Pierwszy rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Pierwszy rok

Post autor: iSzymur »

Jak często dam radę wracać do domu? 250km. Uczenie się w pociągach mi nie przeszkadza, do tego będę miał materiały elektroniczne, natomiast bardzo mi zależy na wracaniu do domu przynajmniej raz w tygodniu. Wiem, że w pierwszym semestrze 1 roku to realne, a potem?
Awatar użytkownika
Edenista
Posty: 270
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:07

Re: Pierwszy rok

Post autor: Edenista »

Czyli uczyc sie samych slowek w l.pojedynczej , a jak kaza mi napisac glowa po lacinie a ja zamiast caput napisze capitis to dostanę pkt?

pawel17041995
Posty: 214
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26

Re: Pierwszy rok

Post autor: pawel17041995 »

kiedy zaczynają się pierwsze zajęcia na lekarskim w Katowicach?
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Pierwszy rok

Post autor: młody technik »

pawel17041995, 29 IX
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Pierwszy rok

Post autor: Izuzet »

iSzymur, ja mam 400 km do domu. Podczas I roku studiów byłam w domu średnio raz na dwa miesiące. Oczywiście zakładałam, że będę się w domu uczyć i co ja to nie zrobię", a kończyło się na spaniu, jedzeniu, oglądaniu telewizji i rozmawianiu z rodzicami albo wychodzeniu gdzieś z domowymi znajomymi. Wyjazdy do domu są dla większości szalenie nieefektywne jeżeli chodzi o naukę, oczywiście są wyjątki, ludzie jak się dobrze zorganizują to uczą się w domu (ewentualnie jak mają 70km i krótko jadą i długo w domu są), Ci którzy mają dalej zwykle do domu jeżdżą żeby się zrelaksować, a nie ślęczeć nad książkami. A czy to jest wykonalne? Cóż. 250 km pociągiem w wykonaniu PKP to jakieś 4 do 5 h (poprawcie mnie, jeżeli się mylę), czyli jak startujesz w sobotę o 8 to przed 12 jesteś i musisz w niedzielę o jakiejś 17 już z domu wychodzić. Dla mnie szczerze. bez sensu.
tegessmeges
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2013, o 19:00

Re: Pierwszy rok

Post autor: tegessmeges »

Ukazał się sylabus z anatomii. Jednym z punktów są regiony ciała. Chciałam się dowiedzieć, czy wystarczą nazwy tych kilku podstawowych regionów, które są w Skawinie: region głowy, twarzy, szyi, piersiowy, brzuszny, krocza i kończyny dolnej oraz górnej czy musimy znać wszystkie wszyściuteńkie regiony, które są w atlasie Sobotty czy Nettera?
Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: Pierwszy rok

Post autor: Locus »

ten sylabus jest dla Kato tylko?
Awatar użytkownika
luk
Posty: 250
Rejestracja: 7 cze 2010, o 13:04

Re: Pierwszy rok

Post autor: luk »

z tego co pamietam to w skawinie nie ma wszystkich informacji. Niestetytych regionów jest mnóstwo My uczyliśmy się z bochenka regionów ciała a ze skawiny głównych linii ciała i połączeń kości( pamiętam je w skawinie jest błąd odnośnie jakiegoś stawu, że jest napisany że dwuosiowy a powinien być jednoosiowy(bodajże staw śrubowy) i jak ktoś napisał odwrotnie, bo prowadzący jeszcze mówił to na seminarium przed zaliczeniem, to miał niezaliczonego kolosa u mnie w grupie.
Awatar użytkownika
Piotreklek
Posty: 179
Rejestracja: 29 cze 2013, o 15:54

Re: Pierwszy rok

Post autor: Piotreklek »

Ale te regiony są w większości nie potrzebne Bardziej skupcie się na rodzajach połączeń kości itd bo głównie z tego składała się pierwsza wejściówka z tego co pamiętam
ŚUM Katowice lekarski 2013-2019
MrsCytoplazma
Posty: 319
Rejestracja: 6 paź 2011, o 20:08

Re: Pierwszy rok

Post autor: MrsCytoplazma »

podobno ogarnięcie skawiny na początek wystarczy na 1 wejściówę i też słyszałam o tym żeby uważać na ten staw jednoosiowy - śrubowy.
pawel17041995
Posty: 214
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26

Re: Pierwszy rok

Post autor: pawel17041995 »

a gdzie pojawił się ten sylabus?
kimiak
Posty: 132
Rejestracja: 26 lip 2012, o 15:14

Re: Pierwszy rok

Post autor: kimiak »

iSzymur pisze:Jak często dam radę wracać do domu? 250km. Uczenie się w pociągach mi nie przeszkadza, do tego będę miał materiały elektroniczne, natomiast bardzo mi zależy na wracaniu do domu przynajmniej raz w tygodniu. Wiem, że w pierwszym semestrze 1 roku to realne, a potem?
Ja do domu też mam z Kato 250km i powiem tak: na pierwszym roku w 1 semestrze byłam w domu jakoś tak raz na miesiąc, zaznaczę, że nie mam większych problemów z nauką w domu - może nie mam wydajności takiej jak w Kato, ale tragedii nie ma. W 2gim semestrze było w sumie podobnie, z tym, że akurat wtedy (2 lata temu) tak się jakoś złożyło, że było jakoś więcej długich weekendów.
Natomiast na 2gim roku, było już dużo lepiej, bo w semestrze letnim byłam w domu średnio co 2tyg, bo miałam zajęcia tylko od wtorku do czwartku
mmarta
Posty: 2
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 19:27

Re: Pierwszy rok

Post autor: mmarta »

Mógłby ktoś napisać, jakie skrypty są niezbędna na I roku i czy lepiej je kupić na stronie, czy na miejscu (jeśli tak to gdzie?)?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości