PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Karenina1
Posty: 14
Rejestracja: 18 sie 2014, o 15:13

Re: PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Post autor: Karenina1 »

To zależy na kogo trafisz. Po pierwsze możesz w ogóle nie mieć wejściówek, tylko np odpowiedzi ustne. Zazwyczaj jeśli są to opisówki np topografia jakiejś ważnej tętnicy Tabakierka anatomiczna czy unerwienie dłoni". Z kości nie ma wejściówek, odpowiada się ustnie.
ymk
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2014, o 00:37

Re: PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Post autor: ymk »

Lintki pisze:Mam jeszcze dwa pytania i byłabym bardzo wdzięczna jeśli ktoś udzielilby mi odpowiedzi.
1. Kiedy i jak należy zapłacić za ten indeks?
2. Istnieją jakieś skrypty z anatomii? Mam tylko 500 ileś pytań.

Na lekarskim nie ma indeksów (jeśli nic się nie zmieniło od poprzedniego roku płacisz natomiast za legitke i pewnie jeszcze jakieś opłaty tego rodzaju wychodzą, ale nie pomne ich
Andora
Posty: 13
Rejestracja: 6 lip 2013, o 18:04

Re: PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Post autor: Andora »

dobra, teraz bardzo głupie pytanie
fartuch musi być w 100% z bawełny czy może być z domieszką czegośtam żeby się nie miął tak bardzo? to ma jakieś znaczenie?
Andora
Posty: 13
Rejestracja: 6 lip 2013, o 18:04

Re: PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Post autor: Andora »

zapomniałam jeszcze o drugim bardzo głupim pytaniu na niektóre przedmioty trzeba mieć zmienione buty, tu chodzi o te medyczne? czy trzeba mieć i buty medyczne i jakieś trampki/baleriny?
Karenina1
Posty: 14
Rejestracja: 18 sie 2014, o 15:13

Re: PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Post autor: Karenina1 »

Fartuch możesz mieć z czego chcesz, byle anatomiczny i biały. Polecam z domieszką, miałam czystą bawełnę i jak psu z gardła.
Ja nie mogę chodzić w klapkach także na każde zajęcia, w tym anatomię miałam białe baleriny z kokardką i nikt problemu nie robił. (zaświadczeń od ortopedy nie przedstawiałam Byle białe, z białą podeszwą i widać że zmienione
Karenina1
Posty: 14
Rejestracja: 18 sie 2014, o 15:13

Re: PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Post autor: Karenina1 »

Jeszcze jedno, dobrze żeby akurat fartuch anatomiczny był czysto biały, nie miał żadnych wstawek, lamówek kolorowych- lepiej się nie wyróżniać, a tego potrafili się przyczepić
Awatar użytkownika
Eustachiusz
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:18

Re: PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Post autor: Eustachiusz »

To jeszcze parę rad ode mnie:
- pod fartuch długie spodnie, przynajmniej u chłopaków
- fartuch koniecznie wyprasowany
- włosy jak długie to schować
- torby i plecaki pod ścianę
- mówić głośno i wyraźnie
- i najważniejsze: śmiać się ze wszystkich żartów asystentów (wiem, że bywa ciężko )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości