygodni, a potem już koniec? I tak samo z informatyką (3 zajęcia)? Bo akurat ten syf bardzo mi niszczy plan godzinowy, ale no, jak tylko 1,5 miesiąca to wytrzymam XDD
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Giardia Lamblia »

Tak.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 32 gości