Czy Fredi będzie tolerancyjny dla nowego współlokatora?

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
Fryta

Czy Fredi będzie tolerancyjny dla nowego wspóŁlokatora?

Post autor: Fryta »

Witam.
Mam tchórzofretkę niecałe dwa lata. Wzorowy, wykastrowany i rozbrykany samczyk - Fredi.
Wszyscy w domu pracujemy ale oczywiscie Fredi wychodzi z klatki jak tylko wróce do domu. W kaŻdym razie dla zapewnienia mu i sobie jeszcze większej rozrywki zafundowałbym mu kumpla. Nie chce kupować w zoologicznym tylko poczekać aŻ znowu jakiś nieodpowiedzialny palant kupi sobie Tchórza a po krótkim czasie bedzie chciał się go pozbyć. Mój Fredi teŻ byłuŻywany". Prosiłbym osoby z doświadczniem o odpowiedź na pytanie czy jest moŻliwe Że Fredi, który czuje sie tu pewnie polubi nowego osobnika, czy ma to być samiec czy samica?
Z gory dziekuje i pozdrawiam.
Marcin
Kamila:)
Posty: 74
Rejestracja: 29 gru 2006, o 22:40

Re: Czy Fredi będzie tolerancyjny dla nowego wspóŁlokatora?

Post autor: Kamila:) »

No ja myślę, że się polubią.ale słyszałam, ze trzeba miec wtedy 2 klatki.no i podwoi się koszt utrzymania zwierzątek)).czy samiec czy samicaNIE MAM POJĘCIA .to chyba od Ciebie zalezytak mi się wydaje.ale poczekaj na inne widadomości, bo ja jestemniedoświadczona w tych sprawachmówiąc normalnie to po prostu jeszcze nie posiadam freci.ale planujęi dlatego bardzo, bardzo dużo czytałam na ten temat.nadal czytam, ale strony mi się już skończyłypozdrawiam.
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Czy Fredi będzie tolerancyjny dla nowego wspóŁlokatora?

Post autor: przyrodnik »

Kamila:) pisze:mówiąc normalnie to po prostu jeszcze nie posiadam freci.ale planuję.
To jak będziesz już miała, to zapraszam ponownie na forum i wtedy się wypowiadaj na ich temat. Bo chyba w tym momencie niewiele wiesz na ich temat.
Kamila:)
Posty: 74
Rejestracja: 29 gru 2006, o 22:40

Re: Czy Fredi będzie tolerancyjny dla nowego wspóŁlokatora?

Post autor: Kamila:) »

Sądzę, że wiem dośc sporo.przeczytałam wszystkie strOnki na ich temat.ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ, ŻE TO NIE TO, CO POSIADANIE JEJ.ale myślę, że jeśli mam zamiar ją sobie kupic to chyba dobrze, że dużo czytam na ten temat.NIE SĄDZISZ
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Czy Fredi będzie tolerancyjny dla nowego wspóŁlokatora?

Post autor: tin »

Ale unikaj wypowiedzi wprowadzajacych forumowiczów w bład. raczej pytaj niz wydawaj opinie jeśli sie na czymś nie znasz.
Kamila:)
Posty: 74
Rejestracja: 29 gru 2006, o 22:40

Re: Czy Fredi będzie tolerancyjny dla nowego wspóŁlokatora?

Post autor: Kamila:) »

.w którym momencie ja kogoś w bląd wprowadziłam.CHYBA PRAWDĄ JEST, ŻE KOSZT SIĘ PODWOI.a jeśli chodzi o płec to napisałam, że nie jestem pewna.myslę, że to nie jest wprowadzanie kogoś w błąd.nie sądzicie
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Czy Fredi będzie tolerancyjny dla nowego wspóŁlokatora?

Post autor: prazm »

Frytka, trudno przewidzieć! Dużo zależy od tego jakie zwierzaki wprowadzasz, jaki mają temperament, płeć, wiek. Z reguły młode, do roku, zwierzęta lepiej się dogadują. Oczywiście jeślidomownik jest agresywny to sprawa jest b. trudna. Z mojego doświadczenia wynika, że samce łatwiej akceptują samicę niż odwrotnie. Biologicznie ma to pewne uzasadnienie jeśli przyjąć, że fretki mają zachowania podobne do tchórza pospolitego. U tchórzy samice są znacznie bardziej terytorialne niż samce. Moje doświadczenie to potwierdza. Moje samce bez z miejsca zaakceptowały młodą samiczkę, natomiast z samczykiem były problemy i to pomimo, tego iż moi chłopcy to chodząca łagodność zależy też w jakim okresie wprowadzasz nowego zwierzaka. Nie polecam miesięcy zimowo-wiosennych. Wtedy frety mogą być niespokojne.
lordfryta
Posty: 2
Rejestracja: 5 mar 2007, o 13:38

Re: Czy Fredi będzie tolerancyjny dla nowego wspóŁlokatora?

Post autor: lordfryta »

Witam!
Dzieki Prazam za odpowiedź. Moze jeszcze ktoś coś napisze zanim Fredi będzie miał wzpółlokatora. W kazdym razie nie pali się. chciałbym przygarnąć jakąś w miarę młodą samiczkę bo jest ich dużo. Ludzie kupują a potem jak zobaczą co to za stworzenia to chcą się ich pozbyć
Pozdrawiam i czekam na kolejne (mądre) wypowiedzi.
Marcin
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

Re: Czy Fredi będzie tolerancyjny dla nowego wspóŁlokatora?

Post autor: Joanna pirania »

ja mam dwie fretki samiczki mają teraz 5 miesięcy mają maść normalnego tchórza i mam takie pytanie bo bym chciała na wiosnę kupić chłopczyka albinoska i nie wiem jak zareagują moje dziewczynki na nowego lokatora! dziewczynki będę niedługo sterylizować! myślicie że zaakceptują małego albinoska czy może lepiej nie ryzykować i zrezygnować z kupna! z góry dzięki za odpowiedz! pozdrawiam wszystkich posiadaczy tych słodkich ogonków
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości