Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: poprawa matury

Post autor: Madridistka »

Ja polecam jeszcze zbiór zadań Bukały z 2013 roku cz. I (może wydali część II, nie orientuję się teraz). Ogólnie najlepsze zbiory do biol IMO to: zadania z treningu przed maturą, zadania Bukały 2013, Czarnocki, zbiór I. Żelazny ( co prawda głównie zadania z matury, ale warto je przerabiać zaraz po zrobieniu jakiegoś działu, bo można sprawdzić, czy się dobrze merytorycznie materiał ogarnęło na poziomie matury).
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: poprawa matury

Post autor: Reptilia »

Widzę że weszliście na temat książek więc i ja mam pytanko Polecicie jakiś zbiór z chemii do wyćwiczenia i zrozumienia stechiometrii? Chodzi mi o bardziej nietypowe zadania które pozwolą zrozumieć co i jak
cherry boom
Posty: 11
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:55

Re: poprawa matury

Post autor: cherry boom »

Reptilia na pewno Witowski to podstawa, ja po zrobieniu wszystkich zadań z 2 tomów już stechiometrię rozumiałam. później robiłam jeszcze Pazdro, zadania z gwiazdkami były już ciut trudniejsze, czasami musiałam szukać po internetach odpowiedzi
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: poprawa matury

Post autor: Passiflora »

Reptilia pisze:Widzę że weszliście na temat książek więc i ja mam pytanko Polecicie jakiś zbiór z chemii do wyćwiczenia i zrozumienia stechiometrii? Chodzi mi o bardziej nietypowe zadania które pozwolą zrozumieć co i jak
To ja polecę zadania z Pazdro, o których wspomniała koleżanka wyżej, te z dwoma gwiazdkami oraz zbiór zadań Persony z wyd. Medyk. Niektóre zadania są nietypowe, ale warto je rozwiązać

natalka94
Posty: 130
Rejestracja: 31 sie 2014, o 08:56

Re: poprawa matury

Post autor: natalka94 »

Passiflora pisze:
Reptilia pisze:Widzę że weszliście na temat książek więc i ja mam pytanko Polecicie jakiś zbiór z chemii do wyćwiczenia i zrozumienia stechiometrii? Chodzi mi o bardziej nietypowe zadania które pozwolą zrozumieć co i jak
To ja polecę zadania z Pazdro, o których wspomniała koleżanka wyżej, te z dwoma gwiazdkami oraz zbiór zadań Persony z wyd. Medyk. Niektóre zadania są nietypowe, ale warto je rozwiązać

Medyk jest trochę nie pod maturę. Robiłam go w rok temu i źle na tym wyszłam. Lepiej jest robić ABC maturalne i taki nowy zbiór kosztołowicza,no i oczywiście Witowski.
Ale mam do Was pytanie czy warto robić maturalnie że zdasz z chemii? Moja nauczycielka mówi że to strata czasu, bo zadania są mega trudne. Ale matura z roku na rok też coraz trudniejsza
plusk
Posty: 64
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:22

Re: poprawa matury

Post autor: plusk »

Zdecydowanie warto. Matura cały czas zaskakuje - sądzę, że niewielu spodziewało się równań kwadratowych i logarytmów. Moim zdaniem te zadania nie są jakoś specjalnie trudniejsze od maturalnych.

natalka94
Posty: 130
Rejestracja: 31 sie 2014, o 08:56

Re: poprawa matury

Post autor: natalka94 »

plusk pisze:Zdecydowanie warto. Matura cały czas zaskakuje - sądzę, że niewielu spodziewało się równań kwadratowych i logarytmów. Moim zdaniem te zadania nie są jakoś specjalnie trudniejsze od maturalnych.

Dziękuję Ci bardzo Chyba zacznę robić ten zbiór po przerobieniu całego materiału z chemii ( planuję na styczeń). Oby nas nic w tym roku nie zaskoczyło
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: poprawa matury

Post autor: nodame »

Ja też uważam, że warto robić zbiór zadań Persony. Jest bardzo gruby i są w nim trudne, pracochłonne zadania, które wymagają myślenia, ale właśnie ich nietypowość jest ogromnym plusem. I polecam zbiór zadań Pazdro. Moim zdaniem bardziej warto przerobić te zbiory niż Witowskiego.
natalka94
Posty: 130
Rejestracja: 31 sie 2014, o 08:56

Re: poprawa matury

Post autor: natalka94 »

nodame pisze:Ja też uważam, że warto robić zbiór zadań Persony. Jest bardzo gruby i są w nim trudne, pracochłonne zadania, które wymagają myślenia, ale właśnie ich nietypowość jest ogromnym plusem. I polecam zbiór zadań Pazdro. Moim zdaniem bardziej warto przerobić te zbiory niż Witowskiego.
persona czy jak niektórzy mówią medyk, jest przesadzony jesli chodzi o maturę. Robiłam go ina maturze nawet w najprostszych najbardziej oczywistych zadaniach szukałam kruczków, haczyków. Niepotrzebnie. Traciłam czas i spokój ducha :-( Nie polecam. Poziom na studia.
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: poprawa matury

Post autor: Passiflora »

Nie zgadzam się, że poziom jak na studia. To prawda, są tam trudne, niematuralne zadania, ale większość to jednak zadania na poziomie tych z Witowskiego. Warto je rozwiązywać. Wiadomo, im więcej zadań się zrobi tym lepiej

syl_25
Posty: 10
Rejestracja: 10 lut 2014, o 18:25

Re: poprawa matury

Post autor: syl_25 »

Cześć wszystkim
Od pewnego czasu obserwuje ten wątek ale nie mialam odwagi wypowiedziec sie na jakikolwiek temat) szukam odrobiny wsparcia u poprawiających, ktorzy tak jak ja marzą o dostaniu sie na medycyne. Jestem rocznikiem 95 w tym roku pisalam mature. Chemia w przadku udało mi sie na 87% jednak biologia (sama nie wiem dlaczego) zdołowała mnie strasznie, 50%. Obawialam sie tego, poniewaz ciezko mi bylo mimo wyuczonego materialu odpowiadac na pytania zgodnie z kluczem.
Tak więc postanowilam zostac rok w domu i wziasc sie ostro za nauke biologi Ostatnio znalazlam korepetytora, egzaminatora. Jednak wczoraj bylam na pierwszym spotkaniu i calkowicie sie zalamalam. Pierwszy raz rozmawialam z nim, a On od razu z gory zalozyl ze jak uczy 25 lat nie spotkal sie z kims kto by poprawil mature o 40% i powiedzial zebym nie nastawiala sie na sukces. Jestem osoba, ktora za bardzo bierze wszystko do siebie i mozna powiedziec ze troche stracilam nadzieje.
Co o tym sadzicie? Jak sie ktos zmobilizuje moze osiagnac wiele? Znacie kogos komu sie udalo aż o tyle poprawic i nadrobic zaleglosci w rok?
Bardzo prosze o rady
Trochofora
Posty: 4
Rejestracja: 3 paź 2013, o 15:55

Re: poprawa matury

Post autor: Trochofora »

Nie załamuj się Mojej koleżance udało się poprawić o 30% z biologii. Masz do poprawy tylko jeden przedmiot i skup się na nim. Ja z wynikiem 88 z chemii starałam się ją poprawić, bo chemia zawsze była dla mnie łatwiejsza, rozłożyłam siły na dwa przedmioty i bardzo źle na tym wyszłam.
Marzenka1995
Posty: 71
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 13:14

Re: poprawa matury

Post autor: Marzenka1995 »

Ja mam z biologii 43 % i też chcę poprawić na 90
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości